Лазолван — ліки від кашлю

загрузка...

При гострих і хронічних бронхо-легеневих захворюваннях часто розвивається кашель з важко відокремлюваним в’язкою мокротою. Для того, щоб відкашлятися, хворому доводиться кашляти довго і напружено. У таких випадках призначають лазолван — він зробить мокроту менш в’язкою і полегшить його відходження.

Що таке лазолван і як він діє

Активним діючою речовиною Лазолван є амброксол — продукт метаболізму (обміну речовин) бромгексину. Бромгексин і сам по собі застосовується як протикашльовий засіб, але лазолван діє швидше й ефективніше. Він збільшує кількість мокроти і розріджує її шляхом стимуляції залоз, які її виділяють з одночасним збільшенням кількості ферментів, що розріджують мокротиння.

Крім того, лазолван злегка розширює бронхи і сприяє виробленню додаткової кількості сурфактанту — речовини, яка перешкоджає спаданню альвеол. Обидва цих властивості поліпшують дихальну активність бронхо-легеневої системи, сприяють кращому відходженню мокротиння і більш швидкому одужанню.

Лазолван випускається в трьох лікарських формах: у вигляді таблеток, розчину і сиропу. Всі ці лікарські форми приймаються всередину, а розчин можна використовувати також для інгаляцій.

Потрапляючи в шлунково-кишковий тракт, лазолван швидко всмоктується в кров, звідки розподіляється по тканинах і починає діяти вже через півгодини після прийому. Розкладається він в печінці, продукти його обміну (метаболіти) виводяться з організму з сечею. Тривалість дії Лазолван від 6 до 12 годин.

Кому призначають

Лазолван призначають при запальних процесах дихальних шляхів. Часто його прийом потрібно при гострих бронхітах, якщо вони супроводжуються сухим нав’язливим кашлем без мокротиння. Для того щоб перевести такий непродуктивний кашель у продуктивний, призначають лазолван або всередину в будь лікарській формі, або у вигляді інгаляцій (у такому разі застосовується розчин лазолван).

Сухий непродуктивний кашель може турбувати хворих і під час загострення хронічних бронхітів, при гострій і хронічній пневмонії. З трудом деколи відкашлюється мокрота при таких хронічних захворюваннях бронхів, як хронічна обстуктівная хвороба легень та бронхоектатична хвороба — у всіх цих випадках також допоможе лазолван.

Застосовують лазолван і при бронхіальній астмі. Але перед його прийомом всередину або проведенням інгаляції хворому рекомендується приймати бронхолитики (лікарські препарати, що розширюють бронхи) для полегшення відходження мокроти і попередження подразнення стінок бронхів.

Як правильно приймати

Всередину лазолван можна приймати в будь лікарській формі після їди, запиваючи водою або рідинами.

 • Таблетки (в одній таблетці міститься 30 мг діючої речовини) приймають по одній три рази в день. При необхідності дозу збільшують до чотирьох таблеток в день і приймають по дві таблетки двічі на день. Тривалість прийому лікар визначає за станом хворого.
 • Сироп (у 5 мл сиропу або в одній чайній ложці міститься 15 мг лазолван) частіше призначають дітям, але можна його приймати і дорослим по 10 мл (дві чайних ложки) три рази на день. Доза сиропу для дітей залежить від їх віку.
 • Розчин (в 1 мл міститься 7,5 мг) Лазолван можна приймати всередину або робити з ним інгаляції. Дозування в тому і в іншому випадку однакова. Дорослим призначають по 4 мл або по 100 крапель тричі на день. Для дітей існує спеціальна дозування.
 • Інгаляції з лазолванів проводять, заздалегідь розвівши його у співвідношенні 1:1 з фізіологічним розчином (0,9% розчином хлористого натрію — він необхідний для зволоження вдихуваного повітря). Розчин повинен бути злегка теплим. Для проведення інгаляцій з лазолванів найчастіше застосовується небулайзер (прилад, що перетворює рідке ліки в аерозоль). Під час проведення інгаляції дихання хворого має бути спокійним, інакше можлива поява нав’язливого кашлю.
 • Чи бувають у Лазолван побічні ефекти і кому він протипоказаний

  Побічні ефекти при застосуванні Лазолван зустрічаються, але досить рідко. Це можуть бути неприємні відчуття з боку травної системи — печія, біль у животі, нудота. Іноді буває навіть блювота.

  Алергічні реакції: при прийомі Лазолван проявляються в основному у вигляді різного роду висипу.

  Протипоказаний лазолван в першому триместрі вагітності та при індивідуальній непереносимості компонентів цього препарату організмом хворого. З обережністю застосовують лазолван в другому і третьому триместрах вагітності, під час годування дитини грудьми і при важких захворюваннях печінки і нирок з вираженим порушенням їх функції.

  Лазолван — це розріджує мокротиння та відхаркувальний засіб, який підійде і дорослим, і дітям.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.