Левомеколь: перевірений друг

Левомеколь — це препарат, який відмінно проявив себе при лікуванні гнійних ран, адже він має протимікробну і протизапальну дію, може очищати рани від гнійно-некротичних мас, відновлювати тканини і зміцнювати місцевий імунітет.

Мазь Левомеколь — механізм дії

Левомеколь — це мазь, що має комбінований склад. До її складу входять антибіотик левоміцетин, стимулятор обмінних процесів метилурацил та допоміжні речовини, наприклад, поліетиленгліколь. Такий склад надає Левомеколь здатність боротися з інфекцією і запаленням, відновлюючи при цьому тканини, зруйновані інфекційно-запальним процесом.

Левоміцетин має антибактеріальну (бактеріостатичну, тобто припиняє життєдіяльність бактерій) дію, він активний відносно грампозитивних і грамнегативних бактерій (стафілококів кишкової палички та іншого), впливаючи в тому числі на бактерії, не чутливі до інших антибіотиків, спірохети, рикетсії, збудники трахоми і деякі інші мікроорганізми. У відношенні синьогнійної палички левоміцетин малоактивний. З негативних місцевих впливів левоміцетину можна відзначити подразнення слизових оболонок, що виникають від його застосування.

Метилурацил відноситься до стимуляторів метаболічних процесів. У результаті відновлення обміну речовин в уражених тканинах, зменшуються запальні процеси, підвищується місцевий імунітет (метилурацил стимулює утворення лейкоцитів, які є основою клітинного та гуморального імунітету), прискорюється відновлення тканин і загоєння ран (ці ефекти пов’язані з нормалізацією нуклеїнового обміну в слизовій оболонці). Крім того, метилурацил стимулює вироблення особливого білка — інтерферону, який має противірусну і імуностимулюючим дією. Метилурацил не чинить місцевої подразнювальної дії на тканини і здатний надавати світлозахисні дію у хворих фотодерматоз.

Поліетиленгліколь забезпечує стабільність мазі і її адсорбуючі (осаджуючі на своїй поверхні токсичні речовини, в тому числі продукти обміну і розпаду тканин) властивості.

Всі ці властивості препаратів, що входять до складу Левомеколь, не змінюються при наявності в рані гною та продуктів розпаду тканин, тому левомеколь знайшов широке застосування при лікуванні гнійних ран.

Показання та протипоказання для застосування

Лікування гнійних ран — це досить складна проблема, так як збудники інфекцій часто звикають до того чи іншого антибіотика і виявляються до нього нечутливими. Левоміцетин, що входить до складу Левомеколь, є винятком з цього правила, оскільки резистентність (несприйнятливість) до нього розвивається досить повільно.

Левомеколь призначають для лікування і профілактики гнійних ран, у першій (гнійно-некротичній) фазі ранового процесу. Особливо показаний Левомеколь, якщо запальний процес викликаний змішаною мікрофлорою. В результаті рана очищається від гною і некротичних мас, зменшується набряк тканин в області рани з одночасним прискоренням відновлювальних процесів в тканинах.

Левомеколь можна проводити лікування пролежнів, трофічних виразок, мляво відновлюються, тривало не загоюються ран різного походження і довгоіснуючих глибоких інфікованих опіків.

При використанні для придушення ранової інфекції при трофічних виразках левомеколь забезпечує високий антибактеріальний, протизапальний і протинабряковий ефект, сприяє біліше якісному і швидкому відновленню шкірного покриву.

Мазь Левомеколь наноситься на стерильні марлеві тампони, які поміщаються в рану. Можна вводити підігріту до температури людського тіла мазь через дренажну трубку, залишену в рані для того, щоб виходило назовні відокремлюване рани, або через шприц у глибину гнійних ран. Перев’язки із застосуванням леомеколя повинні проводитися щодня до повного очищення ран від гною і продуктів розпаду тканин.

Протипоказанням для застосування Левомеколь є тільки індивідуальна непереносимість компонентів препарату.

Побічні ефекти, які можуть виникати при застосуванні Левомеколь

При застосуванні Левомеколь виникають алергічні реакції у вигляді різних шкірних висипань. У такому разі застосування препарату слід припинити і провести необхідне протиалергічну лікування.

Левомеколь — мазь, яка давно з успіхом застосовується в амбулаторної хірургії, але самостійно застосовувати її немає жодного сенсу — це може закінчитися подальшим поширенням інфекційно-запального процесу.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.