Лазеротерапія: чи допоможе вам лікування лазером?

Лазеротерапія — це різновид фототерапії, яка використовує монохроматичний і когерентний світло для лікування. Монохроматичне когерентне випромінювання володіє унікальною здатністю проникати глибоко в тканини, стимулюючи їх загоєння.

лазеротерапії використовують при наступних проблемах:

 • Розтягнення;
 • Різні рани;
 • Гематоми;
 • Пошкодження зв’язок і сухожиль;
 • Запалення;
 • Пошкодження суглобів;
 • Хронічні і гострі болі.
 • Іноді лазеротерапія застосовується для лікування невеликих переломів.

  Як працює лазеротерапія

  Вважається, що лазеротерапія зменшує біль, знижуючи рівень простагландинів, фактора некрозу печінки і деяких інших речовин, відповідальних за появу больових відчуттів. Крім того, лазеротерапія стимулює митохондрию, що сприяє збільшенню вироблення аденозинтрифосфату. Один з ферментів, що виробляється при секреції АТФ, поглинає енергію лазерного випромінювання і, можливо, саме він багато в чому забезпечує лікування дія лазеротерапії. Однак вченим досі не вдалося повністю пояснити, як діє лазеротерапія.

  Переваги

  Багато фахівців вважають, що лазеротерапія значно ефективніше багатьох інших методів дозволяє справлятися з болями, як хронічними, так і гострими, і пошкодженнями. Її використовують як окремо, так і в якості доповнення до інших видів лікування.

  Сьогодні існує дуже компактне обладнання для лазеротерапії, так що її можна використовувати не тільки в лікарнях, але і, наприклад. Під час спортивних змагань — прямо на стадіоні. Лазеротерапія дозволяє дуже швидко вилікувати різні спортивні травми або, принаймні, істотно полегшити біль, який вони викликають.

  лазеротерапії також використовують ветеринари — як на різних змаганнях за участю тварин, так і у ветеринарних клініках.

  У лікарнях лазеротерапію використовують для полегшення болю, викликаних остеоартритом, ревматоїдний артрит, тендінопатіей. Крім того, лазеротерапію застосовують для лікування хронічного періодонтиту, і інфекцій, що розвиваються в тканинах навколо зубних протезів.

  Деякі вчені, втім, сумніваються, що лазеротерапія дійсно може прискорити одужання. На їхню думку, вона лише тимчасово зменшує біль, але не сприяє загоєнню тканин.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.