Лактофільтрум — які протипоказання слід врахувати?

Лактофільтрум — це комбінований препарат, до складу якого входять дві речовини, що надають лише місцеве вплив — в просвіті кишечника. Системного впливу цей препарат не чинить, так як не всмоктується в кров, тому і протипоказань у цього препарату мало.

Протипоказання для прийому будь-якого лікарського речовини витікають з механізму його дії, який складається з впливу на шлунково-кишковий тракт двох речовин. Першим речовиною є лігнін — він готується з деревини шляхом її спеціальної обробки і багатий клітковиною. Клітковина являє собою волокна, які не розкладаються в кишечнику, а просто проходять через шлунково-кишковий тракт, збираючи на себе всі токсичні речовини, продукти неправильного розкладання їжі, бактерії, віруси, гриби та найпростіші. Одночасно лігнін покращує рухову активність (перистальтику) кишечника).

Для того щоб не постраждала природна мікрофлора кишечника, яка необхідна для травлення і синтезу деяких вітамінів, в Лактофільтрум присутня лактулоза — синтетичний цукор, що складається із залишків галактози та фруктози. Розпадаючись під дією травних ферментів в кишечнику, лактулоза виділяє органічні кислоти і стає їжею для корисних бактерій, головним чином, біфідо-і лактобактерій. Настає в кишечнику кисле середовище і наявність додаткових поживних речовин сприяють поліпшенню життєдіяльності корисної мікрофлори. Але в кислому середовищі некомфортно умовно-патогенної мікрофлори, тому вона зменшується в об’ємі. Лактулоза так само, як і лігнін, сприяє поліпшенню перистальтики кишечника.

Чому лактофільтрум протипоказаний при непрохідності кишечника

Непрохідність кишечника може бути різною. Причиною може стати затор калових мас, заворот кишок, вставляння однієї частини кишечника в іншу (інвагінація) і так далі. До тих пір, поки не встановлено, що саме стало причиною непрохідності кишечника, лікувальні заходи зазвичай не проводять. Уточнюється діагноз за допомогою рентгенологічних досліджень.

Тому при підозрі на непрохідність кишечника можна самостійно, без призначення лікаря приймати яких би то не було лікарських препаратів, у тому числі таблеток лактофільтрум. Після його прийому може посилитися (або, навпаки, різко знизитися) рухова активність кишечника, і якщо причиною захворювання є заворот кишок або інвагінація, стан хворого може різко погіршитися.

Чому лактофільтрум протипоказаний при загостренні виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки

До складу Лактофільтрум входить спеціально оброблена клітковина деревини (лігнін), яка як мітлою проходиться по слизовій оболонці шлунково-кишкового тракту, вимітаючи з нього все зайве і непотрібне.

На здорову слизову оболонку це робить позитивний вплив, але в області виразок і ерозій лігнін може надавати дратівливу дію, він може також затримуватися в ніші виразки, надаючи ще більше роздратування і посилюючи перебіг захворювання.

Тому при виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки латофільтрум протипоказаний.

Чому лактофільтрум протипоказаний при кровотечах із шлунково-кишкового тракту

Кровотечі з області шлунка і кишечника зазвичай розвиваються при виразкових або пухлинних процесах в цій області, при порушенні цілісності слизової оболонки в результаті проковтування гострих предметів.

При кровотечах у просвіт шлунково-кишкового тракту кровоносні судини зяють і туди легко можуть проникнути сторонні частинки, викликаючи тромбози і тромбоемболії — закупорку просвіту судини, відрив тромбу і подорож його по кровоносній системі з подальшою закупоркою віддалених кровоносних судин. У зв’язку з цим приймати лактофільтрум при підозрі на шлунково-кишкова кровотеча протипоказано.

Інші протипоказання для прийому

Протипоказанням для прийому Лактофільтрум є індивідуальна непереносимість компонентів препарату, яка може проявлятися у вигляді різних алергічних реакцій.

Ще одне протипоказання — галактоземія. Це спадкове порушення обміну речовин, при якому галактоза не може перетворюватися на глюкозу через відсутність деяких ферментів, в результаті чого вся прийнята галактоза накопичується в крові (галактоземія), викликаючи порушення обміну речовин. Така дитина з народження не повинен отримувати продуктів, що містять галактозу, в тому числі молока. До складу лактулози входять залишки галактози і, мабуть, вони все ж частково всмоктуються в кров і можуть викликати порушення обміну речовин.

З обережністю лактофільтрум призначають при атонії (млявою перистальтики) кишечника, так як в деяких випадках він може посилювати, а, навпаки, пригнічувати перистальтику кишечнику, через що запор посилиться.

Виробник не надав даних про дію Лактофільтрум на вагітних жінок, годуючих матерів і дітей до року, цим контингентам пацієнтів призначати лактофільтрум може тільки лікар.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.