Лікування головного болю: що краще — народні методи або лікарські препарати?

загрузка...

Часто головний біль можна вилікувати без ліків — наприклад, з допомогу масажу, гарячого душу, холодних і гарячих компресів. Ці методи особливо ефективні, якщо головні болі викликані м’язовими спазмами.

Деякі використовують для лікування головного болю такі нетрадиційні методи, як акупунктура, гіпноз і медитації. Щоб використовувати ці методи, проте, потрібно мати певну кількість вільного часу. Якщо у вас його немає, прийміть безрецептурні знеболювальні, наприклад, парацетамол, ібупрофен, або аспірин. Вони відносно безпечні, але мають деякі протипоказання. Наприклад, аспірин не можна давати дітям — він може викликати таке рідкісне і небезпечне захворювання, як синдром Рея.

При дуже сильному головному болі допоможуть сильніші анальгетики. До них відносяться, наприклад, такі сполучення: аспірин і кодеїн; парацетамол і кодеїн; аспірин, кофеїн та буталбітал, або аспірин і оксикодон.

Однак такі анальгетики не підходять для лікування хронічного головного болю. При тривалому використанні вони стають менш ефективними, викликають звикання і навіть можуть стати причиною нового нападу головного болю. Трициклічні антидепресанти, наприклад, амітриптилін (Elavil) або іміпрамін, не викликають залежності і є ефективною альтернативою деяким анальгетиків. Їх дія стає помітно лише через кілька тижнів після початку прийому. Оскільки для лікування головного болю антидепресанти приймають в значно менших кількостях, ніж при депресії, вони практично не викликають побічних ефектів.

Для лікування сильних головних болів, наприклад, при мігрені, застосовують похідні ріжків — вони добре діє, якщо прийняти їх після перших симптомів нападу. Полегшити приступ можна за допомогою потужних рецептурних знеболюючих засобів (наприклад, кодеїну) і відпочинку в тихій, темній кімнаті.

Препарати з групи триптанов, наприклад, суматриптан, також застосовують для лікування головного болю при мігрені. Щоденний прийом бета-блокаторів допомагає запобігти напади головного болю; ці ліки протипоказані хворим на астму.

Кластерні головні болі — ймовірно, найсильніші з усіх видів головних болів. Вони починаються раптово і можуть тривати кілька годин. Вилікувати кластерні головні болі, як і передбачити їх появу, неможливо. Під час нападу пацієнтові необхідно дати сильне знеболюючі — як правило, при таких болях допомагають опіоїдні анальгетики.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.