Лікування Белей: як діагностувати джерело виникнення

загрузка...

Бели є самим частим і характерним супутником гінекологічних захворювань. Крім того, білі можуть бути симптомом соматичних хвороб, наприклад, цукрового діабету. Тому при появі Белей слід з’ясувати природу їх походження та негайно зайнятися лікуванням. Лікування Белей повинно проводитися тільки по призначеннях лікаря і його контролем. Самолікування неприпустимо, оскільки можна запустити або навіть хронізіровать захворювання. Вчасно проведене адекватне лікування не тільки допоможе позбутися від білей, але і поверне душевну рівновагу і комфорт.

Бели і їх походження

Бели — це надмірні і незвичайні по характеру виділення зі статевих шляхів. Виникають бели в результаті інфекцій, порушення особистої гігієни, травм і хімічних опіків статевих органів, запальних захворювань органів малого тазу, пухлин статевих органів, алергічних реакцій і соматичних захворювань (туберкульоз, хвороби крові, печінки). За місцем виникнення (походження) бели діляться на: вестибулярні, піхвові, шеечние, маткові і трубні.

Діагностика білей

Для з’ясування джерела білей і причини, яка їх викликала, необхідно обстеження:

 • огляд гінеколога (огляд зовнішніх статевих органів, шийки матки і піхви в дзеркалах, пальпація органів малого тазу з метою виключення запальних процесів);
 • мазки на мікрофлору з шийки матки і піхви;
 • аналізи на інфекції, що передаються статевим шляхом (хламідіоз, уреаплазмоз, цитомегаловірусну інфекцію, вірус папіломи людини та інші);
 • кольпоскопія шийки матки (при виявленні патологічного ділянки на шийці матки);
 • УЗД органів малого тазу (підтвердження або виключення запальних захворювань);
 • загальні аналізи крові та сечі;
 • біохімічний аналіз крові (цукор крові, печінкові ферменти);
 • кал на яйця гельмінтів (за показаннями);
 • консультація ендокринолога (за показаннями).
 • Стратегія лікування білей

  Схема лікування білей призначається лікарем після проведеного обстеження і встановлення причини:

 • Вагінальні біли
 • Вагінальні бели є ознакою запалення піхви — клопотів (вагінітів). Залежно від збудника захворювання розрізняють неспецифічні (викликані умовно-патогенною мікрофлорою) і специфічні (грибкові, трихомонадний, бактеріальний вагіноз) кольпіти. Лікування кольпітів комплексне і включає протизапальні засоби, лікування обмінних і функціональних порушень. У комплексній терапії має велике значення місцеве лікування піхви і вульви (санація, ванночки, зрошення). Рекомендується підмивання зовнішніх статевих органів слабким розчином перманганату калію, відваром ромашки чи шавлії три рази в день. Статеве життя під час лікування заборонена. У гострій стадії вагініту, при наявності гнійних виділень призначають спринцювання відваром ромашки або дезінфікуючими засобами (розчином риванолу, марганцю, хлоргексидину, фурациліну). Спринцювання виробляють не більше трьох-чотирьох днів. Місцеве лікування протизапальними засобами призначається за результатами піхвового мазка. При неспецифічних кольпітах застосовують свічки «Бетадин», «Поліжинакс» або синтоміциновою кульки. Кандидозний кольпіт (молочниця) лікується протигрибковими препаратами (свічки з клотримазолом, «Пімафуцин», «Орунгал»). Лікування трихомонадного кольпіту проводиться за допомогою метронідазолу («Трихопол», «Прапор») і фасіжіна («Тержинан»), які призначаються в таблетках всередину обом статевим партнерам. Місцево в лікуванні трихомоніазу застосовують вагінальні таблетки «Тержинан» або «Кліон-Д».

 • Шийкові білі
 • Причиною шєєчних білей можуть бути ерозія, дисплазія шийки матки, цервіцит і поліп цервікального каналу. Після лікування ерозії і дисплазії шийки матки білі зникають самостійно. Патологічні виділення, викликані поліпом цервікального каналу, припиняються після його видалення. У лікуванні цервіцитів застосують місцеві протизапальні засоби.

 • Маткові та трубні белі
 • Маткові та трубні белі виникають при запаленні органів малого тазу (ендометрит, аднексит). Лікування запальних захворювань матки і придатків полягає в призначенні протизапальних, антибактеріальних і знеболюючих препаратах. При виникненні ускладнень (піосальпінкс, тубооваріальні утворень) проводиться оперативне втручання.

  Ганна Созінова

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.