Лікування клімактеричних припливів — ліки плюс здоровий спосіб життя

загрузка...

«Припливами» називають відчуття раптового спека у верхній частині тулуба, яке є одним з основних симптомів клімаксу. Для зменшення частоти і сили припливів лікарі рекомендують підкоригувати спосіб життя і не надто нервувати з приводу клімактеричних змін в організмі, а також пройти курс гормональної або негормональної терапії.

Зміна способу життя і звичок

Щоб зменшити частоту і інтенсивність приливів, лікарі рекомендують дещо змінити спосіб життя. Перш за все, потрібно визначити фактори, що впливають на частоту і силу припливів, і в міру можливості намагатися їх виключити. До таких факторів можна віднести споживання алкогольних напоїв, кави та напоїв, що містять кофеїн, перебування на сонці тощо. Намагайтеся носити легку і вільний одяг і виключити з раціону жирну їжу. Їжте більше свіжих фруктів і овочів. Стрес на роботі і вдома посилює силу припливів, тому жінкам клімактеричного віку рекомендують практикувати техніки релаксації, наприклад, йогу і медитацію, що допомагають ефективно зняти стрес.

Глибоке дихання

За даними деяких досліджень, глибоке черевне (діафрагмальне) дихання допомагає регулювати інтенсивність приливів. Лікарі рекомендують виконувати таке дихальна вправа: як мінімум двічі на день протягом п’ятнадцяти-двадцяти хвилин дихати з частотою шість-вісім вдихів-видихів на хвилину.

Фітнес

Регулярні заняття фітнесом (півгодинні тренування як мінімум п’ять разів на тиждень) допомагають ефективно контролювати частоту і інтенсивність приливів. Раціональні фізичні навантаження знижують вміст у крові деяких гормонів, що впливають на вироблення яєчниками естрогену і прогестерону. Якщо ж, незважаючи на всі ваші старання вести здоровий спосіб життя, відмова від куріння і спиртного, частота і сила припливів не зменшується, вони заважають вам працювати і нормально спілкуватися з оточуючими, зверніться до гінеколога — він обов’язково підбере правильне лікування. Можливо, в цьому випадку слід пройти курс гормональної терапії. При цьому важливо пам’ятати, що існуючі ліки не виліковують припливи, а тільки дають тимчасове полегшення і зменшують неприємні симптоми, скорочуючи частоту приливів або їх тривалість. У деяких випадках припливи зникають у процесі лікування і з’являються знову, коли ви припиняєте приймати ліки. Це пояснюється тим, що важко передбачити тривалість припливів і їх інтенсивність. Щоб уникнути повторної появи припливів після припинення прийому ліків, гінеколог може порекомендувати поступове зменшення дози препарату, щоб припинення прийому ліків пройшло менш помітно для організму.

Гормональна терапія (прийом естрогену)

При відсутності протипоказань це найбільш краща форма лікування припливів. Гормональна терапія не дає негайного ефекту, її дія з’являється лише через кілька місяців. Існує кілька препаратів на основі естрогену, з яких гінеколог обере найбільш відповідний для вас, враховуючи симптоми клімаксу, інші захворювання і загальний стан здоров’я. Естроген також зменшує інші симптоми та ознаки клімаксу, в тому числі безсоння, сухість у піхві, забудькуватість або нездатність концентруватися, а також допомагає усунути проблеми сечостатевої системи.

Прийом ліків, не містять естроген

Більшості жінок полегшення приносить естроген. Якщо ж естроген протипоказаний або ж викликає серйозні несприятливі реакції, лікар може порекомендувати ліки, не містять естроген. Зазвичай для зменшення частоти та інтенсивності припливів рекомендують прогестини і клонідин.

Виділяють два основних типи прогестинів: медроскі-прогестерону ацетат (MПa) і мегестерола ацетат (MA). MПa можна приймати орально або внутрішньом’язово (ін’єкція в руку або сідниці). Основний побічний ефект МПА — аномальна менструація. При оральному прийомі побічні ефекти проявляються слабше. Зменшення частоти і сили припливів зазвичай відбувається на третій місяць після початку прийому МПА. Оральний мегестрол ацетат (MA) рідше викликає появу аномальної менструації або розвиток депресії, тому він переважніше при лікуванні припливів.

Клонідин, ще один препарат, який не містить естрогену, прописують для зниження високого кров’яного тиску. Він звужує кровоносні судини шкіри, відповідальні за припливи. Клонідин особливо ефективно справляється з регулюванням припливів у жінок, що страждають гіпертонією. Основний побічний ефект клонідину — відчуття сухості у роті. Також не виключені легка нудота, головний біль, втома і запаморочення.

Прийом вітаміну E

Деякі дослідження показують, що прийом харчових добавок вітаміну E сприяє зменшенню частоти та інтенсивності клімактеричних припливів. Тим не менш, для визначення ефективності цього виду лікування і типу жінок, для яких це лікування найбільш підходить, необхідні подальші дослідження. Важливо пам’ятати, що нерозбірливе застосування вітаміну Е може заподіяти шкоду здоров’ю. Вітамін Е — жиророзчинний вітамін, тому з часом він накопичується в організмі, а надлишок вітаміну Е може зашкодити здоров’ю.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.