Лазолван таблетки — підійдуть для лікування кашлю у дорослих

загрузка...

Лазолван в таблетках — відмінний засіб для позбавлення від кашлю у дорослих хворих. Таблетки найбільш зручні для застосування, а ефективність Лазолван не залежить від його лікарської форми. Лазолван переводить сухий кашель у вологий і активно сприяє одужанню.

Як діє лазолван в таблетках

Лазолван в таблетках виробляє фармацевтична компанія Берінгер Інгельхайм Інтернешнл ГмбХ (Німеччина). У кожній таблетці міститься 30 мг активної діючої речовини (амброксолу). Допоміжними речовинами є лактоза, висушений кукурудзяний крохмаль, колоїдальне кремній, стеарат магнію.

Таблетки Лазолван швидко всмоктуються в шлунково-кишковому тракті, надходять в кров і в тканини (головним чином в слизову оболонку бронхів), потім розкладаються на метаболіти в печінці і виводяться з організму через нирки.

Поступово в слизову оболонку дихальних шляхів, лазолван стимулює виділення додаткового бронхіального секрету з одночасною активізацією ферментів бронхів, сприяють розрідженню мокротиння. Велика кількість рідкої мокроти стимулює рухову активність війок епітелію бронхів, які поступальними рухами направляють мокроту до виходу їх бронхіального дерева.

В альвеолах (мішечках на кінцях дрібних бронхів, які представляють собою тканину легенів) лазолван стимулює утворення поверхнево-активної речовини сурфактанту, застережливого спадання стінок альвеол, а значить, і зменшення дихального об’єму легенів.

Таким чином, таблетки лазолванів володіють муколітичних (розріджують мокротиння) та відхаркувальну дію, попереджає зменшення дихального об’єму легенів. Всі ці властивості таблеток Лазолван дозволяють призначати їх при самих різних захворюваннях нижніх і середніх дихальних шляхів.

Коли призначаються таблетки

Таблетки Лазолван призначають при гострих і хронічних запальних захворюваннях трахеї, бронхів і легенів. Особливо часто таблетки Лазолван призначають при бактеріальних ускладненнях гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ). Якщо ГРВІ не лікувати і продовжувати ходити на роботу (а так роблять багато дорослі), то до вірусної інфекції приєднається бактеріальна і почнеться ускладнення. Лазолван допоможе вилікувати таке ускладнення.

При хронічних запальних захворюваннях в бронхах і легенях лазолван в таблетках часто поєднують з інгаляціями Лазолван — це зручно і ефективно. Лазолван в таблетках застосовують при хронічних бронхітах, хронічної обструктивної (з порушенням прохідності бронхів) хвороби легенів, хронічних пневмоніях і так далі.

Як правильно приймати

Таблетки Лазолван необхідно приймати за призначенням лікаря. Це потрібно робити не тому, що він може давати якісь важкі побічні ефекти, як раз навпаки, цей препарат дуже добре переноситься і практично не має побічної дії. Але якщо застосовувати лазолван самостійно, можна пропустити важке ускладнення, яке крім Лазолван вимагає призначення та інших лікарських препаратів, наприклад, антибактеріальних засобів. У будь-якому випадку, якщо на фоні прийому Лазолван протягом чотирьох-п’яти днів стан хворого не покращується, слід звернутися до лікаря.

Таблетки Лазолван приймають після їди, не розжовуючи і запиваючи будь-якою рідиною — соком, чаєм, водою, молоком. Дорослим і дітям після 12 років призначають по таблетці (30 мг) тричі на день. Тривалість курсу лікування визначається лікарем і залежить від стану хворого. Якщо потрібно підсилити муколітичний і відхаркувальний ефект, то призначають по дві таблетки (60 мг) два рази на день.

Протипоказання для застосування

Таблетки Лазолван призначаються тільки дорослим і дітям після 12 років. Не можна приймати їх в першому триместрі вагітності та при підвищеній чутливості організму до компонентів препарату.

З обережністю таблетки Лазолван призначають на будь-якому терміні вагітності (безпека цього препарату для вагітної жінки і плоду не підтверджена клінічними випробуваннями), годуванні дитини грудьми (лазолван виділяється з жіночим молоком), при тяжких захворюваннях печінки і нирок з порушенням їх функції (лазолван розкладається в печінці та виводиться через нирки і при порушенні функції цих органів буде накопичуватися в організмі).

Побічна дія

Побічна дія таблеток Лазолван проявляється рідко: препарат добре переноситься. Але іноді з’являються ознаки подразнення шлунково-кишкового тракту у вигляді печії, нудоти і болів у шлунку.

Можуть бути й алергічні реакції, найчастіше вони виявляються у вигляді кропив’янки та набряку Квінке, але іноді (вкрай рідко) зустрічаються і важкі анафілактичні реакції.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.