Лікування головного болю: препарати підбирати індивідуально

Першим кроком у лікуванні головного болю є визначення її типу. Іноді головні болі є симптомом іншої хвороби. У деяких випадках встановити її причину не вдається. Якщо головний біль виникає регулярно, потрібно пройти медичне обстеження. При виборі методу лікування головного болю самостійно потрібно спиратися на тип болю.

Тупа, ниючий головний біль

Такий біль характеризується відчуттям, схожим на сильне здавлювання голови. Вона може бути викликана стресом, тривалим напругою шиї; вона також може з’явитися, якщо ви пропустили прийом їжі (або навіть не один) або не виспалися. Така головний біль може тривати від тридцять хвилин до тижня.

Лікування

При такій головного болю добре допомагають безрецептурні ліки, наприклад:

 • Аспірин
 • Ібупрофен (Advil, Motrin)
 • Парацетамол
 • Важка пульсуючий головний біль

  Зазвичай такий біль є симптомом мігрені; це порушення в три рази частіше зустрічається у жінок, ніж у чоловіків. Мігрень часто супроводжується нудотою, блювотою та / або підвищеною чутливістю до світла і звуків.

  Біль, як правило, найбільш сильно відчувається з одного боку голови і може посилюватися протягом дня. Без лікування напад мігрені зазвичай триває від чотирьох до сімдесяти двох годин.

  Лікування

  Для лікування мігрені можуть бути використані наступні засоби:

 • Безрецептурні препарати
 • Рецептурні лікарські засоби
 • Відпочинок в тихому, темному приміщенні
 • Гарячі або холодні компреси
 • Масаж і невеликі дози кофеїну
 • Сильний головний біль, регулярно повторюється протягом декількох днів або тижнів

  Кластерні головні болі спостерігаються дуже рідко; можуть виникати через певні проміжки часу протягом декількох днів, тижнів, рідко — місяців. У період нападів кластерного головного болю симптоми зазвичай починаються без будь-яких чарують їх поява знаків, і досягають максимальної сили протягом декількох хвилин.

  Як правило, вони відчуваються тільки з одного боку голови, можуть супроводжуватися сльозотечею або почервонінням очей, а також набряками повік. Приступ звичайно триває від п’ятнадцяти хвилин до трьох годин. Біль буває настільки сильна, що пацієнти можуть робити спроби самогубства, щоб припинити її.

  Лікування

  Оскільки біль дуже сильний і проходить досить швидко, безрецептурні знеболювальні проти неї не допомагають.

  Пацієнтам, у яких напади кластерного головного болю трапляються відносно часто, може бути призначений прийом профілактичних препаратів.

  Швидко зняти або послабити біль під час нападу можна за допомогою ін’єкційних препаратів, наприклад, суматриптану. Допомагає також вдихання стовідсоткового кисню через маску.

  Хронічні головні болі

  Хронічними вважаються головні болі, які повторюються п’ятнадцять разів на місяць, або частіше. Цей термін характеризує лише частоту виникнення головних болів, і може відноситися до головних болів будь-якого типу.

  Для лікування хронічного головного болю, як правило, потрібне лікування основного захворювання, за якого у пацієнта щодня болить голова. Якщо ви страждаєте від хронічних головних болів, зверніться до лікаря.

  Головні болі, пов’язані з певною діяльністю

  Як правило, до таких болів відносяться головні болі, що виникають після або під час інтенсивних фізичних навантажень, після сексу, а також під час нападів кашлю. Як правило, пацієнтам з такими скаргами призначається профілактичне лікування.

  Головний біль, пов’язана з прийомом медикаментів

  Головний біль цього типу, як правило, з’являються у людей, які приймають різні лікарські засоби частіше, ніж два або три рази на тиждень. Зазвичай це тупа, що давить біль, який виникає кілька разів тиждень, іноді — кожен день; може супроводжуватися нудотою і дратівливістю.

  Єдиний спосіб вилікувати таку головний біль — зменшити дози препарати або повністю припинити його прийом. Поговоріть з лікарем, якщо ви підозрюєте, що головний біль у вас викликана рецептурними медикаментами; можливо, він призначить вам інший препарат.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.