Лактостаз — застій молока в молочній залозі

Лактостаз — це застій молока в грудях або затримка вироблення молока в період грудного вигодовування. Зазвичай з цією проблемою стикаються жінки, у яких у яких занадто вузькі протоки молочної залози, а також ті, у кого виробляє занадто багато молока.

Порушення зазвичай характеризується хворобливістю грудей, а також тим, що молоко виділяється нерівномірно і іноді не виділяється зовсім. Часто болі в грудях не проходять навіть після зціджування молока.

Основними причинами лактостазу є: неправильне положення дитини під час годування; відмова від годування протягом деякого часу; нерегулярне годування; носіння тісного бюстгальтера; травма грудей; звичка спати ні животі; фізична та / або психологічне перенапруження; переохолодження.

У більшості випадків лактостаз спостерігається у абсолютно здорових жінок, які народили здорових дітей. При відсутності лікування він може привести до підвищення температури тіла, а також розвиткові деяких інших порушень, наприклад, маститу.

Поради

Щоб справитися з лактостазом, необхідно регулярно і правильно годувати дитину і повністю спустошувати груди (при необхідності зціджувати молоко самостійно). Під час годування масажуйте груди легкими рухами, щоб молоко виходило швидше. Пробуйте годувати дитину в різних позах — незручна поза може сприяти застою молока. Після годування прикладайте до грудей холодний компрес — це полегшить неприємні симптоми. При лактостаз ні в якому разі не можна переставити годувати дитину із хворих грудей — це тільки посилить проблему.

Якщо слідувати цим правилам, неприємні симптоми, як правило, проходять протягом кількох днів. Якщо ж ці заходи не допомагають, потрібно спробувати зціджувати молоко хоча б один-три рази на день. Не потрібно робити це відразу після годування — ваш організм може сприйняти це як сигнал про те, що дитині не вистачає молока, і почне виробляти молоко у великих кількостях. При лікуванні лактостаза дуже важливо обмежити споживання рідин (включаючи чай, соки, супи, і так далі) до 800-1000 мл на день. Як правило, таке обмеження необхідно лише протягом одного або двох днів.

Якщо лактостаз не проходить протягом декількох днів, зверніться до лікаря. Порушення може розвинутися в мастит, при якому необхідно спеціальне лікування. Якщо одночасно з ознаками лактостазу ви помітили ущільнення в грудях, зверніться до лікаря негайно, так як це може бути індикатором більш серйозного захворювання.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.