Лікування клімаксу — як запобігти неприємним наслідкам?

загрузка...

Тільки одна з десяти жінок звертається за професійною допомогою у час клімаксу; багатьом лікування дійсно не потрібно. Тим, у кого симптоми клімаксу настільки серйозні, що знижують якість життя, можуть допомогти професіонали. Спосіб лікування клімаксу залежить від симптомів, історії хвороби, і власних уподобань пацієнтки.

Замісна гормональна терапія

Замісна гормональна терапія є ефективною в лікуванні деяких з найпоширеніших симптомів менопаузи, включаючи припливи жару, потовиділення ночами, вагінальні симптоми і цистит.

Слідуючи з назви, замісна гормональна терапія використовує естроген, рівень якого при клімаксі природним чином знижується, викликаючи симптоми менопаузи. Існує три основних типи замісної гормональної терапії:

 • Естрогенна ЗГТ, призначається жінкам після хірургічного видалення матки і яєчників.
 • Циклічна ЗГТ — для жінок, у яких уже з’явилися симптоми клімаксу, але ще не закінчилися місячні (поряд з естрогеном пацієнтки приймають гестаген).
 • Безперервна ЗГТ, призначається після настання клімаксу.
 • Може бути призначений прийом гормонів у вигляді крему або гелю, таблеток, пластирів, або імплантатів.

  тиболону

  тиболону — синтетичний гормон, який діє так само, як препарати для ЗГТ. Він може бути використаний як альтернатива естрогену і прогестогенов.

  Як і ЗГТ, тиболон ефективно усуває такі симптоми клімаксу, як припливи жару і підвищене потовиділення по носам, і, крім того, цей препарат сприяє запобіганню переломів хребта та інших кісток. Він також може посилити статевий потяг, тим самим допомагаючи вирішити деякі пов’язані з клімаксом проблеми в сексуальній сфері.

  З прийомом тиболону пов’язані деякі ризики, включаючи незначне підвищення ймовірності розвитку раку молочної залози, раку матки та інсульту. Тиболон не підходить жінкам старше 60 років.

  Клонідин

  Клонідин — це препарат, який був спочатку розроблений для лікування високого кров’яного тиску, але він також сприяє полегшенню таких симптомів, як припливи жару та потовиділення ночами.

  У цього препарату є такі неприємні побічні ефекти, як сухість у роті, сонливість, депресія, запор і застій рідин в організмі, що може призвести до утворення набряків. При відсутності позитивного результату і / або при появі побічних ефектів протягом двох тижнів, слід припинити прийом препарату.

  Вагінальні лубриканти

  Оскільки сухість піхви є одним з поширених ознак клімактеричного синдрому, вагінальні лубриканти є необхідним засобом при лікуванні симптомів клімаксу.

  Антидепресанти

  Деякі антидепресанти допомагають проти припливів жару, наприклад, Венлафаксин, Флуоксетин, Циталопрам, Пароксетин.

  Побічними ефектами цих антидепресантів є нудота, запаморочення, сухість у роті, тривожність і порушення сну.

  Якщо ви проходите ЗГТ, вам буде потрібно пройти обстеження через три місяці після початку терапії, а потім обстежитися раз на рік. В ході першого обстеження лікар запитає вас про те, чи покращилися ваші симптоми, про побічні ефекти, а також зважить вас і виміряє кров’яний тиск; в деяких випадках також потрібен аналіз крові. Під час щорічних обстежень лікар переглядає використовуваний вид ЗГТ і, при необхідності, вносить зміни; проводить обстеження грудей, так як ЗГТ трохи підвищує ризик раку молочної залози.

  Якщо симптоми зникають після одного або двох років терапії, лікар може порекомендувати пробну скасування препаратів, які використовуються для ЗГТ. Якщо після цього не настає погіршення, ймовірно, лікування клімаксу вам більше не знадобиться.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.