Лікування геморою — довго, складно, але можливо

Якщо геморой викликає лише незначний дискомфорт, лікар може рекомендувати пацієнту безрецептурні мазі і суппозіторії, інгредієнти яких, наприклад, гідрокортизон, можуть полегшити біль і свербіж — принаймні, тимчасово. У більшості випадків ці засоби не слід використовувати довше одного тижня. Вони можуть викликати такі побічні ефекти, як висип, запалення і витончення шкіри.

Мінімально-інвазивні процедури

Глобальний гемороїдальні вузли можна видаляти за допомогою простих процедур, які швидко приносять полегшення. При тривалому кровотечі та / або болях можуть бути рекомендовані наступні методи лікування:

Лігування гемороїдальних вузлів. У ході цієї процедури лікар надягає на підставу гемороїдального вузла одне або два латексних кільця. Ці кільця блокують приплив крові до гемороїдальних вузла, і він відторгається, як правило, протягом одного тижня. Лігування гемороїдальних вузлів може викликати у пацієнта значний дискомфорт і кровотеча, яка починається, як правило, через 2-4 дні після процедури, і рідко буває сильним.

Ін’єкція (склеротерапія). У гемороїдальних вузол роблять ін’єкцію розчину, під впливом якого він зменшується, а його тканини заміщуються сполучною тканиною. Ця процедура менш болюча, але часто і менш ефективна, ніж лігування вузлів.

Коагуляція гемороїдальних вузлів — це лікування геморою за допомогою лазери, інфрачервоних променів або дії високої температури. Цей метод лікування рідко викликає побічні ефекти, але з ними пов’язаний високий ризик рецидивів.

Хірургічні методи лікування

Якщо геморой не вдається вилікувати іншими способами, пацієнту може бути призначена хірургічна операція.

Геморроїдектомія, або видалення геморою. В ході цієї операції лікар видаляє тканини, що утворюють гемороїдальних вузол. Для цього можуть бути використані різні техніки. У деяких випадках операцію проводять під місцевим наркозом із застосуванням седативного засобу; частіше, однак, пацієнту дають загальний наркоз. Це найефективніший спосіб лікування геморою, але він же викликає найбільше число ускладнень. Серед таких ускладнення — тимчасові труднощі з випорожненням кишечника, інфекції сечовивідних шляхів, больовий синдром.

У більш щадному варіанті цієї операції лікарі не видаляють гемороїдальних вузол, а блокують приплив крові до нього. Однак після такої операції існує досить велика ймовірність рецидиву геморою.

Домашні засоби

Щоб підвищити ефективність інших використовуваних методів лікування, пацієнт повинен приймати певні заходи для лікування геморою в домашніх умовах. Зокрема, необхідно не рідше двох разів на день ретельно і обережно промивати область анального отвору. Оскільки зазвичай мило може посилити симптоми, скористайтеся м’якими гелями для душу. Також потрібно робити теплі і / або холодні компреси, які значно полегшать біль і дискомфорт. Поки симптоми геморою не пройдуть, не слід користуватися звичайною (сухий) туалетним папером. Використовуйте вологі серветки, які не містять спирту.

При необхідності біль можна зняти за допомогою безрецептурних препаратів, таких як парацетамол та ібупрофен.

Хворим на геморой слід звернути особливу увагу на свій раціон. Необхідно включити в дієту як можна більше клітковини — це важливо, щоб запобігти запор, через якого симптоми можуть посилитися. Регулярна фізична активність також дуже корисна при лікуванні геморою. Хоча б чотири тренування на тиждень тривалістю не менше півгодини принесуть помітне полегшення і допоможуть попередити рецидиви хвороби.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.