Лікування кардіомагнілом — профілактичне, за призначенням лікаря

Кардіомагніл — це лікарський препарат, який використовується для попередження ускладнення захворювань, що супроводжуються підвищеною здатністю тромбоцитів до склеювання (агрегації). Кардіомагніл не використовується для лікування захворювань.

Кардіомагніл — препарат для профілактики тромбозів

Головною діючою речовиною в кардіомагніле є ацетилсаліцилова кислота (аспірин). Цей препарат належить до нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП), раніше він застосовувався як жарознижувальний, протизапальний і знеболювальний засіб. Але сьогодні виробляються НПВП значно переважаючі аспірин по всім цим властивостям і мають значно менше побічних ефектів.

В останні роки аспірин все частіше призначають з профілактичною метою, використовуючи ще одне його властивість — здатність перешкоджати агрегації тромбоцитів, так як тромбоцити, склеюючи, стають основою для формування тромбів. Тромби закупорюють кровоносні судини і позбавлені харчування тканини органів відмирають. Такий механізм лежить в основі інфаркту міокарда, ішемічного інсульту і інших захворювань.

Тому Кардіомагніл призначають при деяких захворюваннях, які часто ускладнюються тромбозами. Це є профілактикою серйозних ускладнень. Так як Кардіомагніл призначається хоч і в невеликих дозах, але тривалими курсами, велике значення надається його можливих побічних ефектів. Самим небезпечним побічним ефектом цього препарату є подразнюючу дію на слизову оболонку шлунка. При тривалих курсах прийому Кардіомагнілу це може призвести до утворення ерозій, виразок в області шлунка і навіть до появи шлункових кровотеч.

Щоб уникнути дратівної дії на стінки шлунка, до складу Кардіомагнілу входить гідроксид магнію.

Профілактичні курси Кардіомагнілу при різних серцево-судинних захворюваннях

При захворюваннях серця і судин часто відбувається застій крові на окремих ділянках кровоносної системи. До таких захворювань відноситься, перш за все, ішемічна хвороба серця, що розвивається на тлі відкладення на стінках кровоносних судин, що постачають кров’ю серцевий м’яз (коронарних судин), атеросклеротичних бляшок. У результаті навіть при невеликому спазмі таких змінених судин порушується їх прохідність, що проявляється у вигляді нападів стенокардії — сильних раптових болів у серці, що віддають у ліву руку. Такі болі потрібно негайно знімати нітрогліцерином, який розширює коронарні судини, якщо цього не зробити, то станеться інфаркт міокарда — відмирання тканини серцевого м’яза. Інфаркт міокарда може початися і в тому випадку, якщо просвіт коронарної артерії закриє тромб.

Такий же механізм захворювання відбувається і при порушеннях мозкового кровообігу — це призводить до ішемічного інсульту. Небезпечні також мігрені — різке раптове розширення кровоносних судин головного мозку із застоєм в них крові, що проявляється сильними головними болями, іноді в одній половині голови. Тому для профілактики розвитку інфаркту міокарда та ішемічного інсульту призначаються тривалі профілактичні курси Кардіомагнілу.

Буде потрібно прийом Кардіомагнілу також при проведенні хірургічних операцій на судинах — це є профілактикою утворення тромбів, відриву їх і «подорожі» по кровоносній системі з наступною можливою закупоркою великих судин — таке захворювання називається тромбоемболією.

Як приймати

Вхідна в склад Кардіомагнілу ацетилсаліцилова кислота має багато протипоказань і побічних ефектів, тому призначати курси Кардіомагнілу повинен лікар.

Таблетки Кардіомагнілу краще приймати цілими, запиваючи водою. Але цілком можна їх і розжовувати. Цим Кардіомагніл відрізняється від інших препаратів, що містять аспірин і покритих кишковорозчинною оболонкою для попередження подразнення шлунка. У кардіомагніле шлунок захищений гідроксидом магнію, який знаходиться всередині таблетки.

Для попередження серцево-судинних захворювань при таких факторах ризику, як високий артеріальний тиск, цукровий діабет, ожиріння, а також кращим і літнім людям Кардіомагніл призначають у перший день дві таблетки, а потім по одній таблетці в день. Для попередження повторного інфаркту міокарда Кардіомагніл приймають по одній або дві таблетці один раз на день. Для попередження тромбоемболії після хірургічних операцій на судинах Кардіомагніл приймають по одній таблетці в день. Тривалість профілактичного курсу визначається лікарем.

Кардіомагніл — це якісний лікарський препарат для попередження ускладнень серцево-судинних захворювань.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.