Легкі пологи: все так і має бути

Безумовно, немає вагітної жінки, яка не бажала б , щоб її пологи були легкими. Багато хто вважає, що вплинути на процес пологів, зменшити біль під час переймів і страх перед майбутнім подією нереально. Таку думку вкрай невірне, адже людина — істота розумна, а значить, здатний долати різні життєві ситуації з мінімальними втратами. Особливо це стосується пологів. Пологи — процес фізіологічний, тобто, закладений природою, і сприймати, і готуватися до цього процесу заздалегідь просто необхідно. Всі зусилля по підготовці до пологів не пройдуть дарма, народження дитини відбудеться природно і легко, а згодом буде згадуватися як свято.

Легкі пологи — що це?

В першу чергу, не варто забувати, що пологи — це праця, робота, і треба докласти масу зусиль, щоб виконати її якісно. А легкі пологи — це пологи, що протікають з мінімальним медичним втручанням, за покладений проміжок часу (не затяжні і не стрімкі), з мінімум хворобливих відчуттів і завершуються народженням здорової дитини. Природно, поріг больової чутливості у всіх людей різний, і відчуття болю під час пологів у кожної жінки свої. Тому для полегшення пологів існує кілька нескладних правил.

Збір інформації

Щоб викоренити в собі страхи перед майбутнім подією, потрібно якомога більше зібрати про нього інформації. Для цього існує література, інтернет, курси підготовки до пологів і лікар, який спостерігає вагітність. Необхідно знати всі періоди пологів, їх тривалість, основні моменти і правила поведінки в тій чи іншій ситуації. Підготовлена таким чином породілля не стане мучитися відволікаючими від процесу пологів питаннями: «Чого чекати далі? Скільки чекати? Чого від мене хочуть? »Корисні заняття аутотренінгом, які допоможуть налаштуватися на благополучний результат пологів.

Поза в пологах

В даний час вітається активна поведінка роділлі під час пологів. У період переймів жінка приймає те положення, в якому їй зручно. Це може бути активна ходьба, присідання навпочіпки з широко розведеними ногами (в такому положенні розширюється обсяг таза і розслабляються м’язи промежини), коленнно-ліктьове положення або спершись на спинку ліжка. Якщо в пологах присутній помічник (чоловік, подруга), можна зависнути у нього на плечах під час сутичок. У деяких пологових будинках для цієї мети є шведська стінка і тренажерний м’яч, на якому можна сидіти.

Правильне дихання

На курсах підготовки до пологів пояснюють техніку правильного дихання під час переймів і потуг. Починати тренуватися потрібно задовго до початку пологів, адже саме з практикою приходить і досвід. Під час сутички необхідно дихати повільно і глибоко, подумки уявляючи собі накочується хвиля або розпускав бутон. Такі образи дозволяють максимально розслабитися в сутичку і полегшать біль. У перервах між переймами дихання повинно бути рівномірним і природним. У потягах, при прорізуванні голівки плоду, дихати треба часто й уривчасто, для полегшення проходження голівки і запобігання розривів тканин родових шляхів.

Їжа під час пологів

Так як пологи тривають не одну годину, то підтримувати запаси енергії породіллі просто необхідно. Раніше жінкам в період перейм забороняли приймати їжу, мотивуючи це тим, що у разі екстреної операції шлунок повинен бути порожнім. Але підтримувати сили жінці потрібно, тому можна захопити з собою в пологовий будинок жменю сухофруктів, плитку шоколаду або декілька свіжих фруктів. Не менш важливе значення має прийом рідини під час сутичок. У пологах організм зневоднюється, що негативно позначається на стані дитини. Пити краще соки, трав’яні чаї або воду.

Спілкування з дитиною

Пологи — це не тільки зусилля майбутньої мами, але і випробування для дитини. Тільки мама може підтримати свого малюка в ці складні для нього моменти — процес народження. Для цього потрібно спілкуватися з малюком, підбадьорювати і заспокоювати його. Крики тільки лякають малюка, затримують дихання і витрачають сили породіллі. Можна вголос співати пісні, читати вірші або повторювати таблицю множення.

Слідуючи всім цим простим правилам, пологи будуть легкими і стануть найбільш радісною подією в житті жінки.

Ганна Созінова

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.