Лікування артриту — остерігайтеся неефективних ліків

Лікування артриту зазвичай має на увазі трудову або фізичну терапію, виконання спеціальних вправ, лікарську терапію, а іноді і хірургічне втручання, необхідне для корекції пошкодження суглобів. Лікування остеоартрозу іноді допомагає зменшити біль і скутість суглобів, але хвороба може продовжувати прогресувати. Однак сучасні методи лікування ревматоїдного артриту допомагають сповільнити або повністю зупинити прогресування пошкодження суглобів при артриті.

Традиційне лікування артриту

При наявності локалізованої болю, скутості і нерухомості суглобів застосовують традиційне комплексне триетапне лікування артриту: лікарське лікування з метою зменшення болю і запалення, відпочинок для відновлення пошкоджених тканин і фізичні вправи для відновлення рухливості суглобів.

Захист суглобів при артриті

Уміння захистити суглоби від подальшого пошкодження — важлива частина лікування артриту. Трудотерапія допоможе вам освоїти більш прості способи виконання роботи та інших повсякденних дій, а саме: зменшити навантаження на суглоби; використовувати найбільш сильні суглоби і м’язи і щадити слабкі; носити спеціальні каркаси або опори для певних суглобів; використовувати поручні у ванні; використовувати спеціальні дверні ручки , тростини, ходунки, а також інші пристрої, які допоможуть вам виконати повсякденні завдання, наприклад, відкрити банку, надіти шкарпетки або затягнути блискавку на одязі. Лікар також може порекомендувати знеболюючі препарати в поєднанні з відпочинком, заняттями спортом, фізичною терапією і контрольованим застосуванням глибинного тепла для зменшення запаленні уражених суглобів.

Лікарське лікування артриту

Щоб зменшити біль і запалення в легких випадках ревматоїдного артриту та остеоартриту, призначають ацетамінофен або інший нестероїдний протизапальний препарат (НПЗП), наприклад, напроксен.

У більш складних випадках лікар може рекомендувати внутрішньосуглобові ін’єкції кортикостероїдів (кортикостероїди — сильні протизапальні засоби), щоб полегшити біль і зменшити скутість уражених суглобів. Результати такого лікування індивідуальні і варіюються від тимчасового полегшення до довготривалого придушення симптомів. Лікарі також використовують для внутрішньосуглобових ін’єкцій розчини гіалуронату (гіалуронат — природний компонент нормальної синовіальної рідини, що виконує функцію зволожуючого речовини), які допомагають відновити тканини і змащувальні властивості (густоту) синовіальної рідини, і таким чином купируют біль. Найчастіше для ін’єкцій застосовуються Гіалган, сінвіск, супарц, ортовіск і еуфлекс.

 • На початку дев’яностих вчені виявили, що певні сполуки золота, що приймаються орально або у вигляді ін’єкцій, дають полегшення симптомів артриту, а в деяких випадках забезпечують повну ремісію.
 • Однак слід зазначити, що через побічні ефекти (від шкірної висипки до найсильнішого кровотечі та порушення функції нирок) до лікування сполуками золота слід ставитися з обережністю. Цей метод рідко використовується в наші дні.

  Препарати нового покоління дозволили досягти істотних поліпшень в області лікування ревматоїдного артриту, і ці препарати є найбільш перспективними з точки зору збереження функції суглобів. До таких лікарських препаратів від ревматоїдного артриту відносяться: метотрексат, Аравії, азульфідін, енбрель, імуран, Неорал, плаквеніл, ремікейд, хуміра, Кинерет, Рітуксан і оренція. Дія цих препаратів засновано на придушенні надактивності імунної системи.

 • Іншим поширеним видом лікування ревматоїдного артриту є аферез — видалення плазми крові або її формених елементів.
 • Методи лікування артриту у кожному окремому випадку залежать від природи і гостроти захворювання. Основною метою лікування є загоєння пошкодженої ділянки і запобігання ускладнень. Лікування інфекційного артриту зазвичай включає внутрішньовенне введення великих доз антибіотиків, а також дренування надлишкової рідини суглоба.

  Хірургічне лікування артриту

  При артриті в деяких випадках проводяться різні операції, які допомагають зменшити дискомфорт, випробовуваний пацієнтом, а також відновити рухливість суглоба. Сіновектомія — видалення ушкодженої сполучної тканини суглоба — дозволяє організму генерувати нову, здорову тканину. Найбільш часто дану операцію роблять при артриті коліна. У разі гострого артриту шиї або стопи, хірург може видалити частину кістки або зростити їх. Операція, безумовно, негативно позначається на рухливості людини, однак, вона позбавить його від болісної болю, а також попередить подальше пошкодження нервів і кровних судин.

  Якщо біль при артриті стає нестерпною, або суглоби абсолютно не можуть рухатися, лікар може порекомендувати пацієнту заміну суглоба на протез. Сьогодні протезами з нержавіючої сталі і пластика замінюють суглоби стегна, плеча, а також ліктя, коліна і пальців. Ця операція може радикально змінити життя пацієнта на краще, повернувши йому свободу руху.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.