Лікарські трави — не потрапте на гачок шарлатанів

В останні роки, як серед лікарів, так і серед пацієнтів зростає тяга до використання рослин з лікувальною метою. У чому проблема застосування лікарських рослин? Проблема є і вона полягає в тому, що приклади ефективного цілющої дії трав передаються від людини до людини, що нерідко штовхає хворих на звернення до некомпетентним особам, головне для яких не лікування, а бізнес. А безграмотне і безконтрольне застосування лікарських травм може завдати непоправної шкоди організму.

Небезпеки, які виникають при застосуванні лікарських трав

Існуюча думка про повну нешкідливість лікарських рослин не відповідає дійсності. При самолікуванні можливі отруєння, ускладнення з боку шлунково-кишкового тракту і печінки, а також багато іншого, аж до викиднів у вагітних жінок. Але головна небезпека полягає в тому, що лікарські трави можуть злегка полегшити перебіг захворювання, як би замаскувавши його, а значить, хворий звернеться за медичною допомогою надто пізно. Тому призначати лікарські трави може тільки лікар.

Як правильно готувати лікарські препарати з рослин

Лікарський рослини вживаються у вигляді відварів, водяних настоїв, масляних настоїв і спиртових настоянок. З квіток, тонких листя, трави, більшості плодів і насіння зазвичай готують настої. Для цього рослинну сировину заливають кип’яченою водою і в закритому посуді нагрівають на киплячій водяній бані 15 хвилин. З більш грубих частин рослин (щільних листя, кори, коренів і кореневищ) — відвари. Приготування відварів відбувається аналогічним способом, але час нагрівання збільшується до 30 хвилин.

Не всі корисні речовини в рослинах розчиняються у воді. Для вилучення жиророзчинних речовин використовують рослинні олії — соняшникова, соєва, мигдальне, оливкова і так далі.

Скільки всього лікарських рослин?

На це питання важко відповісти, адже ще не всі властивості рослин повністю вивчені. На території нашої країни росте близько 20 тисяч видів різних рослин, з них офіційно визнані лікарськими і входять в Державну Фармакопею Росії близько двохсот і приблизно стільки ж, що не увійшли до неї, застосовуються в народній медицині.

Переваги траволікування

Лікарські трави — ефективний засіб лікування та профілактики захворювань, особливо таких, як гастрити, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, хвороби жовчного міхура, кишківника, нирок і сечовивідних шляхів. Фітотерапія показана при неврозах, занепаді сил, клімактеричних порушеннях і так далі.

Лікарські трави мають менше побічних ефектів, ніж хімічні препарати, вони рідше викликають алергічні реакції. Уміло складені збори можна при необхідності приймати роками без шкоди для хворого, що особливо важливо при хронічних захворюваннях. Хворі, що тривалий час знаходяться на дієті і приймаючі трави, не страждають авитаминозами, так як в травах міститься комплекс природних вітамінів в оптимальному для організму поєднанні. Настої лікарських рослин нормалізують природну мікрофлору кишечника і вміст холестерину в крові, гальмують розвиток атеросклерозу і пов’язаних з ним ускладнень.

Правильно призначена фітотерапія нормалізує діяльність нервової системи, регулює артеріальний тиск, кровопостачання серця і головного мозку, покращує сон, підвищує працездатність.

Лікарські трави мають ще й ту перевагу перед синтетичними таблетками, що в них збережено первозданний комплекс лікувального початку, звідси і їх комплексний вплив на організм.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Народні поради. Додайте в закладки постійне посилання.