Лікувальне харчування — обережність не зашкодить

загрузка...

Для зцілення від будь-якої хвороби одним з важливих лікувальних факторів є правильне харчування. Про це медицині відомо ще з часів Гіппократа. Дивно, але саме лікувальне харчування майже не викликає розбіжностей між прихильниками традиційної медицини і натуропатії, що знаходяться у вічному конфлікті через різних підходів до хвороб і їх лікування.

Концепція природного дієтичного лікування

Натуропати стверджують, що природна дієтотерапія не має нічого спільного зі звичайним медичним лікуванням. Відмінності починаються з загального підходу до хвороби: традиційна медицина лікує тільки тіло, а натуропатія розглядає людину як цілісну систему, в якій тіло, розум і душа нероздільні, а значить, при будь-якому захворюванні людина потребує не тільки у фізичному, але й у духовному зціленні.

Медицині відомо два основних типи захворювань — гострі та хронічні. Згідно традиційній медицині, гостре захворювання, як правило, викликається зовнішнім фактором — бактеріями, вірусами та іншими мікроорганізмами. Причини і механізми виникнення хронічних захворювань зазвичай не ясні. З гострими захворюваннями в медицині прийнято боротися за допомогою ліків. Лікування хронічних хвороб полягає в спробах змінити фізіологію організму, полегшуючи біль і знімаючи запалення, надавши людині можливість жити з мінімальними проявами захворювання.

натуропатичних медицина пропонує комплексний підхід до зцілення, в якому лікувальному харчуванню відводиться чи не головна роль. При гострому захворюванні дієтотерапія дозволяє організму привести себе в рівновагу. Тіло володіє природними інструментами боротьби із захворюванням, і завдання людини — допомогти тілу запустити механізми зцілення через очищення організму. Коли очищення закінчиться, пройде і хвороба.

Під час хвороби організм мобілізує свої ресурси, щоб очиститися. Жар і біль — свідоцтво надзвичайної активності тіла, спрямованої на виведення токсинів. Мета лікування гострого захворювання — надати тілу можливість зцілитися природним шляхом. Тому лікування включає в себе спокій, рясне пиття і легку їжу, не перевантажувати організм і не перешкоджає процесу очищення.

При лікуванні хронічних захворювань харчуванню відводиться інша роль. Хронічна хвороба майже завжди є наслідком неправильного способу життя, несприятливої спадковості, хронічної інтоксикації внаслідок неправильного харчування або перебування в екологічно забрудненій місцевості. Не останню роль у виникненні хвороби грає емоційний і ментальний настрій — стрес, переживання. Все це сприяє накопиченню токсинів, з якими імунна система намагається боротися, створюючи вогнище хронічного запалення. У результаті відбувається переродження тканин і органів. Виникає біль, роздратування, набряклість і інші симптоми прогресування захворювання.

Завдання тіла, ураженого хронічним захворюванням, — зберегтися, не дозволивши хвороби завдати йому значної шкоди. Тому тіло намагається обмежити накопичення токсинів в певних органах і системах, щоб вони продовжували виконувати свою функцію. Завдання хворого — допомогти тілу максимально звільнитися від відходів і токсинів, що накопичуються роками, щоб відновити, наскільки це можливо, нормальну життєдіяльність постраждалих органів і систем. Процес лікування хронічних хвороб завжди тривалий, він вимагає серйозних змін у способі життя, але тільки так можна обернути ситуацію назад.

Процес зцілення включає в себе очищення та детоксикацію організму, для чого в першу чергу необхідно лікувальне харчування, здатне очистити тіло. В доповнення до дієтотерапії допустиме використання харчових добавок і лікарських трав. А медична допомога необхідна лише там, де в організму недостатньо власних резервів, щоб самому впоратися з проблемою.

Концепція лікувального харчування М.І. Певзнера

У вітчизняній медицині роль лікувального харчування довгий час недооцінювалася. Але в 1920 р. видатний радянський терапевт М.І. Певзнер почав масштабне дослідження по вивченню впливу дієтотерапії на організм в цілому. По суті, він став основоположником вітчизняної дієтології, розробивши і впровадивши лікувальне харчування як складову частину комплексної терапії захворювань шлунково-кишкового тракту, гіперторніі, атеросклерозу, ревматизму, туберкульозу, сечостатевої системи, хвороб обміну речовин у всіх лікарнях і санаторіях країни. Крім цього, Певзнер розробив концепції протизапальної та противоаллергического лікувального харчування. П’ятнадцять дієтичних столів — дієт, запропонованих Певзнером, і понині застосовуються в лікувальних установах і є орієнтиром для лікарів-дієтологів при розробці індивідуальних дієт.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.