Лікування целюліту — не живіть ілюзії

загрузка...

Термін «целюліт» відноситься до нерівностей на поверхні шкіри, які утворюються, як правило, на стегнах, стегнах, а іноді і на животі та інших частинах тіла. Він значно частіше зустрічається у жінок, ніж у чоловіків. Передбачається, що це пов’язано з особливостями розподілу жиру, а також будови м’язів і сполучної тканини у чоловіків і жінок. Нерівності на шкіру при целюліті викликані відкладеннями жиру, які деформують сполучну тканину під шкірою і тиснуть на неї зсередини. Цю косметичну проблему не слід плутати з однойменною бактеріальною інфекцією, яка вражає шкіру та підшкірні тканини.

Взагалі, целюліт вважається нормальним явищем — тобто, одним з варіантів норми для здорової людини. На його формування можуть впливати спадковість, товщина шкіри, стать, вік, і інші фактори — причини появи целюліту продовжують вивчатися. Відомо, що целюліт з’являється у представників всіх існуючих рас. Хоча він частіше формується у жінок і імовірно пов’язаний з жіночими статевими гормонами, целюліт не піддається лікуванню гормональною терапією.

Незважаючи на те, що целюліт вважається нормою, і не представляє небезпеки для здоров’я, попит на різні засоби для його лікування неухильно зростає.

Метилксантини

Метилксантини — це група хімічних речовин, до якої входять еуфілін, кофеїн і теофілін. Ці речовини входять до складу багатьох кремів від целюліту, оскільки вважається, що вони мають здатність розщеплювати відкладення жирів. Однак концентрація активних речовин у кремах для шкіри недостатньо висока, щоб вони могли в значній мірі розщеплювати жири. Дослідження показали деяке зменшення обсягу стегон після використання кремів з метилксантинами, але вони не дають істотного зменшення целюліту.

Харчові добавки

У продажу є багато харчових добавок, які імовірно допомагають впоратися з целюлітом. Найпопулярнішими активними інгредієнтами цих добавок є: гінгко білоба, буркун, флавоноїди, отримані з виноградних кісточок, екстракти морських водоростей, масло вечірньої примули, риб’ячий жир, і соєвий лецитин. Вважається, що харчові добавки з цими речовинами стимулюють обмін речовин, покращують циркуляцію рідин, захищають клітини від різних ушкоджень, і розщеплюють жири. Такі поняття, як «обмін речовин», «циркуляція рідин», або «пошкодження клітин» не піддаються простим вимірюванням на об’єктивних підставах, тому визначити, досягнуті очікувалися результати, чи ні, дуже важко. Крім того, оскільки ці речовини продаються в якості харчових добавок, а не лікарських засобів, вони не проходять таку ж сертифікацію, як медикаменти. З цієї причини їх ефективність і безпека не підлягають суворому контролю з боку органів, що займаються питаннями охорони здоров’я. Більш того, не існує достовірних наукових відомостей, що підтверджують ефективність перерахованих вище речовин для лікування целюліту. Проводилися дослідження цю ефективність не підтвердили. Деякі харчові добавки, призначені для лікування целюліту, можуть бути навіть небезпечними — як самі по собі, так і в поєднанні з деякими рецептурними препаратами (як правило, на упаковках харчових добавок відсутня інформація про лікарську взаємодію).

Масаж

Існують різноманітні техніки антицелюлітного масажу, а також різні пристрої для такого масажу (деякі з таких пристроїв використовують тільки професіонали, інші, досить компактні і відносно недорогі, призначені для домашнього користування). Одним з різновидів апаратного масажу при целюліті є ендермологія — техніка, розроблена в кінці 20 століття у Франції. Сеанси такого лікування, тривалістю по 30-45 хвилин, досить дороги і для отримання помітного результати звичайно потрібно 10-12 сеансів. Ендермологія забезпечує тимчасове зменшення целюліту, але це відбувається, ймовірно, за рахунок перерозподілу підшкірного жиру, а не завдяки постійній зміні його текстури. Приблизно такі ж результати дають і інші види антицелюлітного масажу. Щоб зберегти результат, потрібно регулярно проходити повторні сеанси, інакше целюліт з’явиться знову.

Лазерна терапія

Різні види лазерної терапії при лікуванні целюліту використовуються в поєднанні з механічним впливом на підшкірний жир — як правило, з масажем. Передбачається, що лазер розслабляє кластери клітин жирової тканини і робить більш ефективним масаж. Лазерна терапія коштує ще дорожче спеціального масажу — повний курс лікування може обійтися в кілька тисяч доларів.

Мезотерапія

Мезотерапія — дуже спірний метод лікування целюліту, який включає в себе ін’єкцію медикаментів або інших речовин прямо в уражені тканини. У мезотерапії часто використовуються препарати, схвалені для лікування інших захворювань, але не целюліту (як уже говорилося, целюліт захворюванням не є). Часто для ін’єкцій використовують трав’яні відвари, вітаміни, або ін’єкційні коктейлі, в які входять різноманітні речовини з різних класів. В ході мезотерапії роблять багато ін’єкцій в ході декількох (як правило, десять і більше) процедур. Хоча цю процедуру нерідко роблять лікарі, багато фахівців вважають, що вона може бути ризикованою, а її ефективність не достатньо добре доведена. Усім, хто розглядає можливість застосування мезотерапії, потрібно мати на увазі, що її дія поки вивчено не достатньо добре.

Колагеназа

Колагеназа — це що виробляється в організмі фермент, який розщеплює колаген, важливий компонент сполучної тканини. Результати невеликого дослідження, проведеного в 2006 році за участю десяти жінок, дозволяють припустити, що ін’єкції цього ферменту можуть сприяти зменшенню целюліту. Довготривалий ефект таких ін’єкцій поки невідомий, як невідомо й те, як довго зберігаються результати лікування. Цей вид лікування целюліту поки залишається експериментальним, але, можливо, ін’єкції колагенази незабаром будуть доступні широкому колу людей.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.