Лічильник калорій — вважати або не вважати?

загрузка...

Глянцеві журнали рясніють новими зоряними дієтами, у зв’язку з ніж, напрошується закономірне питання: невже традиційні підходи до зниження ваги більше не актуальні? Невже старий добрий спосіб підрахунку калорій застарів? Зовсім ні. Використання лічильника калорій — перевірений і ефективний спосіб скинути зайві кілограми.

В основу цього нехитрого методу покладено принцип енергетичного балансу: потрібно споживати в день не більше енергії (калорій), ніж необхідно для життєдіяльності. Це означає, що прихід калорій повинен відповідати витраті. Однак у більшості розвинених країн існує проблема гіподинамії — нестачі руху і фізичної активності. Ми ведемо малорухливий спосіб життя, але не поспішаємо внести корективи у свій раціон, тому проблема зайвої ваги та ожиріння поступово набуває масштабів епідемії.

Для підтримки нормальної життєдіяльності дорослому в середньому потрібно близько 1840 калорій в день і на 800-1200 кал більше при фізичних навантаженнях. Якщо ви споживаєте менше кілокалорій, ніж витрачаєте, ви худнете, якщо більше, навпаки, поправляєтеся: невикористані калорії відкладаються у вигляді жирових запасів. Цей принцип лежить в основі всіх програм по зниженню ваги, суть яких зводиться до одночасного зниження надходять в організм калорій і збільшення фізичного навантаження.

Що таке лічильник калорій?

Лічильник (або калькулятор) калорій — це комп’ютерна програма з базою даних, що містить до 30 000 найменувань продуктів і напоїв, за допомогою якої ви можете розрахувати енергетичну цінність вживаних продуктів з урахуванням їх ваги. Калькулятори калорій можна знайти на багатьох сайтах, присвячених дієтам та схудненню; існують також спеціалізовані програми для мобільних телефонів, щоб ви завжди могли дізнатися кількість спожитих калорій. Це дуже корисний інструмент, який дозволяє не тільки контролювати споживання калорій, але й сформувати індивідуальний раціон харчування з мінімальною кількістю вуглеводів і жирів.

Як лічильник калорій допомагає скинути вагу?

Визначивши кількість калорій, необхідне для життєдіяльності саме вашому організму, і використовуючи калькулятор для підрахунку калорій в з’їденої їжі, ви можете відповідним чином скоректувати ваш раціон харчування, що допоможе вам схуднути. У середньому, жінці потрібно 2000 кілокалорій на день, а чоловікові — 2500 кілокалорій. Щоб скинути 0,5 кілограма на тиждень, необхідно зменшити споживання калорій приблизно на 500 кілокалорій в день. Для цього потрібно менше їсти і більше займатися фітнесом, тобто збільшити фізичні навантаження. Варто згадати про ще один корисній властивості калькулятора калорій — з його допомогою можна скласти щоденну програму вправ, адже він також дозволяє визначити кількість калорій, які ви витрачаєте за день на різні дії.

За допомогою лічильника калорій і щоденника харчування ви можете дізнатися калорійність споживаних продуктів і залишатися в рамках добової енергетичної потреби. У калькуляторі калорій також можна вказати вашу стать, зріст і вагу, що дозволить більш точно підрахувати, скільки калорій потрібно вашому організму для нормальної життєдіяльності. Ви можете розрахувати калорії вашого раціону з розбивкою на окремі прийоми їжі, а можете просто підвести загальний підсумок за день.

Однак калорійність їжі не повинна бути нижче 1000 калорій на добу. Часто в боротьбі за струнку фігуру ми дотримуємося дуже строгі дієти, скорочуючи раціон до 500 калорій в день. Такі швидкі дієти орієнтовані на швидкий результат і розраховані на одну або максимум два тижні. Якщо ви будете строго дотримуватися необхідної кількості калорій і планомірно збільшувати фізичні навантаження, ви обов’язково схуднете і зможете майже без зусиль підтримувати постійну вагу.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.