Лазолван для інгаляцій — тільки у вигляді розчину

Лазолван часто застосовується для інгаляцій. У цьому випадку він у вигляді аерозолю надходить безпосередньо в слизову оболонку бронхів і робить свою дію. Інгаляції з лазолванів викликають і деяке розширення бронхів, що збільшує відхаркувальний ефект цього препарату.

Особливості розчину Лазолван для інгаляцій

Лазолван випускається в різних лікарських формах, у тому числі і у вигляді розчину. Розчин можна приймати всередину, а можна за допомогою цього розчину проводити інгаляції. В 1 мл розчину Лазолван міститься 7,5 мг діючої речовини (амброксолу). Крім того, до складу розчину входять допоміжні речовини — лимонна кислота, дигідрат гідрофосфату натрію, хлористий натрій, хлорид бензалконію і очищена вода. Такий склад дозволяє використовувати розчин для інгаляцій.

Потрапляючи безпосередньо в стінку бронхів і альвеол у вигляді аерозолю, лазолван діє дуже швидко, він збільшує обсяг мокротиння шляхом стимуляції виробляють її клітин слизової оболонки і одночасно розріджує її. Вії епітелію бронхів під дією Лазолван починають виробляти поступальні рухи у напрямку до виходу з бронхіального дерева, виводячи таким чином мокроту.

Частинки аерозолю досягають віддалених куточків бронхів і потрапляють на стінки альвеол (мішечків на кінцях дрібних бронхів, які являють собою тканину легені), стимулюючи в них утворення сурфактанту — речовини, яка перешкоджає злипанню альвеол.

Показання та протипоказання для інгаляцій

Інгаляції Лазолван можна робити при будь-якому бронхо-легеневому запальному захворюванні, яке супроводжується сухим кашлем. Інгаляціями можна повністю замінювати прийом Лазолван всередину, а можна їх поєднувати з прийомом всередину, не перевищуючи при цьому загальної добової дози.

Але особливо ефективні інгаляції Лазолван при хронічних захворюваннях бронхів і легенів. Наприклад, при хронічної обструктивної хвороби легень, коли внаслідок важких поразок бронхів порушується їх прохідність, лазолван у вигляді аерозолю діє швидше й ефективніше. Те ж саме можна сказати і про застосування інгаляцій Лазолван хворим з бронхоектатичної хворобою. У цьому випадку в бронхах утворюються розширення, де накопичується гній — видалити з таких розширень гній, значить значно полегшити стан хворого.

Нарешті, напади бронхіальної астми часто супроводжуються виділенням дуже в’язкого мокротиння, що утруднює дихання хворих. Лазолван в поєднанні з бронхолітиками (лікарськими препаратами, що знімають спазм бронхів) значно полегшує напади бронхіальної астми.

Як правильно проводити інгаляції з лазолванів

Інгаляції проводяться не чистим розчином Лазолван. Для того щоб зволожити повітря в респіраторі, розчин Лазолван розводять наполовину фізіологічним розчином. Пред застосуванням розчин потрібно злегка підігріти — це попередить подразнення дихальних шляхів.

Для проведення інгаляцій з лазолванів використовуються в основному небулайзери — апарати, за допомогою яких розчин лікарської речовини розпилюється у вигляді дуже малих часток — аерозолю. Небулайзари можуть бути ультразвуковими, компресійними і змішаними (найбільш сучасний варіант, який називається меш-небулайзером).

Небулайзер розпорошує лікарський розчин, який потім через маску або дихальну трубку поступає в дихальну систему хворого. Утворені при цьому аерозольні частинки дуже маленькі, вони можуть проникати глибоко в бронхи і досягати легеневої тканини — альвеол і миттєво надавати свою дію. При проведенні інгаляцій маленьким дітям користуються зазвичай маскою, а дорослим хворим краще використовувати мундштук — так менша кількість Лазолван буде розсіюватися в носовій порожнині.

Для проведення інгаляцій використовують наступні кількості розчину Лазолван:

 • дорослим і дітям старше шести років — по 2-3 мл розчину на інгаляцію; всього проводиться від двох до трьох інгаляцій на добу;
 • дітям до шести років — по 2 мл розчину на інгаляцію; проводиться одна — дві інгаляції на добу.
 • Побічні ефекти

  Іноді при глибокому або нерівному диханні під час інгаляції виникає кашель. Тому під час процедури рекомендується дихати спокійно. Дитину перед проведенням інгаляції потрібно заспокоїти, пограти з ним, показати, як працює апарат.

  Іноді виникають побічні ефекти загального характеру — нудота, печія, болі в шлунку, але зазвичай вони не дуже яскраво виражені і не вимагають відміни лікування.

  Небезпечні алергічні реакції, які можуть призводити до бронхоспазму або набряку гортані, тому перші кілька разів лазолван краще прийняти всередину і переконатися, що у хворого немає на цей препарат алергії.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.