Ліберальний та індиферентний стилі виховання і їх наслідки для дітей

Чому стиль виховання і тактика поведінки батьків так важливі для розвитку дитини? Багато хто з нас виховували дітей або ж планують завести дітей в майбутньому. Дуже важливо розуміти, що мають на увазі під собою гарний розвиток і виховання. Стиль сімейного виховання буде впливати на майбутнє дітей.

Навіть якщо ви думаєте, що вибрали правильний стиль виховання, ви можете помилятися. У 1960 році психологи виділили три основні стилю виховання: авторитетний, авторитарний і ліберальний. Надалі був виділений ще один, четвертий, стиль — байдужий (індиферентний). У цій статті ми більш детально розглянемо два стилі сімейного виховання: індиферентний і ліберальний.

У чому суть індиферентного стилю

Як же впливає на дітей індиферентний стиль виховання? Все дуже просто — цей стиль має на увазі недбалий підхід до виховання дітей. Він притаманний батькам, які занадто зайняті власними проблемами і не можуть задовольнити мінімальні потреби дітей. Вони емоційно віддалені від дітей, проявляють дуже мало любові і не замислюються над вихованням дітей. Така байдужість батьків сприяє розвитку у дітей недовіри до оточуючих, неспокою і стресу. Це пов’язано з відсутністю підтримки з боку сім’ї і поганим вихованням. Дітям, чиї батьки практикують індиферентний стиль виховання, часто важко побудувати значимі і цінні відносини. Вони воліють дбати про себе і розраховувати тільки на себе.

Ознаки ліберального стилю

У порівнянні з індиферентним стилем виховання, ліберальний можна назвати більш «людяним». Батьки, які дотримуються цього стилю, пред’являють до дітей дуже низькі вимоги, однак відкриті для спілкування. Ліберальні батьки — нетрадиційні й поблажливі до дітей. Вони рідко вимагають від дітей зрілого поведінки і намагаються уникати конфліктів.

Батьки, які слідують ліберальному стилю, часто суперечливі в установці правил, але зазвичай дуже дбайливі. Вони використовують підкуп, щоб домогтися потрібного поведінки від дитини. Ліберальний батько частіше виступає в якості одного, а не в якості батька дитини. Дітей, яких виховують ліберальні батьки, часто називають «розпещеними». Інакше кажучи, вони можуть роздобути все, що захочуть від батьків, провокуючи їх. Вони ростуть з браком самодисципліни, нерозвиненими соціальними та комунікативними навичками, дуже егоїстичними і невпевненими у собі. Недавні дослідження показали зв’язок між ліберальним стилем виховання і зловживанням наркотиками і алкоголем. У таких батьків не вистачає терпіння і часу на дітей, тому він воліють підкуповувати їх подарунками.

Дуже важливо розбиратися в різних стилях сімейного виховання перед тим, як виховувати дитину. Саме батьки впливають на майбутню поведінку і навички дитини. Індиферентний і ліберальний стилі — не найоптимальніші стилі виховання дитини, якщо ви хочете, щоб дитина виросла щасливою і успішною людиною. Для початку потрібно ознайомитися з усіма стилями і тільки потім приступати до виховання дитини.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.