Лікування гонореї — до чого призводить самовпевненість

Антибактеріальна терапія — основний метод лікування гонореї: курс антибіотиків дозволяє ефективно придушити симптоми гонококової інфекції. У рідкісних випадках резистентності до певних видів препаратів для лікування гонореї призначаються інші, більш потужні антибіотики. Лікування гонореї антибіотиками повинно починатися відразу ж після діагностики захворювання.

Лікування неускладненої гонореї

Для лікування гонококової інфекції слизових оболонок шийки матки, уретри або прямої кишки рекомендуються такі препарати:

 • цефіксим (рекомендована доза становить чотириста міліграмів перорально)
 • цефтриаксон (рекомендована доза становить сто двадцять п’ять міліграмів внутрішньом’язово)
 • ципрофлоксацин (рекомендована доза становить п’ятсот міліграмів перорально)
 • офлоксацин (рекомендована доза становить чотириста міліграмів перорально, одноразово)
 • спектиноміцин (рекомендована доза становить два грами внутрішньом’язово, однократно).
 • Основні препарати для лікування неускладненої гонореї пригнічують симптоми захворювання у дев’яноста семи — дев’яноста дев’яти відсотках випадків. Спектиномицин — найбільш потужний антибіотик, застосовується для лікування гонореї тільки в разі алергії на інші препарати.

  У п’ятдесяти відсотках випадків гонорея ускладнюється хламідійною інфекцією. У цьому випадку потрібно одночасне лікування двох інфекцій.

  Лікування гонококової інфекції глотки

  Лікування гонококової інфекції глотки складніше, ніж лікування інфекцій слизових оболонок шийки матки, уретри або прямої кишки. Хоча для лікування гонореї глотки застосовуються ті ж антибіотичні препарати, що й для лікування інших видів гонореї, ефективність таких препаратів трохи нижче і дозволяє придушити симптоми захворювання менш ніж у дев’яноста відсотках випадків. Ефективність спектіноміціна, одного з найбільш потужних антибіотиків для лікування неускладненої гонореї, в лікуванні гонококової інфекції глотки не перевищує п’ятдесяти відсотків.

  Лікування гонококовому кон’юнктивіту

  Кон’юнктивіт у дорослих, викликаний гонореєю — досить рідкісне явище. Рекомендований метод лікування для таких випадках — одноразова внутрішньом’язова ін’єкція одного грама цефтриаксону і промивання очей соляним розчином.

  Лікування гонореї, ускладненої сепсисом (зараженням крові)

  У деяких випадках гонорея ускладнюється розвитком сепсису (зараження крові). Для лікування таких видів захворювання потрібна госпіталізація. Процедура лікування припускає внутрішньовенне введення цефтріаксону кожні двадцять чотири години протягом двох-трьох діб до стабілізації стану пацієнта. Після цього для остаточного придушення симптомів гонореї потрібно тижневий курс прийому наступних препаратів:

 • цефіксим (чотириста міліграмів двічі на день)
 • ципрофлоксацин (п’ятсот міліграмів двічі на день)
 • офлоксацин (чотириста міліграмів двічі на день)
 • Якщо гонорея із зараженням крові ускладнюється менінгітом, перший етап лікування, що припускає курс внутрішньовенних ін’єкцій, може тривати від десяти до чотирнадцяти днів. При ендокардиті тривалість інфузійної терапії становить мінімум чотири тижні.

  При алергії на препарати групи пеніцилінів або цефалоспоринів для лікування гонореї, ускладненої сепсисом, рекомендуються такі препарати:

 • ципрофлоксацин (п’ятсот міліграмів внутрішньовенно)
 • офлоксацин (чотириста міліграмів внутрішньовенно)
 • спектиноміцин (внутрішньом’язово два грами кожні 12:00)
 • Лікування гонореї у вагітних жінок

  Процедура лікування гонореї у вагітних жінок аналогічна стандартним методам лікування гонореї — за винятком заборони на антибіотики групи хінолонів (у тому числі ципрофлоксацин і офлоксацин), які порушують формування ДНК і можуть спровокувати появу вроджених дефектів у дитини. При алергії на цефтриаксон або цефіксим для лікування гонореї у вагітних жінок застосовується спектиноміцин (два грами внутрішньом’язово, однократно).

  Побічні ефекти лікування гонореї антибіотиками

  У деяких випадках при лікуванні гонореї антибіотиками може спостерігатися таке явище, як резистентність (нездатність препарату знищити патоген). Зокрема, в процесі лікування розвивається резистентність гонококів до препаратів групи пеніцилінів і тетрациклінів.

  Як і будь-які інші медичні препарати, антибіотики, які призначаються для лікування гонореї, можуть викликати ряд побічних ефектів:

 • Всі антибіотики, що застосовуються для лікування гонореї у жінок, можуть знищити не тільки шкідливі, але й корисні бактерії, тим самим порушивши мікрофлору піхви або кишечника і підвищивши ризик діареї або вагінальних інфекцій.
 • Найбільш поширений побічний ефект антибіотиків — розлад шлунково-кишкового тракту.
 • Дуже часте явище — алергічна реакція на антибіотики, що застосовуються для лікування гонореї (в особливості цефтриаксон і цефіксим у жінок).
 • Цефалоспорини, цефтриаксон і цефіксим можуть викликати пошкодження нирок.
 • Антибіотики групи хінолонів (такі, як ципрофлоксацин і офлоксацин) в рідкісних випадках порушують роботу нервової системи, провокуючи головний біль, запаморочення, конвульсії. Такі препарати не рекомендовані для лікування гонореї у вагітних жінок.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.