Лікування алергії — як підібрати ліки, які допоможуть саме вам?

Самий ефективний спосіб лікування алергії — це запобігання контакту з тригером алергічної реакції, але, на жаль, це не завжди можливо. Найбільш поширені ліки від алергій — це антигістаміни, препарати, що нейтралізують дію гістаміну — хімічних речовин, що викликають алергічну реакцію. Для зменшення сильних проявів алергій також застосовуються протизапальні стероїдні препарати, що відпускаються за рецептом лікаря, наприклад, преднізон. У ситуаціях, коли існує загроза життю людини — в разі анафілактичного шоку — роблять ін’єкцію епінефрину для розблокування дихальних шляхів. Ін’єкція епінефрину може уповільнити або зупинити алергічну реакцію. Епінефрин зупиняє вироблення хімічних речовин, які викликають алергічну реакцію. Епінефрин полегшує такі симптоми, як задишку, утруднене дихання, свербіж. Він також нормалізує кров’яний тиск і зменшує опухлість рук, ніг, століття, мови та горла.

Алерген-специфічна імунотерапія (гіпосенсібілізація або «щеплення від алергії») дозволяє максимально наблизитися до вилікування деяких видів алергій. Вона полягає у введенні в організм незначної кількості алергенів з поступовим збільшенням дози для стимуляції імунної системи. З часом (як правило, протягом 12 місяців) в організмі формується стійкість до алергену.

Шкірні алергії

Атопічний дерматит та контактний лікують різними протизапальними стероїдами, найчастіше — гідрокортизоном. Стероїди можуть застосовуватися як зовнішньо (крем), так і перорально (таблетки). Уртикарія і ангіоневротичний набряк (хвороба Квінке) не потребують лікування, але у важких випадках призначають антигістамінні препарати, зантак або стероїди в таблетках.

Дихальні алергії

Сінну лихоманку зазвичай лікують антигістамінними препаратами (наприклад, лоратидину, він відпускається без рецепта), але якщо симптоми алергії не зникають при лікуванні лоратидину, лікар може призначити кортикостероїдних спрей для носа. Також для лікування алергічного риніту застосовуються антагоністи рецепторів лейкотрієну, їх слід приймати перорально щодня. Алерген-специфічна імунотерапія ефективна при лікуванні сінної лихоманки, але вона починає «працювати» тільки через рік.

Харчові алергії

Кращий засіб лікування харчових алергій — виключення з раціону продуктів-алергенів. Якщо реакція організму на специфічні продукти викликають у вас дискомфорт, але не становлять загрозу для життя, лікар може призначити антигістамінні препарати або топічні креми. Якщо алергія настільки сильна, що існує можливість анафілактичного шоку, рекомендується завжди мати при собі комплект першої допомоги, що містить шприц з адреналіном. Епінефрин допоможе швидко купірувати симптоми і уповільнити алергічну реакцію.

Лікарські алергії

Якщо у вас алергія на деякі ліки, носіть спеціальний браслет із зазначенням цих ліків, і завжди попереджайте лікаря про свої алергіях, коли він призначає вам нові ліки. Шкірний висип, викликану лікарською алергією, зазвичай лікують антигістамінними препаратами; в деяких випадках застосовують оральні або топічні стероїди.

Алергія на укуси комах

Як і у випадку з харчовими алергіями, найкраще лікування — триматися подалі від алергенів, але нерідко призначають алерген-специфічну імунотерапію. Якщо існує ймовірність анафілактичного шоку, рекомендується завжди мати при собі комплект першої допомоги, що містить шприц з адреналіном.

Ось кілька альтернативних засобів лікування алергій, які можуть бути небезпечними для здоров’я:

  • Аутогенне уринотерапия. Із сечі виділяють білок і вводять в шкіру. Ця процедура може бути шкідливою для нирок.
  • Вітамінні харчові добавки. Хворий приймає великі дози вітамінів і інші поживних речовин. Але деякі поживні речовини та вітаміни у великих дозах дуже небезпечні. Наприклад, передозування вітаміном А призводить до гіпервітамінозу А, який супроводжується втратою апетиту, нудотою, сонливістю, порушенням ходи і пр.
  • Дієта. Дозволено вживати в їжу тільки певні продукти, вітаміни, мінерали та амінокислоти. Якщо живлення не збалансовано, можливо виснаження і порушення травлення.
  • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

    Схожі статті:
    Попереднє з категорії:
    Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.