Лікування дисбактеріозу — тільки з лікарем!

загрузка...

Дисбактеріоз — це порушення, при якому спостерігається дисбаланс мікрофлори кишечника, або дефіцит корисних бактерій. У кишечнику є безліч бактерій, наприклад, з роду кандида, розмноження яких обмежується природними захисними механізмами організму, і вони не завдають шкоди. Коли баланс мікрофлори з якоїсь причини порушується, може початися активне розмноження шкідливих бактерій, наслідком чого є дисбактеріоз.

Додайте корисних бактерій

Це перший крок в лікуванні дисбактеріозу. Почніть приймати пробіотики — в них містяться корисні для кишечника бактерії, які допоможуть відновити мікрофлору. Хоча пробіотики містяться в багатьох продуктах харчування, для лікування дисбактеріозу краще використовувати спеціальні харчові добавки. Як правило, таблетки покриті спеціальним шаром, завдяки якому вони не розчиняються у шлунку — у зворотному випадку, шлунковий сік вб’є велику частину корисних бактерій.

Приймайте харчові добавки з розчинною клітковиною. Така клітковина є джерелом живлення для корисних бактерій. Найбільш часто в якості джерела розчинної клітковини в харчові добавки додають лушпиння насіння подорожника. Хоча вона дуже ефективна, не всі переносять її добре — іноді вона викликає біль у животі. Тому краще приймати глюкоманнан; його єдиним відомим побічним ефектом є відчуття дискомфорту в черевній порожнині, але він переноситься значно краще, ніж лушпиння подорожника.

Позбавтеся від причини дисбактеріозу

Найбільш поширеною причиною дисбактеріозу є занадто швидке розмноження бактерій роду кандида. Ефективно борються з Кандідою такі засоби, як екстракт листя оливкового дерева, масло орегано, каприлова кислота, непастеризованого яблучний сидр, і астрагал.

Оскільки дисбактеріоз можуть викликати і багато інші бактерії, перед початком лікування рекомендується звернутися до лікаря і пройти обстеження. Лікар також може призначити вам прийом препаратів, які швидко позбавлять вас від шкідливих бактерій.

Підкоригує свій раціон

Будь-які заходи, прийняті для лікування дисбактеріозу, не принесуть багато користі, якщо ви не зміните свій режим харчування. Включайте в раціон йогурт, кефір, сметану і сир — всі ці продукти містять пробіотики. Крім того, слід їсти якомога більше ягід, фруктів і овочів, в яких міститься клітковина.

Уникайте простих вуглеводів — таких, які є в цукерках, випічці, рафінованому цукрі. У картоплі, кавунах і ананасах також міститься багато цукрів, які можуть спровокувати активне розмноження шкідливих бактерій. Обмежте їх споживання до тих пір, поки лікування дисбактеріозу не буде повністю завершено.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.