Ліки від прищів — від профілактики до сироватки

Іноді прищі, розпочавшись років у тринадцять- чотирнадцять, довго не залишають людину і в дорослому віці. Це говорить про серйозність проблеми, тобто про те, що можливо лікування слід розпочати з ендокринолога. Допоможуть впоратися з проблемою і сучасні зовнішні лікарські засоби.

Як попередити утворення прищів

Прищі в молодому віці є наслідком появи в крові великої кількості чоловічого статевого гормону тестостерону. Тестостерон збільшує секрецію шкірного сала і змінює його хімічний склад. Сало стає в’язким, змішуючись з відлущені клітинами поверхневих шарів шкіри, воно закупорює виходи з сальних залоз, в результаті чого на шкірі з’являються непривабливі чорні крапки — комедони. Усередині закупореній сальної залози розмножуються хвороботворні бактерії і починається спочатку просто запальний, а потім гнійний процес і на шкірі з’являються прищі або акне.

Оскільки проблема носить загальний характер, тобто залежить від гормональних зрушень в організмі в цілому, то і профілактика повинна носити загальний характер. Як відомо, від того, що ми їмо, залежить як швидко і правильно працює обмін речовин, а значить, будуються всі клітки і тканини, утворюються біологічно активні речовини, в тому числі гормони. Тому в юнацькому віці дуже важливо отримувати саме повноцінне харчування з достатньою кількістю всіх інгредієнтів. А щоб не дратувати шкіру з раціону потрібно виключити жирне м’ясо, смажені, гострі, солоні, копчені страви.

Варто звернути увагу на те, як працює кишечник, його стан безпосередньо пов’язаний зі станом шкіри. Якщо є запори, здуття і болі в кишечнику, то прищі ніколи не пройдуть, потрібно проконсультуватися з гастроентерологом і відновити роботу шлунково-кишкового тракту. При тривало протікаючих рясних і наполегливих прищах потрібна консультація і ендокринолога, можливо організму потрібна лікарська терапія.

Рух у молодому віці — це в повному розумінні слова життя, в результаті рухової активності прискорюються всі обмінні процеси, і прищі можуть пройти самі по собі, просто від занять спортом.

Але і зовнішні лікарські засоби мають велике значення для позбавлення від прищів. Сьогодні косметичної промисловістю випускаються спеціальні сироватки (концентровані косметичні засоби) для проблемної підліткової шкіри, які надають лікувально-профілактичну дію на шкіру. Але сироватки — це високоефективні засоби, які потрібно підбирати індивідуально, краще з дерматологом-косметологом.

Є й ліки від прищів, але вони продаються в аптеках і призначаються лікарем.

Які ліки від прищів можна купити в аптеці

Найпопулярнішими ліками від прищів сьогодні є ськинорен, базірон і Зінеріт.

Скінорен випускається у вигляді крему або гелю. Він діє повільно і поступово, але при правильному призначенні та застосуванні може значно поліпшити стан шкіри. Під дією Скінорен відновлюється стан поверхневих шарів шкіри (він видаляє відмерлі клітини і перешкоджає утворенню комедонов) і хімічний склад шкірного сала, пригнічується життєдіяльність хвороботворних бактерій, зменшуються запальні явища в шкірі. Це засіб немає ніякого сенсу застосовувати від випадку до випадку, допоможе тільки регулярне застосування протягом не менше місяця, але зазвичай лікування займає кілька місяців. Не можна застосовувати Скінорен тільки протягом перших дванадцяти тижнів вагітності.

Ще одні ліки від прищів — базірон АС випускається у вигляді гелю. Застосовувати базірон потрібно також протягом тривалого часу (не менше трьох місяців), так як він впливає на загальний стан шкіри. Під дією базірон гинуть хвороботворні бактерії, розчиняються, розсмоктуються мертві відлущені клітини шкіри, поліпшується кровопостачання шкіри, пригнічується вироблення шкірного сала. Базірон призначають не тільки для лікування, але і для попередження появи прищів. Не можна його застосовувати при вагітності, годуванні дитини грудьми і у віці до дванадцяти років.

Зинерит — це антибактеріальний і протизапальний засіб для лікування прищів, до складу якого входять антибіотик еритроміцин і ацетат цинку. Крім того, Зінеріт здатний розчиняти комедони, що підсилює його дію, так як дозволяє проникати в сальні залози. Зинерит являє собою порошок, який перед застосуванням розводять і потім у вигляді розчину наносять на шкіру. Цей препарат без призначення та контролю лікаря застосовувати не можна, так як його рекомендується використовувати досить довго (більше трьох місяців), а застосовувати так довго антибіотики можна тільки під контролем лікаря, безконтрольне ж застосування може викликати явища дисбактеріозу шкіри і погіршити її стан.

Лікування прищів — це взагалі дуже непроста справа і довірити його краще професіоналу — дерматолога-косметолога.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.