Лактофільтрум при вагітності — чи варто приймати?

Лактофільтрум — це лікарський препарат, який звільняє організм від токсичних речовин. Це дуже актуально під час вагітності, коли нирки і печінка жінки несуть подвійне навантаження. Але проблема в тому, що даних про те, як вагітні жінки переносять лактофільтрум, виробники препарату не надали.

Як працює шлунково-кишковий тракт жінки під час вагітності

Під час вагітності порушується рухова активність шлунково-кишкового тракту жінки, тобто знижується перистальтика. Відбувається це тому, що всі рухи гладкої мускулатури органів малого таза і черевної порожнини придушуються жіночим статевим гормоном прогестероном. Це захисна фізіологічна реакція, яка перешкоджає скорочення мускулатури матки і мимовільного викидня. Мускулатура шлунково-кишкового тракту страждає просто «за компанію», так як иннервируется нервовими волокнами, що відходять від єдиного з маткою нервового стовбура.

Все це призводить до того, що протягом всієї вагітності жінку турбують закрепи. Але приймати без призначення лікаря проносні (в тому числі рослинного походження) або робити клізми їй не можна через посилення перистальтики кишечника, яка може спричинити посилення скорочення м’язів матки. Жінці рекомендують регулювати стілець за допомогою харчових продуктів, а якщо запори стають дуже наполегливими, лікар призначає спеціальні проносні, дозволені до застосування під час вагітності (вони не впливають на перистальтику кишечника).

Під час вагітності організм жінки працює з підвищеним навантаженням, особливо важко доводиться печінці і ниркам, за допомогою яких розкладаються і виводяться з організму токсичні речовини. А токсичних речовин чимало: продукти обміну речовин організмів матері та плоду, токсичні речовини, що утворюються при токсикозах першої та другої половини вагітності, продукти запальних і алергічних реакцій і так далі.

Яке дію надає лактофільтрум на організм людини

Лактофільтрум має у своєму складі дві речовини — лігнін і лактулозу. Лігнін готують з деревини, він складається з волокон клітковини, яка осаджує на своїй поверхні і вбирає в себе всі отрути, токсичні продукти обміну речовин, запальних і алергічних реакцій. Лігнін також сприяє посиленню перистальтики кишечника, але в деяких випадках (наприклад, при передозуванні препарату) він, навпаки, пригнічує перистальтику і викликає запори.

Лактулоза — це синтетичний цукор, що складається із залишків фруктози і галактози. Вона розкладається в кишечнику з виділенням великої кількості органічних кислот і служить живильним середовищем для розвитку природної мікрофлори кишечника, яка допомагає переробляти їжу. Кисле середовище сприятлива для розвитку корисної мікрофлори і несприятлива для умовно-патогенної.

В цілому лактофільтрум може непогано очистити і оздоровити кишечник, а разом з ним і весь організм. Через добу після прийому лактофільтрум повністю виводиться з організму. Випускається лактофільтрум в таблетках. Дорослим рекомендується приймати його по дві-три таблетки три рази на день за годину до їди або прийому інших ліків. Курс лікування — два-три тижні.

Дія Лактофільтрум на вагітну жінку

В інструкції нічого не говориться про те, чи можна приймати лактофільтрум вагітній жінці, очевидно, клінічних досліджень із цим контингентом пацієнтів не проводилось. А так як цей препарат практично не всмоктується в кров і не має системної дії, рішення про його призначення, по-видимому, покладається на лікаря, який спостерігає вагітну жінку.

Рішення таке лікар може прийняти, тільки звівши воєдино всі дані про стан здоров’я жінки. Так, враховується ступінь інтоксикації, яка може виникати в її організмі по тій або іншій причині, наявність або відсутність підвищеної рухової активності мускулатури матки (гіпертонусу), стан шлунково-кишкового тракту. Якщо у жінки стілець більш-менш регулярний, гіпертонусу немає, а інтоксикація наростає, то лікар може після попереднього обстеження (ультразвукового, кардіотокографії плода) вирішити, що варто призначити курс лікування Лактофільтрум.

Якщо ж у жінки є гіпертонус матки, то після застосування Лактофільтрум він може посилитися, що призведе до викидня. Може бути і зворотна ситуація, коли лактофільтрум призведе до ще більшого придушення перистальтики кишечника, що спричинить за собою запор, затримку в кишечнику токсичних речовин і повторне всмоктування їх в кров. Це посилить протягом будь інтоксикації.

Під час вагітності будь, навіть безневинний препарат, повинен призначатися лікарем. Стосується це і Лактофільтрум.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.