Лікування карієсу: не допустити розвиток

Існує кілька способів лікування карієсу; вибір між ними здійснюється в залежності від ступеня руйнування зубів. Допоможуть пломбування, зубні коронки, пульпірованіе і так далі.

Пломбування зубів

На початкових етапах розвитку карієсу використовується пломбування зубів; пломби виготовляють з амальгами, золота, кераміки та композитних смол. Ці матеріали вважаються безпечними, хоча останнім часом все більше побоювань викликають пломби з амальгами — сплаву металів і ртуті. Втім, алергічні реакції на такі пломби спостерігаються також рідко, як і на пломби з інших речовин.

Зубні коронки

При сильному пошкодженні зуба карієсом більш доцільно встановлювати зубні коронки. Попередньо необхідно видалити ослаблену і зруйновану частину зуба; потім на залишок зуба ставлять зубну коронку. Як і пломба, коронка запобігає подальший розвиток карієсу. Сьогодні роблять не тільки металеві, але й керамічні та металокерамічні коронки. Металеві є найбільш міцними і менше інших зношують зуби-антагоністи. Однак з косметичних причин пацієнти часто віддають перевагу коронкам з металу або металокераміки. Керамічні коронки найбільш крихкі; їх часто ставлять на передні зуби, так як вони практично не відрізняються від справжніх зубів. Оскільки на задні зуби регулярно доводиться дуже сильний тиск, на них краще ставити металеві або металокерамічні коронки. Останні теж виглядають дуже природно, але з часом шар кераміки іноді стоншується, і починає просвічувати метал.

Якщо карієс уразив зубний нерв і / або пульпу, проводять лікування кореневих каналів. Центральну частину зуба (включаючи нерви і кровоносні судини) видаляють разом із зруйнованою частиною зуба. Після цього кореневий канал заповнюють спеціальним зміцнюючим матеріалом. При необхідності на зуб встановлюють коронку.

Сьогодні розробляються нові методи лікування та виявлення карієсу. В одній експериментальній техніці використовується флуоресцентне світло для виявлення карієсу перш, ніж його можна буде виявити за допомогою традиційних методів. На такому ранньому етапі процес руйнування зуба легко зупинити; в деяких випадках ранній карієс є оборотним. Крім того, вчені працюють над створенням «розумних пломб», які будуть запобігати подальше руйнування зубів, поволі вивільняючи певні дози фтору.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.