Лапароскопія — навіщо вона потрібна?

Для діагностики захворювань органів репродуктивної системи у жінок часто недостатньо одного фізичного огляду. Більш того, деяка невизначеність залишається навіть після низки інших обстежень і аналізів (у тому числі рентгенологічного та ультразвукового). У цих випадках виконують оперативну лапароскопію — діагностичну процедуру, що забезпечує доступ в черевну порожнину для виконання лікувально-діагностичних маніпуляцій не вимагає чревосеченія, тобто пошарового розсічення передньої черевної стінки.

Лапароскопію виконують за допомогою лапароскопа, тонкого інструменту, схожого на телескоп, який вводять в черевну порожнину через невеликий отвір під пупком. Хоча ця процедура все ж носить оперативний характер, вимагає анестезії та післяопераційного відновлення, вона, як правило, безпечна, а період відновлення незначний.

Лапароскопія допомагає лікареві діагностувати захворювання і призначити правильне лікування. Крім того, лапароскопія також може застосовуватися і для лікування — наприклад, лікування ендометріозу, абсцесів, запалення органів тазу, при гістеректомії, видаленні маткових труб і яєчників.

Застосування діагностичної лапароскопії

Лапароскопія часто застосовується для визначення причини болю в животі, безпліддя або інших розладів і захворювань органів репродуктивної системи. У цих випадках неможливо діагностувати захворювання тільки на основі клінічної картини (симптомів). Потрібно «заглянути усередину».

Ендометріоз

Гострий біль в області тазу в процесі сексуального акту або будь-яке інше час може бути викликана ендометріозом. Це захворювання, при якому тканини, наприклад, внутрішня вистилання матки, поширюються на інші органи тазу. Іноді слизова оболонка матки потрапляє на поверхню маткових труб, яєчників, матки, кишечника або інших органах в нижній частині черевної порожнини. В кінці кожного менструального циклу ця ендометріоїдная тканину кровоточить, тобто веде себе так само, як якби знаходилася в матці. Оскільки менструальна рідина не може вільно вийти з організму, вона накопичується всередині і викликає запалення і почервоніння навколишніх тканин, що і викликає хворобливі відчуття.

Спайки

Спайки також викликають хворобливі відчуття. Спайкообразованія відбувається в процесі загоєння ран, коли зростаються тканини після інфекційного захворювання, ендометріозу або хірургічної операції. При русі тіла спайки розтягуються, що викликає дискомфорт або відчуття стягнутості. При виявленні спайок в процесі лапароскопії їх поділяють хірургічним чином.

Безпліддя

Лапароскопія застосовується для визначення причини безпліддя. У деяких жінок спостерігається непрохідність маткових труб, що може запобігти з’єднання сперматозоїдів і яйцеклітини і, як наслідок, безпліддя. Лапароскопія дозволяє підтвердити або спростувати це припущення за допомогою простого тесту. У порожнину матки впорскують забарвлену рідину. При нормальній прохідності труб рідина вільно проходить в черевну порожнину. Хірург спостерігає за перебігом цього експерименту через лапароскоп.

Кісти і пухлини

Іноді на яєчниках з’являються кісти, пухлини у формі сумки, заповненою рідиною. Кісти яєчників можуть бути нешкідливими і викликати легку біль і незначний дискомфорт. Однак нерідко кісти викликають безпліддя або порушення менструального циклу. Кісти яєчників через короткий час розсмоктуються без стороннього втручання. Якщо це не відбувається, хірург виконує лапаросокпію, щоб визначити тип кісти, оскільки деякі кісти небезпечні і підлягають хірургічному видаленню.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.