Лікопід: показання для застосування — порушення імунітету

Лікопід є лікарським препаратом, зміцнюючим імунітет, тому його призначають, як при гострих інфекційно-запальних захворюваннях, так і при хронічних вялотекущих і часто рецидивуючих. Він допоможе впоратися з бактеріальною та вірусною інфекцією.

Лікопід при лікуванні бактеріальної інфекції

Лікопід широко застосовується при лікуванні гострої і хронічної бактеріальної інфекції. Наприклад, його застосовують при фурункульозі, вугрової висипки, інфікованих ранах у всіх цих випадках включення ликопида до складу комплексної терапії полегшує перебіг захворювання та сприяє швидкому одужанню.

Але особливо часто лікопід призначають при лікуванні хронічних інфекційно-запальних захворювань дихальних шляхів і ЛОР-органів. Ці захворювання, як правило, протікають тривало і сприяють зниженню імунітету. А зниження імунітету в свою чергу призводить до частих рецидивів захворювання або його постійного уповільнений стану. Зміцнення імунітету в даному випадку відіграє вирішальну роль: активізуються всі захисні сили організму, рецидиви з’являються рідше і настає тривала ремісія. Лікопід допоможе при лікуванні хронічних бронхітів, бронхоектатичної хвороби, хронічної обструктивної хвороби легень, хронічної пневмонії, хронічного тонзиліту, гаймориту, отиту і так далі.

Застосовується лікопід і при гострих бактеріальних інфекціях верхніх дихальних шляхів і ЛОР-органів (гострих бронхітах, пневмоніях, ангінах, гайморитах, отитах і так далі) — це скорочує тривалість захворювання. Не можна застосовувати лікопід тільки при високій температурі — лікопід може посилити лихоманку. Але як тільки температура знизиться, лікопід можна приєднати до комплексного лікування — він підсилює (потенціює) дію антибіотиків і дозволяє зменшувати їх дозування. Не призначають лікопід тільки в поєднанні з сульфаніламідами та тетрациклінами.

Випускається лікопід в лінгвальних (для прийому під язик) таблетках по 1 і 10 мг. При гострих захворюваннях і загостренні хронічних інфекційно-запальних захворювань лікопід призначають по 1 мг один — два рази на день протягом 10 днів. Для попередження рецидивів захворювання його приймають по 10 мг також один раз на день протягом десяти днів. Приймають його за півгодини до їжі, цілу або розтерту в порошок таблетку кладуть під язик або за щоку і тримають там до повного розсмоктування.

Лікопід при лікуванні вірусної інфекції

Так само, як і при лікуванні бактеріальної інфекції, лікопід можна застосовувати при лікуванні гострих і хронічних вірусних інфекцій. Люди зі зниженим імунітетом часто хворіють на гострі вірусні респіраторні захворювання. Застосування ликопида знижує частоту та тяжкість таких інфекцій. Але застосовують його тільки за відсутності високої температури. Лікопід призначається в таблетках по 1 мг один-два рази в день протягом десяти днів.

Гарною підмогою лікопід є при лікуванні хронічної вірусної інфекції. Його застосовують як імуностимулюючий препарат при всіх видах і локалізаціях рецидивуючого герпесу. Особливо часто він застосовується при статевому герпесі та при герпетическом ураженні очей. При легких формах герпесу лікопід призначають по дві таблетки по 1 мг (2 мг) один — два рази на день протягом тижня. При важкому герпесі — по одній таблетці 10 мг також один — два рази на добу протягом тижня. При герпетическом ураженні очей лікопід приймають по 10 мг два рази на день протягом трьох днів, потім роблять три дні перерви і курс повторюють.

Призначають лікопід і при лікуванні хронічних гепатитів В і С. Ці захворювання протікають часто безсимптомно, але при цьому поступово необоротно порушується функція печінки. Лікопід «змушує» організм активно пручатися інфекції, що зменшує число явних рецидивів захворювання і знижує швидкість розвитку порушення функції печінки.

Застосовують лікопід і при інших вірусних інфекціях, схильних до тривалого рецидивуючого перебігу, наприклад, при інфекціях, викликаних вірусом папіломи людини (ВПЛ). Захворювання, викликані ВПЛ, проявляються у вигляді гострокінцевих кондилом, які можуть розташовуватися на статевих органах і в області задньопрохідного отвору. Зараженість вірусом ВПЛ дуже висока, але гострокінцеві кондиломи з’являються тільки при зниженні імунітету. Тому при лікуванні цих захворювань завжди застосовуються імуномодулюючі засоби, наприклад, лікопід. Його призначають по 10 мг один раз на день протягом десяти днів.

Коли лікопід протипоказаний

Лікопід протипоказаний при підвищеній чутливості до нього компонентів препарату, вагітності, годуванні дитини грудьми, захворюваннях, що супроводжуються високою температурою, а також при аутоімунному тиреоїдиті (захворюванні, викликаному алергією на тканину щитовидної залози).

Лікопід допоможе організму впоратися з інфекцією.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.