Лікування бджолиним медом: солодка панацея

загрузка...

У Древній Греції безсмертя богів прості смертні пояснювали тим, що боги харчувалися амброзією, що складається з меду, молока й нектару. У ложці пахучого меду зібрано багато мікро-і макроелементи, вітаміни, необхідні людині для розвитку. Мед — натуральний продукт, схожий за складом з плазмою крові, справжнє джерело здоров’я. Про лікування за допомогою солодкого подарунка бджоли людство знало ще в давнину, займаючись бортництвом і бджільництвом. Від яких хвороб можна вилікуватися за допомогою меду?

Склад лікувального меду

«Мед — трансформований квітковий нектар, зібраний бджолами та іншими комахами», — таке визначення дає вільна енциклопедія інтернету Вікіпедія. Мед містить від 13 до 20% води, 75-80% вуглеводів (в тому числі глюкозу, фруктозу, сахарозу), вітаміни групи В, Е, К, С, провітамін А-каротин, фолієву кислоту, фосфор, залізо та інші мікроелементи, беруть участь в утворенні крові та формуванні кісток. В склад плазми крові людини входять 24 мікроелемента, двадцять два з яких містяться в меді.

Найбільш ефективно діє на збудників різних захворювань мед, зібраний з яблуні, каштана, липи, конюшини, груші. Це обумовлено активністю фітонцидів, які утворюються в цих рослинах.

Які захворювання лікує мед?

Згадки про використання меду як лікарського засобу збереглися в літописах з дуже давніх часів. У рукописних російських лікарських порадниках зібрані сотні рецептів, в яких застосовується бджолиний мед. Однак сьогодні вчені й медики заново відкрили для науки силу терапевтичного впливу меду на відкриті рани та пошкоджені ділянки шкіри, його антиоксидантні, кровотворящіе і антибіотичні властивості.

Мед корисний не тільки як загальнозміцнюючий засіб, він благотворно впливає при нервовому виснаженні, допомагає при серцевих та шлункових захворюваннях, хворобах печінки і нирок. Мед пом’якшує слизові оболонки, рекомендується при кашлі і хворобах горла, має бактерицидні властивості, здатністю вбивати хвороботворні мікроорганізми або затримувати їх ріст. Мед може бути використаний в якості лікарського засобу при багатьох захворюваннях травного тракту, особливо при виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки, хронічному гастриті з підвищеною і зниженою кислотністю. Регулярне застосування меду при цих недугах здатне повністю відновити втрачене здоров’я.

Мед рекомендується при анемії, запорах, головного болю, дерматитах, ішемічної хвороби серця, порушеннях обміну речовин, при зниженні зору, пам’яті, імунітету, радіоактивному опроміненні, хронічної інтоксикації, гінекологічних, ендокринних і ще низці інших серйозних захворюваннях.

Протипоказаннями можуть бути цукровий діабет та живлення медом дітей до 1,5 років. Алергічні реакції на мед практично неможливі, виключеннями є алергії на неякісний продукт або домішки, що містяться в меді. У рідкісних випадках, коли у хворого складна алергія на будь-які вуглеводи, мед може спровокувати напад.

Методи лікування медом

Залежно від захворювань, мед приймають всередину в чистому вигляді, у вигляді розчинів, таблеток і мікстур. Зовнішньо використовують мед у складі примочок, компресів, змазувань, ванночок і інгаляцій. Знаменитий медовий масаж здатний позбавити від серйозних внутрішніх захворювань, надати шкірі бархатистість і гладкість, очистити пори, вивести продукти метаболізму і видалити надлишки жиру.

При прийомі всередину рекомендовано вживати щодня по 1-2 г продукту на один кілограм ваги пацієнта. Для інгаляцій застосовується 5-10% розчин меду в дистильованій воді. Інгаляція проводиться протягом десяти хвилин два рази на добу при ангіні, гаймориті і інших простудних захворюваннях. Полоскання при стоматиті, фарингіті та кольпіті — 2-4 рази на добу 30% медовим розчином.

При захворюваннях шлунково-кишкового тракту, захворюваннях нирок і неврозі призначають мед, розведений теплою водою, три рази в день за двадцять хвилин до їди або через дві-три години після їжі. При захворюваннях верхніх дихальних шляхів рекомендується мед тримати в роті п’ять-шість разів на день, застосовуючи до повного одужання.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Народні поради. Додайте в закладки постійне посилання.