Лазолван — інструкція в допомогу застудженим

Лазолван — це ефективний лікарський препарат, який розріджує мокроту і полегшує її виведення із бронхів. Його застосовують для лікування різних бронхо-легеневих захворювань у дітей і дорослих, що супроводжуються кашлем з в’язким, важко відокремлюваним мокротинням.

Механізм дії Лазолван

Лазолван (міжнародна непатентована назва — амброксол) — це муколітичний (розріджує мокроту) і відхаркувальний препарат, який випускається німецькою фармацевтичною компанією Берінгер Інгельхайм Інтернешнл ГмбХ у вигляді розчину для прийому всередину і інгаляцій по 100 мл (в 1 мл розчину міститься 7, 5 мг амброксолу), сиропу (в 5 мл міститься 15 мг амброксолу) і таблеток (в одній таблетці міститься 30 мг амброксолу).

Іншими фармацевтичними компаніями амброксол випускається під назвами амбробене, амброгексал, амброксол, амбролан, амбросан, амбросол, афлеган, бронхоксол, бронхорус, дефлегмін, дігноброксол, медовент, Медокс, мукосольван, нео-бронхол, супріма-коф, фервекс, флавамед, халіксол.

Механізм дії Лазолван заснований на тому, що про його основна діюча речовина амброксол є продуктом розпаду бромгексину і має розріджують мокроту і отхаркмвающім дією. Він сприяє збільшенню вмісту в бронхах слизового секрету, виведенню його з бронхів. Одночасно стимулюється секреція ферментів, що розріджують мокротиння, вона стає рідшою, а стимуляція рухової активності війок епітелію бронхів викликає найкраще відходження мокроти.

Лазолван також збільшує вміст в легенях особливого, поверхнево-активної речовини — сурфактанту, який сприяє розправленні альвеол і не дає їм злипатися.

Дія Лазолван після прийому його всередину настає через півгодини і триває протягом 6-12 годин. Лазолван швидко всмоктується, надходить у кров, розподіляється по тканинах, в тому числі потрапляє в головний мозок і проходить через плаценту. Після цього він розкладається в печінці та виводиться через нирки.

Показання та протипоказання для призначення

Показаннями для призначення Лазолван є будь інфекційно-запальні захворювання бронхо-легеневої системи, які супроводжуються утворенням в’язкого насилу відокремлюваного мокротиння. Це можуть бути гострі та хронічні бронхіти, запалення легенів, хронічна обструктивна хвороба легень (ХОЗЛ — захворювання, при якому порушується прохідність бронхів), бронхоектатична хвороба (гнійно-запальне захворювання з формуванням дрібних гнійників в розширених закінченнях бронхів), бронхіальна астма.

Прийом Лазолван протипоказаний у першому триместрі вагітності (перші 12 тижнів) і при підвищеній чутливості до компонентів препарату. З обережністю рекомендується призначати лазолван після 12 тижня вагітності, під час годування дитини грудьми, а також хворим з важкими захворюваннями печінки і нирок, які супроводжуються порушенням функції цих органів.

Не рекомендується застосовувати лазолван одночасно з лікарськими препаратами, що пригнічують кашель.

Як правильно приймати

Лазолван застосовується всередину і у вигляді інгаляцій.

Дорослим лазолван призначається у вигляді таблеток по одній таблетці три рази на день або по дві таблетки двічі на день після їжі, запиваючи водою. Можна приймати всередину лазолван і у вигляді розчину по 4 мл тричі на день, розчиняючи його в будь-якій рідині (воді, чаї, соку, молоці і так далі). Дорослим можна приймати лазолван і у вигляді сиропу по 10 мл (дві чайних ложки) тричі на день також під час їжі. Дітям лазолван призначають у вигляді сиропу або у вигляді розчину у відповідності з віком.

Для інгаляцій лазолван застосовується у вигляді розчину в тому ж дозуванні, що і для прийому всередину, змішуючи розчин з таким же об’ємом 0,9% розчину хлористого натрію (фізіологічного розчину) — це необхідно для зволоження повітря в респіраторі. Перед проведенням інгаляції розчин рекомендується злегка підігріти.

Побічні ефекти

Лазолван має трохи побічних ефектів і добре переноситься. Але іноді при тривалих курсах лікування у високих дозах все ж проявляються побічні ефекти з боку шлунково-кишкового тракту у вигляді болів у шлунку, печії, нудоти і блювоти.

Зрідка виникають і алергічні реакції у вигляді зудить шкірного висипу (у тому числі кропив’янки, іноді переходить у набряк Квінке). Дуже рідко розвивається анафілактичний шок.

Іноді під час проведення інгаляцій з лазолванів хворим на бронхіальну астму виникає подразнення дихальних шляхів. Для того щоб цього уникнути, рекомендується перед інгаляцією застосовувати лікарські препарати, що розширюють бронхи.

Лазолван — це ефективний засіб для лікування бронхо-легеневих захворювань.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.