Ліки від облисіння: як запобігти втраті волосся

На сьогоднішній день найактуальнішими ліками від облисіння вважаються Пропеція і Міноксидил. Але перш ніж ними користуватися, потрібно досконально вивчити інструкцію, тому як застосування препаратів має ряд особливостей.

Пропеція

Препарат Пропеція (Фінастерид) був розроблений для лікування легкого та помірного облисіння за чоловічим типом на маківці голови і в середній фронтальній області скальпа тільки у чоловіків. В даний час не підтверджено, що Пропеція допомагає при відступі лінії росту волосся на скронях.

Пропеція — це засіб для лікування облисіння за чоловічим типом тільки у чоловіків і не повинна використовуватися для лікування жінок та дітей.

Якщо жінка вагітна або може бути вагітна, вона не повинна приймати Пропеція і не повинна чіпати роздроблену або розламати пігулку Пропеція, так як активні інгредієнти можуть викликати аномалії розвитку статевих органів у немовлят чоловічої статі. Якщо активний інгредієнт Пропеція потрапив на шкіру вагітної жінки, необхідно звернутися до лікаря.

Таблетки Пропеція покриті оболонкою, яка дозволяє запобігти контакту з активним інгредієнтом за умови, що таблетка не роздроблена.

Згідно клінічних досліджень препарату Пропеція, невелике число чоловіків зазнавало певні сексуальні побічні ефекти, такі як зниження лібідо, труднощі в досягненні ерекції, або зниження кількості сперми. Кожен з цих побічних ефектів спостерігався у менше ніж 2% чоловіків і зникав після припинення прийому Пропеція.

Хоча результати у різних людей можуть відрізнятися, як правило, відростити назад всі втрачені волосся не вдасться.

Регейн (Міноксидил)

Препарат Регейн, торгова назва міноксидилу, є засобом, який наноситься безпосередньо на шкіру голови. В даний час воно проводиться в концентрації 5% (для чоловіків) і 2% (для жінок).

Регейн був розроблений на основі ліки від високого артеріального тиску міноксидилу. Міноксидил при прийомі всередину може мати серйозні побічні ефекти для серця і системи кровообігу, і використовується тільки тоді, коли лікування високого тиску іншими препаратами не увінчалося успіхом. Було відзначено, що у пацієнтів, які приймали міноксидил, стали рости волосся на тілі, і було вирішено, що застосування міноксидилу безпосередньо на облисілу шкіру голови, може призвести до зростання волосся в цій області. Дослідження показали, що це дійсно так, хоча ефект, як правило, скромний.

Хоча міноксидил зазвичай діє найкраще на маківці голови, він також працює, меншою мірою, в інших областях, таких як фронтальна частина шкіри голови, якщо там ще залишається кілька волосся. Він не діє, коли область повністю піддалася облисіння. Найбільший ефект від ліків видно після застосування від п’яти місяців до двох років, з поступовим зниженням ефективності після цього терміну. Ті, хто використовує міноксидил довгостроково, будуть продовжувати втрачати волосся, але трохи більш повільними темпами.

Міноксидил збільшує тривалість циклу зростання волосяного фолікула (так званого анагена). Це покращує якість волосся за рахунок збільшення діаметру і довжини волосяного стрижня. Він також може викликати початок нової фази росту. Міноксидил є прямим стимулятором росту фолікулів. Одночасне використання міноксидилу і фінастериду, який безпосередньо пригнічує утворення ДГТ (гормону, що є причиною облисіння), може мати взаємно посилюючий ефект при лікуванні облисіння, хоча фінастерід є значно ефективнішим.

Використання міноксидил

Міноксидил слід наносити на шкіру голови двічі в день. Ліки працює тільки тоді, коли перебуває в прямому контакті з шкірою голови (не волоссям), і працює тільки в тих областях, де воно застосовується.

5% формула в два рази ефективніше 2% розчину, але містить пропіленгліколь, з’єднання, яке може викликати подразнення шкіри голови і може зробити волосся липкими і важко піддаються укладанню. Якщо це є проблемою, то слід розглянути можливість використання 5% розчину на ніч і 2% розчину (на спиртовій основі і менш липкий) в першій половині дня. При використанні міноксидилу може знадобитися 6-12 місяців, перш ніж будуть видні якісь результати. Більшість пацієнтів, які бачать ефект від міноксидилу, спостерігають зменшення швидкості втрати волосся. Препарат також сприяє потовщення вже існуючих волосся, але у більшості пацієнтів ростуть тільки короткі, тонкі волоски. Він не допоможе виростити нове волосся на облисілою шкірі голови.

Піна Регейн — це нова форма 5% міноксидилу на основі гліцерину і спирту. Піна-це зручний спосіб нанесення міноксидилу на шкіру голови, вона не липка не має подразнюючої ефекту пропіленгліколю, використовуваного в оригінальному розмірі 5% розчині.

Використання Регейн (міноксидил 2% і 5%) один раз на день майже так само ефективно, як використання його двічі в день. Причина в тому, що, хоча міноксидил має відносно короткий період напіврозпаду (кілька годин), коли приймається всередину, при місцевому застосуванні він має період напіврозпаду 22 години. Це говорить про те, що його застосування один раз на день — розумний вибір.

Якщо застосування міноксидилу припиняється, ефект від препарату зникає протягом трьох місяців і шкіра голови повертається в попередній стан. При повторному прийомі міноксидилу втрачені волосся не відростає, так що краще не зупинятися, але використовувати його регулярно.

Міноксидил іноді призначається (не за прямим призначенням) в поєднанні з іншими ліками, такими як ретиноєва кислота (Ретин-А), з метою підвищення його проникнення в шкіру і тим самим збільшення його ефективності. Ця комбінація ліків, однак, може значно збільшити всмоктування міноксидилу в кровотік і може підвищити ризик можливих побічних ефектів, включаючи зміни тиску і сильне подразнення шкіри голови, яке призводить до утворення рубців.

Використання міноксидилу жінками

Тільки міноксидил 2%-ної концентрації призначений для використання жінками. Жінки, як правило, більш чутливі до таких побічних ефектів міноксидилу як зниження артеріального тиску (гіпотонія) і можуть відчувати запаморочення. Жінки також мають підвищений ризик розвитку алергічних реакцій шкіри (контактний дерматит).

Іноді у жінок при прийомі міноксидилу розвивається ріст волосся на обличчі. Ретельно намагаючись уникати потрапляння ліки на скроні й чоло, можна зменшити, але не повністю запобігти цю проблему.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.