Лікування геморагічного циститу: усунення збудника інфекції

загрузка...

Незалежно від причини, що викликала неінфекційний геморагічний цистит, лікування цього захворювання завжди практично однаково. Важливий аспект лікування — аналіз сечі, що виконується для виключення можливості бактеріального циститу. Основна мета лікування геморагічного циститу — усунення агента, який викликав цистит.

Якщо кров’яні згустки в сечі не спостерігаються і виділення сечі відбувається нормально, найчастіше єдиним методом лікування залишається гідратація під наглядом лікаря. Якщо ж геморагічний цистит викликає утруднення при сечовипусканні, це ознака того, що кров’яні згустки викликали закупорку сечовивідних шляхів. У цьому випадку для видалення кров’яних згустків застосовується спеціальний гематуричний катетер з жорсткими стінками.

Процес лікування

На першому етапі лікування геморагічного циститу проводиться іригація сечового міхура стерильною водою, розчинюючої червоні кров’яні тільця і кров’яні згустки. Після цього виконується регулярна іригація сечового міхура стандартним фізіологічним розчином. Якщо іригація сечового міхура, лізує (растворяющая) кров’яні згустки, неможлива, для лікування геморагічного циститу потрібно цистоскопія, що виконується під анестезією, і супутнє лікування антибіотиками. Хоча регулярна іригація сечового міхура фізрозчином не виконує тих же функцій, що іригація стерильною водою (тобто не розчиняє кров’яні згустки), така процедура допомагає запобігти подальшому утворенню згустків при геморагічному циститі.

Персистуюча гематурія (постійна наявність у сечі кров’яних згустків) лікується за допомогою іригації сечового міхура специфічними складами — в тому числі карбопростом і нітратом срібла. Нітрат срібла, астрінгент, який зупиняє кровотечу, відкладається на кровоточивих поверхнях стінки сечового міхура і практично не потрапляє в кров. Крім того, для припинення інтравезікальние кровотечі (кровотечі в сечовому міхурі) в деяких випадках застосовується амінокапронова кислота, сповільнюються або запобігає розчинення кров’яних згустків ферментами сечі.

Карбопрост трометамін — ще один препарат, що застосовується для лікування геморагічного циститу. Ця речовина викликає скорочення гладкої мускулатури стінок кровоносних судин і застосовується, в основному, для іригації сечового міхура при лікуванні геморагічного циститу, спричиненого циклофосфамідом. Головне достоїнство карбопроста в лікуванні геморагічного циститу — цей препарат не викликає болю при іригації сечового міхура.

В особливо важких випадках геморагічного циститу застосовується іригація сечового міхура формаліном. Введений в сечовий міхур формалін діє як коагулянт на кровоточать поверхні стінок сечового міхура, ефективно зупиняючи кровотечу і тим самим запобігаючи утворенню кров’яних згустків, що утрудняють сечовипускання.

Геморагічний цистит при хіміотерапії

Для хіміотерапії злоякісних пухлин застосовується циклофосфамід — препарат, в процесі обміну речовин створюючий акролеїн, подразнює слизову сечового міхура і, в кінцевому підсумку, що ушкоджує слизову і викликає кровотечу. Токсичність циклофосфаміду може бути знижена за рахунок одночасного прийому деяких препаратів — зокрема, Пентосан полісульфат, 2-меркаптоетанесульфоната (месна), аміфостин, N-ацетилцистеїну (Мукоміст). Ці речовини, пов’язуючи молекули акролеїну, утворюють стабільні не токсичні для слизової сечового міхура з’єднання. Оскільки Мукоміст знижує хіміотерапевтичний ефект циклофосфаміду, цей препарат застосовується рідше, ніж месна.

Місний — препарат, призначений для перорального або внутрішньовенного застосування і рекомендований при хіміотерапії циклофосфамідом і ізофосфамідом. Препарат особливо ефективний в профілактиці, запобіганні геморагічного циститу, а от лікування месной розвивається в результаті хіміотерапії геморагічного циститу куди менш продуктивно.

Вірусний геморагічний цистит

Для лікування вірусного геморагічного циститу у пацієнтів з імунодефіцитом і при імуносупресивної терапії застосовуються антивірусні препарати (цідофовір, відарабін, рібаварін) внутрішньовенно, внутрішньом’язово або перорально. Для лікування геморагічного циститу, спричиненого ВК-вірусом (поліомавірус людини 1), застосовується гіалуронат (препарат вводиться в сечовий міхур), для лікування циститу, спричиненого JC-вірусом, ще одним представником групи поліомавірусів — рисперидон.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.