Лазерна хірургія врослого нігтя: безболісний спосіб

Той, хто хоч раз зіткнувся з проблемою врослого нігтя, знає, як це боляче і скільки створює незручностей. Видалення врослого нігтя звичайним хірургічним способом також болісно. Але сьогодні існують і досить безболісні способи видалення врослого нігтя, до яких відноситься видалення його за допомогою лазера.

Що таке врослий ніготь

Врослий ніготь — це вростання нігтьової пластинки великого пальця стопи в навколишні його м’які тканини з однієї або двох сторін. Процес болючий, тому що часто супроводжується приєднанням інфекції, запаленням і болем. Причинами появи врослого нігтя часто є травми нігтьової пластинки через постійне носіння тісного взуття, грибкові захворювання нігтів стопи, спадкові особливості будови нігтьових пластинок.

Вростання нігтя проходить три стадії:

 • неінфекційного запалення з почервонінням і набряком м’яких тканин в місці вростання;
 • інфекційного запалення — в місце запалення впроваджується інфекція, з’являється гній;
 • хронічного запалення — відбувається розростання пухкої сполучної (грануляційною) тканини, яка поступово стає все більш щільною, а нігтьова фаланга деформується.
 • Якщо перші дві стадії протікають швидко, протягом декількох днів, то для формування третій стадії потрібні місяці, а іноді й роки. При зниженні імунітету (наприклад, при цукровому діабеті) врослий ніготь може призвести до гангрени стопи.

  Принципи лікування врослого нігтя

  На стадії неінфекційного запалення його можна зняти за допомогою різних ванночок з антисептичними розчинами, а також шляхом повного виключення травмування нігтя (носіння вільної, розтоптаної взуття) і правильного його підстригання (рівно, без заокруглення куточків).

  Але якщо таким чином не вдається вивести ніготь зі стану вростання, то показана операція. Операція також показана в другій і третій стадії захворювання. Операція видалення врослого нігтя, проведена звичайним хірургічним способом дуже болюча, навіть при проведенні місцевої анестезії.

  Якщо інфекційно-запальний процес значний, то перед операцією хворому призначається антибактеріальна терапія, антибіотики потрібно буде приймати і деякий час після операції. Крім того, при довгостроково протікає врослому нігті хворому проводиться лабораторне обстеження з метою виявлення ступеня поширення запального процесу і можливого зниження імунітету. Це дуже важливо, тому що від цього залежить тактика лікування хворого.

  Сьогодні існує безліч методик видалення врослого нігтя. Але найбільш ефективними методиками вважаються операції, проведені за допомогою хірургічного лазера і апарату «Сургітрон» (вплив радіохвилями).

  Техніка операції видалення врослого нігтя за допомогою хірургічного лазера

  Операція зазвичай виконується амбулаторно під місцевою анестезією. Хірург за допомогою лазера дбайливо видаляє лише ті ділянки нігтя і м’яких тканин, які змінилися під впливом запального процесу і підлягають видаленню. Нігтьова пластинка припікає лазером тільки в зоні вростання її в м’які тканини. Здорові м’які тканини і ніготь хірургічний лазер не зачіпає.

  Хірургічний лазер має спеціальні налаштування, які дозволяють його застосовувати при самих різних операціях. При операції видалення врослого нігтя хірург підбирає індивідуальні параметри, необхідні саме для даного пацієнта, це дозволяє мінімально травмувати стопу хворого. Хірургічний лазер має і ще переваги. Так, він вбиває інфекцію, і вона зазвичай не поширюється далі. Крім того, лазер запаює кровоносні судини, і це попереджає виникнення кровотеч під час операції.

  Особливо показано видалення врослого нігтя хірургічним лазером хворим з цукровим діабетом, у яких з одного боку знижений імунітет і є схильність до тривалого і важкого перебігу інфекцій, а з іншого боку відзначається підвищена ламкість кровоносних судин. Видалення врослого нігтів у хворих на цукровий діабет значно зменшило число таких ускладнень, як гангрена.

  Після операції хворий відправляється додому і на прийом до лікаря приходить через три дні. Протягом цього часу він удома самостійно робить собі перев’язки, обробляючи рану тривідсотковим розчином перекису водню і прикладаючи антисептики (наприклад, левомиколь, Банеоцин). Удома можна на деякий час знімати пов’язку для того, щоб рана швидше заживала. Загоєння закінчується зазвичай через тиждень. Рецидивів після видалення врослого нігтя лазером не буває.

  Хірургічний лазер значно покращує якість проведення операцій і допомагає запобігти ряд ускладнень.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.