Лікування циститу в дитини: як боротися з недугою

Лікування циститу в дитини припускає короткий курс антибіотиків , тривалість якого звичайно становить три дні. Для лікування циститу і запобігання розвитку хронічної інфекції застосовуються, в першу чергу, антибіотики вузького спектру дії. Вибір препарату залежить від наявності резистентності бактерій до певних антибіотиків. Медикаментозне лікування циститу в дитини завжди здійснюється під наглядом лікаря.

Медикаментозне лікування циститу у дітей: препарати і дозування

 • Для дітей у віці від трьох до п’яти років: цефалексин у формі суспензії по п’ять мілілітрів три рази на день протягом трьох днів або амоксицилін у формі суспензії по п’ять мілілітрів три рази на день протягом трьох днів.
 • Для дітей віком від трьох до шести років: тріметропрім у формі суспензії по п’ять мілілітрів двічі в день або в таблетках по п’ятдесят міліграмів двічі на день протягом трьох днів.
 • Для дітей у віці від трьох до дванадцяти років: нітрофурантоїн в дозуванні з розрахунку п’ять-вісім міліграмів на кожен кілограм маси тіла дитини у три-чотири прийоми. Тривалість курсу лікування становить три дні. Нітрофурантоїн може викликати незначне зміна кольору сечі.
 • Для дітей у віці від п’яти до дванадцяти років: цефалексин у формі суспензії по п’ять мілілітрів тричі на день протягом трьох днів або амоксицилін у формі суспензії по десять мілілітрів три рази на день протягом трьох днів.
 • Для дітей у віці від шести до дванадцяти років: тріметропрім у формі суспензії по десять мілілітрів двічі на день протягом трьох днів.
 • Для дітей у віці від дванадцяти до шістнадцяти років: тріметропрім в таблетках по двісті міліграмів двічі на день або нітрофурантоїн в таблетках або капсулах по п’ятдесят міліграмів чотири рази на день протягом трьох днів. Крім того, для лікування циститу в цьому віці можуть застосовуватися цефалексин в таблетках або капсулах по п’ятсот міліграмів двічі на день та амоксицилін у капсулах по п’ятсот міліграмів тричі на день. Рекомендована тривалість лікування становить три дні.
 • Знеболюючі препарати

  Для полегшення симптомів циститу у дітей у поєднанні з антибіотиками дозволено приймати деякі знеболюючі засоби (нестероїдні протизапальні препарати для полегшення болю та інших симптомів циститу в дитини рекомендуються в останню чергу).

 • Для дітей віком від трьох до шести років: парацетамол у формі суспензії по п’ять-десять мілілітрів кожні чотири-шість годин при необхідності полегшення болю або зниження температури. Максимум чотири дози на добу.
 • Для дітей у віці від шести до дванадцяти років: парацетамол у формі суспензії по п’ять-десять мілілітрів кожні кілька годин, максимум чотири прийоми на добу.
 • Для дітей у віці від дванадцяти до шістнадцяти років: парацетамол у формі таблеток по п’ятсот міліграмів. Для придушення симптомів циститу необхідно приймати одну-дві таблетки кожні чотири-шість годин (максимум вісім таблеток парацетамолу на добу).
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.