Ліки від молочниці: що допоможе в боротьбі з грибком

загрузка...

Існує багато лікарських препаратів від молочниці, як для внутрішнього та внутрішньовенного, так і для місцевого застосування. У цих ліках варто орієнтуватися, щоб не застосовувати один і той же препарат під різними назвами. Але лікуватися потрібно тільки під наглядом лікаря.

Лікарські препарати від молочниці для внутрішнього застосування

Найпоширенішими протигрибковими засобами для лікування молочниці є препарати на основі флуконазолу. Вони випускаються під самими різними назвами, тому в них легко заплутатися. Але якщо уважно почитати інформацію на упаковці, то можна помітити, що міжнародна непатентована назва у всіх одне — флуконазол. Ось його аналоги: веро-флуконазол, Діфлазон, діфлузол, Дифлюкан, Медофлюкон, микомакс, Мікосіст, мікофлюкан, нофунг, проканазол, флузол, флукозан, флукозід, флукоміцід, флуконазол, флуконазол-верте, флуконазол-КФ, флуконорм, флукорал, флукорік, флунол, флусеніл, флюконазол, флюкорал, флюкостат, флюмікон, Форкан, фунголон, Ціскан. Випускаються ці препарати в капсулах, в таблетках, в суспензії для прийому всередину, а також в розчині для внутрішньовенного введення.

Флуконазол володіє потужним протигрибковим дією, надаючи виборче переважна дію на грибкові ферменти, в результаті чого збільшується проникність клітинної мембрани гриба, порушується її ріст і розмноження. Флуконазол особливо активний щодо грибків роду Candida, в тому числі при генералізованому (поширеному, з ураженням багатьох органів і тканин) кандидозі на фоні різкого зниження імунітету.

На відміну від інших протигрибкових препаратів, флуконазол набагато менш токсичний, не впливає на активність печінкових ферментів і рідко впливає негативно на функцію печінки. Тим не менш, випадки порушення функції печінки і нирок при прийомі флуконазолу зустрічаються. Крім того, іноді він може викликати облисіння, судоми і зміни з боку крові — зниження кількості тромбоцитів (загроза кровотечі) і лейкоцитів, особливо, зернистих (загроза зниження імунітету).

При молочниці флуконоазол призначають одноразово, по 150 мг. При рецидивуючій молочниці його застосовують щомісяця (інколи частіше) до повного припинення рецидивів захворювання (іноді на це потрібно до року). Лікування поєднують із зміцненням імунітету.

Іншим популярним препаратом для лікування молочниці є кетоконазол, який випускається під назвами низорал, ороназол та ін Це протигрибковий препарат широкого спектру дії, який також може активно впливати на грибки роду Candida. При молочниці його призначають по таблетці (200 мг) один раз на день протягом тижня. Літнім людям цей препарат протипоказаний.

Ністатітн — препарат, який широко використовувався раніше, але сьогодні він вважається менш ефективним, ніж інші препарати. Це протигрибковий антибіотик, який приймається курсом не менше 10-14 днів.

Лікарські препарати для місцевого застосування

Для місцевого застосування використовуються інші препарати. Вони більш ефективно впливають на грибкові інфекції, але при цьому досить токсичні, тому їх не застосовують всередину. До таких препаратів відноситься клотримазол, який також може випускатися під різним назвами: Антіфунгол, Йенамазол 100, Кандібене, Канестен, Канізон, Клотримазол. Клотримазол у вагінальних таблетках і кремі підійде для лікування жінок, а чоловікам підійде крем.

Жінки вводять вагінальні таблетки або крем за допомогою спеціального аплікатора глибоко у піхву за різними схемами, призначеним лікарем (їх можна застосовувати, як одноразово, так і протягом тижня). Чоловіки використовують крем, наносячи його тонким шаром на статевий член і на внутрішню поверхню крайньої плоті двічі в день протягом тижня.

Випускаються також лікарські препарати з протигрибковою дією на основі ізоконазола (Гино-травоген, изоконазол, травоген) у вигляді кремів і вагінальних свічок, гино-дактарин (активна діюча речовина — міконазол) у вигляді вагінальних свічок, ністатітн у вигляді мазі і вагінальних свічок, Пімафуцин у вигляді свічок (його застосовують в основному для лікування вагітних жінок), а також комбіновані препарати з протигрибковою-антибактеріальну дію — поліжінакс і тержинан.

Лікарські препарати для зміцнення імунітету

Такі препарати теж потрібні, адже повністю знищити грибки роду Candida в організмі неможливо. Навіть якщо це відбудеться, заразитися ними повторно не складе труднощів, так як вони живуть як на навколишніх предметах, так і на людях-кандідоносітелей (а ними є більшість населення).

Тому вихід тільки один — зміцнювати імунітет. Для цього можна використовувати лікарські препарати — адаптогени, які підвищують здатність організму опиратися будь-яким зовнішнім впливам. До препаратів-адаптогенами відносяться лікарські засоби на основі таких рослин, як родіола рожева, женьшень, елеутерокок, аралія, золототисячник, лимонник, обліпиха і так далі. З препаратів тваринного походження — панти марала (цигапан, пантокрин), бджолині продукти (наприклад, апілак).

Пам’ятайте: молочницю не варто лікувати самостійно.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.