Лазні різних народів — оздоровляти за рецептами наших предків

загрузка...

Мудра старовинна російська прислів’я: «У який день попаритися, в той день не старієш ». Уважно вдивившись в розпарені обличчя людей, які тільки що вийшли з парної, ви не відразу зможете відрізнити людину похилого віку від молодого — настільки цілющі властивості пара чудодійні. Ці властивості цінували жителі самих різних країн, створювали свої традиції та звичаї паритися. І зараз сучасні банні комплекси пропонують безліч цікавих варіантів, але щоб отримати повне задоволення, потрібно знати секрети і відмінності різних лазень.

Російська лазня

Наші пра-пра-пра-бабусі використовували парну з тією ж метою, що і ми зараз, коли вдаємося до послуг всіляких физиокабинет і соляріїв.

Класика жанру — російська парна лазня, тобто дерев’яна хата з двома приміщеннями: роздягальне і парильне.

Основний «інструмент» парильника в російській лазні — березовий або дубовий віник, відмінний засіб від хвороб шкіри, випадіння волосся, ломоти в суглобах, набряків, застуди. Крім того листя берези очищають повітря, вбивають хвороботворні бактерії. Для парової російської баньки характерні досить високі температури, не нижче 50 * С і дуже вологе повітря. Такий вологий пар добре прогріває наше тіло зсередини, а стало бути, робить більш інтенсивними процеси травлення і обмін речовин. Для жінок з нормальним і жирним типами шкіри відвідини такої баньки здатне замінити косметологічну парову процедуру! Чи варто дивуватися, що модниці 17-18 століття брали лазневі процедури напередодні балу.

Фінська сауна

Рідна сестра російської лазні — фінська сауна. Різниця лише в тому, що у нас при температурі в 45-60 градусів підтримується вологість не менше 60%, а у фінській лазні ці показники відповідно 90 градусів і 10-15%. Тому й діють лазневі процедури тут по-іншому. У лазні із сухою парою потовиділення відбувається більш інтенсивно, і сауна вважається незамінним помічником у боротьбі з набряками, зайвими кілограмами, крім того саме там шкіра добре очищається, стає гладкою та еластичною.

Римська лазня

Багаті римляни відвідували лазні мінімум 2 рази на день. Якщо були дуже зайняті. Адже лазні цінували як засіб від багатьох хвороб і найкращий спосіб відновити оптимістичні уявлення про життя. Римські терми, мабуть, найдавніші та найрозкішніші в історії людства лазні: їх неодмінні атрибути-дорогоцінний мармур басейнів, срібло і золото умивальників. Але, як і сучасні, римські терми складалися з декількох відділень: для роздягання і відпочинку після лазні, відділення з басейном для першого обмивання, потім приміщення для миття теплою і гарячою водою. Після нього — для сухої парної і вологої лазні. Обігрів парильних відділень вироблявся печами.

Турецька лазня

У Константинополі терми були видозмінені й одержали назву турецьких лазень. У парилках з’явилися масажисти, а підлогу почали підігрівати гарячим повітрям і поливати гарячою водою, щоб утворився пар. Сьогодні турецькі хамами дуже популярні.

Східна лазня сильно відрізняється і від російської, і від фінської. Вона побудована за принципом долоні рук, тобто лазня по суті — це п’ять пальців-парилок. Причому температура в кожному з «пальців» різна. Починаючи париться в одній з парилок при температурі 70 градусів, ви через якийсь час переміщаєтеся з наступну, а потім ще в наступну, наздоганяючи жар до 100 градусів. Таким чином, температура підвищується поступово, організм встигає до неї адаптуватися.

В середині «долоні» знаходиться велике приміщення з розігрітими кам’яними лежанками. Ні них покладено лежати і потіти до початку масажних процедур.

Японська лазня

Найоригінальніші лазні приймають японці, з насолодою опускаючи тіло в дерев’яну бочку з нагрітими тирсою. Перебування в такій лазеньці супроводжується рясним потовиділенням, а цінні деревні речовини надають лікувальну дію на організм через що відкрилися пори шкіри. Також в Країні Вранішнього Сонця великою популярністю користуються водяні лазні. Ванна такої лазні влаштована в дерев’яній бочці, що заповнюється гарячою водою з температурою близько 45 ° С. Приймає ванну по груди занурюється в неї, одягає на голову шапочку, змочену в холодній воді. Японці відвідують таку лазню 2 — 3 рази на тиждень.

Римсько-ірландські лазні

Римсько-ірландські лазні одержали поширення в різних країнах. Вони є чисто повітряними при помірній температурі 50 — 60 ° С. Гаряче повітря проходить під підлогою і по стінах в спеціальних трубах. Гаряче повітря в парильню подається через дірчасту підлогу. Від римської в чистому вигляді така лазня відрізняється наявністю спеціальної труби для виходу відпрацьованого повітря, що робить атмосферу парної лазні здорової.

Катерина Хохлова

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.