Лазолван дитячий — вилікує сухий кашель

Насправді спеціальної лікарської форми «Лазолван дитячий» немає. Дітям лазолван призначають у вигляді сиропу або розчину. Це ефективний лікарський препарат, який переводить сухий кашель у вологий. Вологий ж кашель легше піддається лікуванню.

Як діє лазолван на організм дитини

Діти добре переносять лазолван — цей препарат можна призначати дитині будь-якого віку. Основною діючою речовиною Лазолван є амброксол, який входить і в ряд інших засобів від кашлю. До складу лікарської форми Лазолван у вигляді сиропу крім амброксолу входять допоміжні речовини — гідроксиетилцелюлоза, сорбітол, гліцерол, кислота бензойна, пропіленгліколь, малиновий ароматизатор, винна кислота, вода очищена. У 5 мл сиропу міститься 15 мг амброксолу.

До складу лікарської форми Лазолван у вигляді розчину також входить амброксол (1 мл розчину містить 7,5 мг амброксолу) та допоміжні речовини — лимонна кислота, дигідрат гідрофосфату натрію, хлористий натрій, хлористий бензалконію, очищена вода.

Запальні захворювання трахеї, бронхів і легенів у дітей часто супроводжуються сухим нав’язливим кашлем. Лазолван в цьому випадку сприяє посиленому виділенню слизової мокроти і одночасно її розрідженню за допомогою спеціальних ферментів. Але це ще не все, лазолван стимулює синтез особливої речовини — сурфактанту, який має поверхнево-активними властивостями, він попереджає спадання альвеол і дрібних бронхів, що дуже важливо під час запальних процесів в бронхо-легеневої системи.

При застосуванні Лазолван кашель з сухого стає вологим і запальний процес досить швидко минає.

При яких захворюваннях і як призначають лазолван дітям

Лазолван призначають дітям з гострими інфекційно-запальними захворюваннями легень і бронхів будь-якого походження — бактеріального, вірусного, грибкового, викликаного найпростішими. Він чудово поєднується з антибактеріальними засобами.

Призначають лазолван і при хронічних захворюваннях бронхів і легенів, коли затримка харкотиння може сприяти різкому погіршенню стану дитини. Так, лазолван призначають при хронічних бронхітах, хронічної обструктивної (з порушенням прохідності бронхів) хвороби легенів.

При бронхоектатичної хвороби в області бронхів утворюються «мішечки» з гноєм, які підтримують уповільнений запальний процес, важко відбивається на стані всього організму дитини. Видалення гною з таких «мішечків» є одним з основних завдань лікування та лазолван непогано справляється з цим завданням.

Бронхіальна астма у дитини — це справжнє випробування і для нього самого, і для батьків. Лазолван у складі комплексного лікування бронхіальної астми сприяє відходженню в’язкого мокротиння, а в очищених від мокроти бронхах бронхоспазми розвиваються рідше і протікають легше.

Дітям лазолван призначають у вигляді сиропу у відповідності з віком:

 • до двох років по половині чайної ложки (2,5 мг) два раз на день;
 • від двох до шести років — по половині чайної ложці три рази на день;
 • шести до 12 років — по чайній ложці (5 мл) 2-3 рази на день;
 • старше 12 років і дорослим призначають по дві чайних ложки (10 мл) тричі на день.
 • У вигляді розчину дітям лазолван призначають у таких дозах:

 • дітям до двох років по 1 мл (25 крапель) двічі на день;
 • дітям від двох до шести років по 1 мл тричі на день;
 • дітям старше 6 років по 2 мл (50 крапель) 2 або 3 рази на день.
 • Лазолван в розчині можна використовувати і для інгаляцій. Інгаляції зазвичай роблять за допомогою небулайзера — апарату, який переводить лікарський розчин в аерозоль. Лазолван для інгаляцій наполовину розводять фізрозчином і злегка підігрівають. Фізрозчин потрібен для зволоження повітря, а теплий розчин менше подразнює дихальні шляхи.

  Яким дітям протипоказаний лазолван і його побічна дія

  Лазолван протипоказаний тільки в разі його індивідуальної непереносимості. Але деяким дітям його слід застосовувати з обережністю. Це діти, які страждають тяжкими захворюваннями печінки або нирок зі значним зниженням функції цих органів (лазолван розкладається на метаболіти в печінці, а виводиться через нирки).

  Побічна дія Лазолван проявляється рідко — зазвичай цей препарат добре переноситься дітьми. Але іноді все ж виникають неприємні симптоми з боку шлунково-кишкового тракту — печія, нудота, блювання і болі в животі. Найчастіше це не потребує відміни препарату — потрібно відкоригувати його дозу.

  Якщо ж виникають алергічні реакції, то лазолван потрібно негайно відмінити — алергічні реакції мають особливість утяжеляет з кожним наступним прийомом препарату, їх викликав. Протікають алергічні реакції зазвичай у вигляді зудить. Але іноді все ж розвивається і анафілактичний шок.

  Лазолван допоможе дитині позбутися сухого кашлю.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.