Лікування гострого циститу: комплексний підхід

загрузка...

Гострий цистит — інфекція сечовивідних шляхів і сечового міхура, що супроводжується болючим і частим сечовипусканням, постійними позивами до сечовипускання (особливо ночами) і характерним сильним запахом сечі.

Для лікування гострого циститу знадобляться:

 • Антибіотики або сульфонамід
 • Болезаспокійливі препарати, що продаються в аптеці без рецепта
 • Аскорбінова кислота
 • Журавлинний сік
 • Посткоїтальний антибіотики
 • Процедура

 • Для лікування бактеріальної інфекції, що спровокувала цистит, необхідні антибіотики. Зверніться до лікаря за рецептом — найчастіше для лікування гострого циститу лікарі виписують амоксицилін, ципрофлоксацин, цефалоспорин, нітрофурантоїн або доксіцілін. У деяких випадках для лікування гострого циститу застосовуються антибіотики групи сульфонамідів — такі, як триметоприм або сульфаметоксазол.
 • Для придушення відчуття печіння і болю при сечовипусканні, основних симптомів гострого циститу, необхідно приймати болезаспокійливі препарати в строгій відповідності з інструкцією (найкраще вибирати болезаспокійливі з протизапальними властивостями).
 • Щоб знизити концентрацію бактерій у сечі і тим самим полегшити симптоми циститу, можна придбати в аптеці препарати, що підвищують кислотність сечі. Для цього підійде й звичайний журавлинний сік.
 • Якщо симптоми інфекції загострюються після статевих контактів, проконсультуйтеся з лікарем щодо прийому посткоїтальних антибіотиків. Для профілактики і лікування гострого циститу, обостряющегося після статевого акту, рекомендовані такі препарати, як триметоприм і сульфаметоксазол, цефалексин, нітрофурантоїн або флуорохінолон. Приймати їх необхідно або протягом двох годин до або після статевого акту, або регулярно, в дуже невеликих дозах, протягом тривалого періоду часу.
 • Для лікування циститу у вагітних жінок в першу чергу рекомендовані такі препарати, як ампіцилін, нітрофурантоїн, амоксицилін або фосфоміцін. Антибіотики групи хінолонів для лікування гострого циститу при вагітності не рекомендовані.
 • Лікування гострого циститу за допомогою бікарбонату натрію

  Придушити відчуття печіння і болю при сечовипусканні, основний симптом циститу, допомагає звичайна харчова сода (бікарбонат натрію). Бікарбонат натрію — подщелачивают агент, що нейтралізує кислоти і знижує рівень кислотності сечі. Підвищена кислотність сечі викликає відчуття печіння в результаті контакту запаленого сечового міхура з сечею. Для придушення таких відчуттів необхідно, принаймні, раз на день пити розчин чайної ложки соди на склянку чистої води або приймати продаються в аптеках без рецепта препарати, що містять бікарбонат натрію, в суворій відповідності з інструкцією виробника.

  Основне завдання бікарбонату натрію — полегшити дискомфорт і біль при сечовипусканні. Без рецепта лікаря можна придбати і деякі інші препарати, що пригнічують симптоми циститу — наприклад, приймати одночасно бікарбонат натрію і стандартні болезаспокійливі препарати.

  Якщо всі вищеперелічені заходи не допомогли і симптоми циститу залишаються інтенсивними протягом двадцяти чотирьох — сорока восьми годин, необхідно проконсультуватися з лікарем, щоб виключити ймовірність більш серйозних захворювань сечостатевої системи.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.