Лазолван — розчин: для прийому всередину і для інгаляцій

загрузка...

Лазолван є муколітичних (розріджують мокротиння) та відхаркувальну лікарським препаратом. Він також сприяє відходженню мокротиння та попередженню спадання стінок альвеол. Таке багатостороннє вплив дозволяє застосовувати розчин Лазолван при багатьох захворюваннях легенів і бронхів.

У чому особливості Лазолван в лікарській формі у вигляді розчину

Розчин є найбільш універсальною лікарською формою Лазолван: його можна застосовувати, як всередину, так і у вигляді інгаляцій, а можна поєднувати прийом всередину з інгаляціями, не перевищуючи при цьому загальної добової дози препарату. В 1 мл розчину для прийому всередину і інгаляцій міститься 7,5 мг діючої речовини (амброксолу). Розчин Лазолван діє швидко і ефективно.

При прийомі всередину розчин Лазолван починає діяти через 30 хвилин. Він швидко надходить у кров і розноситься разом з нею по тканинах, надходячи в тому числі і в тканину стінок бронхів і альвеол. Під дією Лазолван клітини слизової оболонки бронхів починають виділяти більше секрету. Цей препарат сприяє також активізації ферментів, що розріджують мокротиння. Таким чином, в бронхах утворюється багато рідкої мокроти і ворсинки слизової оболонки бронхів починають її активно просувати по напрямку до верхніх дихальних шляхах. Позитивно впливає лазолван і на альвеоли: він стимулює синтез в стінках альвеол сурфактанту, який не дозволяє їм злипатися, збільшуючи таким чином дихальну поверхню легенів.

Якщо використовувати розчин Лазолван для ін’єкцій, то він починає діяти ще швидше, надаючи те ж саме діяння, що і при прийомі всередину. Але при цьому лазолван потрапляє в слизову оболонку бронхів не з током крові, а з аерозолем — дуже дрібними частинками лікарського препарату, які можуть проникати у найвіддаленіші куточки бронхо-легеневої системи.

Діє лазолван протягом від 6 до 12 годин. За цей час препарат проникає в головний мозок (проходить гематоенцефалічний бар’єр) і через плаценту до плоду в організмі вагітних жінок. У годуючих матерів він виділяється з молоком. Розкладається лазолван в печінці і потім виводиться з організму через нирки, тому його з обережністю застосовують при порушеннях функції печінки і нирок.

Коли призначається

Всередину розчин Лазолван частіше призначають при гострих захворюваннях трахеї, бронхів і легенів — гострих трахеобронхіти, пневмонії. Але можна при цих захворюваннях застосовувати лазолван і у вигляді інгаляцій або поєднуючи прийом всередину з інгаляціями. Це допомагає хворому швидше позбавитися від мокротиння, разом з якою пройде і запальний процес.

При хронічних захворюваннях бронхів і легенів перевага віддається інгаляцій, але в залежності від індивідуальних особливостей хворого і тяжкості захворювання розчин Лазолван можна застосовувати по-різному. При таких захворюваннях, як хронічний бронхіт або хронічна обструктивна хвороба легень (ХОЗЛ) введений у вигляді інгаляцій розчин Лазолван швидко сприяє розрідженню і виведенню мокроти, відновлюючи прохідність бронхів.

При бронхоектатичної хвороби в бронхах хворого утворюються бронхоектази — розширення, заповнені гноєм. У цьому випадку у хворого розвивається хронічна інтоксикація, яка важко впливає на організм в цілому. Лазолван, у вигляді інгаляцій проникає глибоко в бронхи, розчиняючи мокроту і поступово видаляючи згустки гною з бронхоектазів. При курсовому застосуванні інгаляцій розчину Лазолван у складі комплексного лікування таких хворих у них швидко настає поліпшення.

Як застосовують

Всередину розчин Лазолван застосовують після їди, запиваючи його водою, чаєм, соком, молоком або рідинами. Дорослим і дітям старше 12 років його призначають по 4 мл (100 крапель) три рази на добу. Дітям молодше 12 років доза препарату призначається відповідно до віку.

У вигляді інгаляцій розчин Лазолван застосовується з допомогою небулайзера — спеціального апарату, який дробить ліки на дуже дрібні частинки, утворюючи з розчину аерозоль. У небулайзер поміщають розчин Лазолван, розведений наполовину фізіологічним розчином — це сприяє кращому зволоженню дихальних шляхів. Перед застосуванням розчин потрібно злегка підігріти. Дорослим і дітям старше шести років застосовують по 2-3 мл розчину на інгаляцію, в добу проводять не більше двох процедур. Дітям до 6 років на інгаляцію використовують не більше 2 мл розчину Лазолван.

Чи є протипоказання для застосування розчину Лазолван і його побічні ефекти

Протипоказання для застосування розчину Лазолван такі ж, як і для застосування інших лікарських форм цього препарату: підвищена чутливість до компонентів розчину і перші 12 тижнів вагітності. Обережність слід проявляти при призначенні його протягом всієї вагітності, годуванні дитини грудьми і при порушеннях функції печінки або нирок.

Розчин Лазолван нетоксичний препарат, з побічних ефектів відомі тільки алергічні реакції та деякі неприємні відчуття з боку шлунково-кишкового тракту.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.