Лікопід і алкоголь — а чи потрібно їх поєднувати?

Лікопід — це лікарський препарат, зміцнюючий захисні сили організму, тому його призначають людям з різними порушеннями імунітету. Алкоголь же є токсичною речовиною, яке активно впливає на всі види обмінних процесів, який же сенс поєднувати прийом цих речовин?

Як лікопід діє на організм людини

Лікопід являє собою синтезовану штучно частинку клітини практично всіх бактерій. Ця частинка здатна підключатися до імунним клітинам і активізувати їх роботу. Так, підключаючись до фагоцитам, що здійснюють процеси клітинного імунітету, лікопід стимулює фагоцитоз — поглинання і розчинення фагоцитом всередині себе збудників інфекції.

Відбувається це тому, що на поверхні фагоцита є рецептори, чутливі до лікопід. Те ж саме відбувається з Т-і В-лімфоцитами. В результаті активізуються, як клітинний, так і гуморальний імунітет, тобто прискорюється також синтез специфічних антитіл до збудників інфекції. Стимуляція функції імунної клітини здійснюється за рахунок активізації в них обмінних процесів.

Встановлено, що лікопід не тільки підвищує захист від збудників інфекції, але і стимулює протипухлинний імунітет, допомагаючи організму впоратися з онкологічними захворюваннями.

Алкоголь і імунітет

Багато питущі люди вважають, що алкоголь може захистити від інфекції. Широко поширені рецепти «народного лікування» грипу та інших ГРВІ за допомогою горілки з перцем. Питуща людина буде клятвено запевняти, що тільки таке лікування і допомагає при сезонних захворюваннях.

Тим не менш, існують достовірні незалежні наукові дослідження, які повністю спростовують це помилка. У процесі клініко-лабораторних випробувань було встановлено, що алкоголь пригнічує всі види імунітету. Більш того, відбувається це не тільки при постійному прийомі алкоголю у великих дозах, але навіть одноразовий прийом невеликої кількості спиртного завдає удару по імунітету. Безумовно, він буде непомітний для самої людини, і імунітет швидко відновиться, але сам факт встановлений науково. Алкоголь пригнічує в основному білковий обмін в імунних клітинах, що і приводить до короткочасного або тривалого (в залежності від частоти і тривалості прийому алкоголю, а також від фортеці алкогольних напоїв) пригнічення імунітету. Порушується фагоцитоз і здатність лімфоцитів виробляти особливі види білка (імуноглобуліни), які називаються антитілами.

Крім того, було встановлено, що алкоголь активізує деякі віруси. Зокрема такі дослідження проводилися з вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ). При прийомі хворими на СНІД алкоголю захворювання зрізу ж починало прогресувати. По відношенню до інших вірусних інфекцій такі наукові дослідження не проводилися. Але ще на початку 20-го століття під час важкої епідемії грипу, який отримав назву «іспанки», лікарями було відмічено, що смертність від цього захворювання серед питущих людей набагато вище, ніж серед непитущих.

Причина такого впливу алкоголю на імунітет криється не тільки в придушенні обмінних процесів, але і в тому, що він пригнічує роботу центральної нервової системи, що призводить до розвитку поза стану алкогольного сп’яніння депресії. А при депресіях настає стійке зниження всіх функцій організму, в тому числі і імунітету.

Стійке зниження імунітету і порушення функції печінки, яка повинна знешкоджувати надходять в організм токсичні речовини, призводять до того, що організм людини, що страждає хронічним алкоголізмом, стає беззахисним перед будь (бактеріальної, вірусної, грибкової і так далі) інфекцією.

Чи варто поєднувати прийом ликопида з алкоголем?

Здоровим людям лікопід не призначають. Цей препарат призначають при гострих або хронічних інфекційно-запальних захворюваннях, які супроводжуються зниженням імунітету.

В інструкції до лікопід виробники нічого не говорять про те, що ж трапиться при такому поєднанні. І це зрозуміло: порушення імунітету важко помітити. Якщо хворий під час курсу лікування одноразово споживе трохи алкоголю, то великого збитку для здоров’я не буде, хоча і це важко передбачити: кожний організм індивідуальний по складу і кількості ферментів, гормонів та інших речовин, здатних активно впливати на обмін речовин. Дія цих біологічно активних речовин може придушуватися алкоголем.

Але якщо людина приймає лікопід і постійно вживає алкоголь, то дія ликопида повністю нейтралізується. Так навіщо ж тоді лікуватися?

Поєднання ликопида і алкоголю не призведуть до появи якихось раптових тяжких наслідків, але імунітету може бути завдано істотної шкоди.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.