Ліки від болю в попереку: який засіб вибрати?

загрузка...

Хоча знеболюючі засоби не можуть вилікувати біль у спині, вони полегшують біль і дають можливість боротися з причинами болю, наприклад, фізіотерапією, і можливість працювати. Є багато категорій і видів ліків від болю в спині. Вибирають їх в залежності від сили симптомів, тривалості, місця і можливих побічних ефектів.

Протизапальні засоби

Перший засіб, до якого зазвичай вдаються люди, це продаються без рецепту негормональні протизапальні засоби (НПЗЗ), такі як ібупрофен або напроксен. Вони вважаються найбільш легкими анальгетиками, і зазвичай їх пробують в першу чергу. Ацетамінофен, хоча і не відноситься до НПЗЗ, також широко поширене знеболююче при болю в спині.

Існують і НПВС, що продаються за рецептом, такі як целекоксиб, диклофенак, мелоксикам та набуметон.

Хоча це досить м’які засоби, у них можуть бути побічні ефекти — особливо якщо ви приймаєте великі дози протягом тривалого часу. Це можуть бути проблеми з травним трактом, виразка і пошкодження нирок, а ацетамінофен може негативно впливати на печінку.

Не слід приймати ліки без рецепта довше трьох місяців. Якщо болі тривають — значить, це хронічне захворювання, вам обов’язково слід звернутися до лікаря і підібрати відповідні ліки разом з ним.

Також ви можете використовувати протизапальний засіб у вигляді крему для місцевого застосування, наносячи його на хворе місце. Хоча потенційно у них ті ж побічні ефекти, ризик зазвичай нижче, адже ліки не взаємодіє з усім організмом.

Інші місцеві засоби можуть містити такі компоненти, як капсаїцин, камфора, ментол і евкаліптова олія

Міорелаксанти

Якщо знеболюючі засоби не допомагають, лікар може запропонувати вам міорелаксанти — засоби для розслаблення м’язів.

Це можуть бути такі речовини, як ціклобензапрін, тизанідин, баклофен, каризопродол і так далі. Ці кошти допомагають боротися з м’язовими спазмами, які викликають біль у спині.

Міорелаксанти можуть бути особливо корисні при травматичній болю. Наприклад, каризопродол помітно зменшує біль і покращує функціонування за три дні лікування.

Більшість цих коштів мають побічні ефекти, найчастіший — сонливість. Якщо ви раніше не приймали подібні засоби, то не слід керувати автомобілем і виконувати інші завдання, пов’язані з підвищеною концентрацією.

Синтетичні наркотичні препарати

Для деяких пацієнтів НПЗС і міорелаксанти не достатньо дієві. Людям з хронічним болем у спині, особливо після операцій, іноді виписують синтетичні наркотичні препарати. Ці речовини діють на нервові клітини і мозок, щоб зменшити біль. Є більш слабкі препарати, такі як вікодин (ацетамінофен і гідрокодон) і тайленол з кодеїном, а є більш сильний, наприклад, морфін.

Поширені побічні ефекти включають сонливість, запори, ризик залежності, алергічні реакції.

Є більш слабка ступінь між НПЗЗ та наркотичними засобами. Трамадол також впливає на опіодних рецептори мозку, але він слабший у порівнянні з морфіном або гідрокодоном, тому не вважається наркотичною речовиною.

Але іноді, у найважчих випадках, наркотичні речовини необхідні. Втім, слід уникати тривалого прийому, тому що, крім побічних ефектів, вони можуть викликати і посилення болю.

Кортикостероїди

Як і протизапальні засоби, кортикостероїди зменшують запалення і біль. Їх можна приймати таблетках або у вигляді ін’єкцій.

Стероїди — найсильніші протизапальні засоби. Короткий курс стероїдів прописують, якщо НПЗЗ і міорелаксанти не допомагають. Це може допомогти перемогти запалення, поки воно не стало хронічним.

Часто призначають високу дозу метилпреднізолону, потім дещо менших доз протягом п’яти-шести днів.

Кортикостероїди можуть вводити також у нервові вузли хребта або в суглоби, щоб запобігти розвитку артриту. Це найбільш цільове застосування медикаментів, яке знижує вірогідність побічних ефектів.

Наскільки безпечні стероїди? Лікарі вважають, що безпечні приблизно три ін’єкції в рік. Побічні ефекти надлишкового прийому стероїдів включають втрату кісткової маси, набір ваги і проблеми з цукром в крові.

Допоміжна терапія

Чому від болю в спині призначають антидепресанти або ліки від нападів? Тому що вони можуть бути ефективні для лікування конкретного виду болю, викликаного проблемами нервів.

Деякі антидепресанти, наприклад, дулоксетин, і кошти від епілепсії, наприклад, прегабалін або габапентин, можуть бути корисні при нервових симптомах. Інші антидепресанти, такі як амітриптилін або нортриптилін, можуть призначати при хронічному болі в спині. Якщо біль у спині відбувається через обмеження нерва (в таких випадках біль часто передається в ногу, а також відчувається оніміння), одне з цих коштів може бути ефективним.

У цих ліків подібні побічні ефекти. Найбільш поширені з них такі: головний біль, нудота, запор, діарея, безсоння, сексуальні побічні ефекти, втома.

Обов’язково викликайте лікаря, якщо у вас з’явилися серйозні побічні ефекти, наприклад, алергічна реакція (свербіж, кропив’янка, набряк), зміни серцевого ритму, конвульсії, галюцинації, агресія, перепади настрою, думки про суїцид.

Незалежно від того, які ліки ви приймаєте від болю в спині, вони не повинні бути вашим єдиним способом полегшити біль. Дуже важливо також застосовувати фізіотерапію, особливо якщо болі ще не стали хронічними. Обов’язково проконсультуйтеся з лікарем.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.