Лікопід — допоможе відновити імунітет

Лікопід — це імуномодулятор нового покоління, який застосовується для відновлення імунітету . Порушення імунітету часто розвиваються на тлі довгостроково протікають інфекційно-запальних захворювань різних органів. Включення до складу комплексного лікування таких захворювань ликопида знижує число і тяжкість рецидивів.

Як діє лікопід

Активне діюча речовина ликопида (глюкозаминилмурамилдипептид — ГМДП) являє собою частину клітинної оболонки бактерій, яка є спільною для більшості бактерій. ГМДП активно впливає на імунну систему за рахунок того, що на імунних клітинах (макрофагах, нейтрофілах, лімфоцитах) є спеціальні рецептори, чутливі до цієї речовини. Зв’язуючись з імунними клітинами, лікопід підвищує активність клітин клітинного та гуморального ланок імунітету.

Це препарат, який відрізняється високою ефективністю і безпекою, тому його призначають, як дорослим, так і дітям. Випускається він у таблетках по 1 і 10 мг. В результаті дії ликопида підвищується опірність організму інфекційним факторам, пригнічується розмноження пухлинних клітин, стимулюється лейкопоез — синтез лейкоцитів, основна функція яких — боротьба з інфекцією.

У яких випадках призначається

Лікопід призначається при лікуванні хронічних вялотекущих інфекційно-запальних захворювань, при яких відзначається зниження імунітету. Найчастіше це захворювання бронхів і легенів — хронічні бронхіти, хронічна обструктивна (з порушенням прохідності бронхів) хвороба легень (ХОЗЛ), бронхоектатична хвороба, хронічна пневмонія, туберкульоз легенів. При всіх цих захворюваннях дуже важливий імунітет і якщо він постраждав, захворювання протікає з частими загостреннями і постійно прогресує.

Лікопід застосовують при лікуванні хронічних інфекційно-запальних захворювань та інших органів. Його активно застосовують при лікуванні інфекцій ЛОР-органів, м’яких тканин (у тому числі інфікованих ран), урологічних, гінекологічних, офтальмологічних захворювань. Лікопід хороший для лікування бактеріальних інфекцій ще й тим, що він підвищує ефективність антибактеріальних лікарських препаратів, виняток становлять лише сульфаніламіди та тетрацикліни.

Хороший імунітет необхідний і для боротьби з хронічною вірусною інфекцією, тому лікопід застосовують при лікуванні рецидивуючого герпесу (у тому числі при ураженні герпетичною інфекцією очей), хронічних вірусних гепатитів, цитомегаловірусної інфекції, гострих кондилом, викликаних вірусом папіломи людини. При всіх цих захворюваннях лікопід входить до складу комплексної терапії, підсилюючи дію противірусних препаратів і дозволяючи знижувати їх дозування.

Застосовується лікопід і в педіатричній практиці. Обмежень у віці для застосування цього препарату немає. Він може застосовуватися, як при лікуванні гострих інфекційно-запальних захворювань, так і хронічних. Не можна застосовувати лікопід тільки при високій температурі — це може посилити лихоманку. Лікопід можна призначати дітям, які часто хворіють на простудні захворювання, з кишковими інфекціями, хронічними захворюваннями верхніх і нижніх дихальних шляхів і так далі.

Як правильно приймати

Приймають лікопід під язик або закладаючи за щоку. Можна приймати цілу таблетку, а можна розтерти її і використовувати як порошок. При гострих бактеріальних або вірусних інфекціях, загостреннях хронічних інфекцій дорослим призначають таблетки ликопида по 1 мг один-два рази на добу за півгодини до їжі протягом 10 днів.

Для профілактики рецидивів хронічних часто рецидивуючих інфекцій, в тому числі при туберкульозі, приймають таблетки по 10 мг також один раз на добу протягом десяти днів. Дітям до 16 років призначаються таблетки по 1 мг, індивідуально підбираючи дозу.

Лікопід безпечний препарат і випадків його передозування досі не було.

Коли лікопід протипоказаний і чи є у нього побічна дія

Лікопід протипоказаний при його індивідуальної нестерпності, високій температурі (вище 38 ° С), аутоімунному тиреоїдиті в стадії загострення (захворювання, пов’язане з алергією на тканини щитовидної залози), вагітності та годуванні дитини грудьми.

Незважаючи на те, що лікопід проникає через плацентарний бар’єр, лабораторні дослідження не виявили будь-якого негативного дії цього препарату на плід. Але під час вагітності його застосовувати не дозволено через те, що клінічні дослідження на даному контингенті хворих не проводилися.

У ликопида дуже мало побічних ефектів. Це алергічні реакції, які зустрічаються нечасто і деяке підвищення температури тіла на початку лікування, яке не потребує відміни препарату.

Лікопід приймають за призначенням лікаря.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.