Лазолван сироп — можна приймати не тільки дітям, але й дорослим

Лазолван в лікарській формі у вигляді сиропу широко застосовується для лікування дітей будь-якого віку, що страждають бронхо-легеневими захворюваннями. Але Сироп Лазолван можна застосовувати також і дорослим — деяким хворим подобається його приємний малиновий або апельсиновий смак.

У чому особливості Лазолван в сиропі

Лазолван в сиропі більше підходить дітям, так як крім основної діючої речовини амброксолу містить прості цукри, малиновий або апельсиновий ароматизатор і інші поліпшувачі смаку. У чайній ложці сиропу (5 мл) для дітей міститься 15 мг амброксолу. Для дорослих і дітей старше шести років випускається сироп, у чайній ложці якого міститься 30 мг амброксолу. Лазолван в сиропі по своїй дії нічим не відрізняється від Лазолван в таблетках або в розчині і тому може призначатися у відповідному дозуванні і дорослим хворим.

Сироп приймають внутрішньо, він швидко всмоктується в шлунково-кишковому тракті, надходить у кров, а звідти в тканини. Діяти лазолван починає вже через 30 хвилин після прийому всередину і дія його триває 6-12 годин. У тканинах бронхів він стимулює утворення слизистого секрету і сприяє його розрідженню — під впливом Лазолван активізують свою дію ферменти, що розріджують мокротиння. Одночасно реснички слизової оболонки бронхів під впливом Лазолван починають активно рухатися, виганяючи мокроту з бронхів.

Важливе значення має і утворення сурфактанту — речовини, яка покриває зсередини альвеоли (мішечки на кінці дрібних бронхів) і не дає їм спадати. Розкладається лазолван в печінці, після чого виводиться з організму з сечею.

В цілому Сироп Лазолван чинить муколітичну (розріджує мокротиння) та відхаркувальну дію, тому його часто призначають при захворюваннях бронхів і легень у дітей і дорослих.

В яких випадках призначають сиропу Лазолван і коли він протипоказаний

Сироп Лазолван призначають при гострих і хронічних запальних процесах у дихальних шляхах. Часто, особливо, у дітей, гострі респіраторні вірусні інфекції викликають такі ускладнення, як бронхіти і запалення легенів. Починаються такі ускладнення найчастіше з сухого нав’язливого кашлю, який лікарі намагаються перевести у вологий. З цією метою зазвичай призначається комплексне лікування, до складу якого входять муколітичні та відхаркувальні засоби. Лазолван поєднує в собі обидва цих властивості і тому сьогодні його широко застосовують при різних запальних процесах в бронхо-легеневої системи.

Важливим компонентом комплексного лікування лазолван є і при хронічних захворюваннях бронхів і легенів. У цьому випадку він дозволяє звільнити бронхи від мокротиння, а значить, попередити чергове загострення захворювання. Лазолван разом з бронхолітичними (расширяющими бронхи) препаратами застосовують при лікуванні хронічних бронхітів, хронічної обструктивної (з порушенням прохідності бронхів) хвороби легенів, бронхоектатичної хвороби і бронхіальної астми у дітей і дорослих.

Протипоказаний Сироп Лазолван при індивідуальній непереносимості його компонентів організмом хворого і в перші 12 тижнів вагітності. З обережністю його слід застосовувати на інших термінах вагітності, при годуванні дитини грудьми і при важких захворюваннях печінки і нирок у дітей та дорослих, що супроводжуються значними порушеннями їх функції.

Як правильно приймати

Сироп Лазолван приймають внутрішньо після їди, запиваючи водою або рідинами. Сироп для дітей, що містить 15 мг амброксолу в 5 мл (одній чайній ложці) призначають у наступних дозах:

 • дорослим і дітям старше 12 років — по дві чайні ложки (10 мл) тричі на день;
 • дітям віком від шести до 12 років — по одній чайній ложці (5 мл) два — три рази на день;
 • дітям у віці від двох до шести років призначають по половині чайної ложки (2.5 мл) три рази на день;
 • дітям до двох років — по половині чайної ложки (2.5 мл) двічі на день.
 • Сироп Лазолван з дозуванням 30 мг в 5 мл призначають дітям після 6 років і дорослим в таких дозуваннях:
 • дорослим і дітям старше 12 років призначають — по чайній ложці (5 мл) тричі на день;
 • дітям віком від шести до 12 років — по половині чайної ложки (2.5 мл) два-три рази на день.
 • Побічні ефекти

  Побічні ефекти при застосуванні сиропу Лазолван зустрічаються рідко, але іноді при його прийомі з’являються болі в шлунку, печія, нудота і блювота. Також рідко розвиваються і алергічні реакції — вони протікають найчастіше у формі кропивниці, яка може ускладнитися набряком Квінке (набряком гортані з порушенням дихання). Ще рідше зустрічаються анафілактичні реакції.

  Лазолван в сиропі застосовується для лікування кашлю у дітей і дорослих.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.