Лактофільтрум — інструкція: вивчаємо корисна дія

Лактофільтрум — це препарат, який очищає кишечник від токсичних продуктів і одночасно сприяє зростанню природної мікрофлори кишечника, яка може постраждати при різних запальний і алергічних захворюваннях, отруєннях, після прийому антибіотиків і так далі.

Механізм дії

Лактофільтрум відноситься до групи ентеросорбентів — лікарських препаратів, що очищають кишечник. Але, крім того, цей препарат сприяє відновленню нормальної мікрофлори кишечника. Такий механізм дії можливий за рахунок комбінованого складу Лактофільтрум, до його складу входять ентеросорбент лігнін і пребіотик лактулоза. Виробляє лактулозу російсько-швейцарська фармацевтична фірма АВВА РУС у таблетках для прийому всередину.

Присутній в Лактофільтрум гідролізований лігнін є продуктом переробки деревини. Він чудово адсорбує на своїй поверхні всі токсичні речовини, які надходять в організм ззовні і утворюються всередині організму в процесі обміну речовин — алкоголь, солі важких металів, токсичні продукти запальних і алергічних реакцій, обміну речовин. Він виводить холестерин (зменшуються прояви атеросклерозу), білірубін (очищається організм при порушеннях функції печінки), гістамін (зменшуються наслідки алергічних реакцій), сечовину (очищається організм при порушеннях функції нирок) і так далі. При цьому лігнін не всмоктується в кров, «працює» тільки в кишечнику і вже через добу повністю виводиться з організму.

Лактулоза — синтетичний цукор (дисахарид), до складу якого входять залишки фруктози і галактози. У товстій кишці лактулоза використовується нормальною мікрофлорою кишечника в якості їжі. В результаті збільшується ріст нормальної мікрофлори, особливо біфідо-і лактобактерій, що сприяє правильному засвоєнню білків, жирів, вуглеводів, вітамінів, мінеральних солей і мікроелементів. В очищеному кишечнику починають активно працювати імунні клітини (в кишечнику їх більше, ніж у всьому іншому організмі), зміцнюються захисні сили організму. У процесі розкладання лактулози утворюються корисні для кишечника органічні кислоти (молочна, оцтова, мурашина), що створює в кишечнику кисле середовище некомфортну для умовно-патогенної і патогенної мікрофлори. В очищеному кишечнику посилюється рухова активність (перистальтика), калові маси не затримуються і всі токсичні продукти вчасно виводяться. Лактулоза, так само, як лігнін, не засвоюється організмом.

Завдяки такій дії лактофільтрум знайшов широке застосування при лікуванні самих різних захворювань, які супроводжуються загальною інтоксикацією організму.

Показання та протипоказання для застосування

Лактофільтрум рекомендується застосовувати:

 • при дисбактеріозі кишечника — порушенні співвідношення меду нормальної та умовно-патогенною мікрофлорою, яке часто виникає після курсу лікування антибіотиками;
 • при синдромі подразненого кишечника, коли є схильність до закрепів і проносів;
 • при важких захворюваннях печінки з порушенням її функції;
 • при алергічних захворюваннях — бронхіальній астмі, атопічному дерматиті, хронічній кропив’янці, алергічній нежиті і так далі;
 • при функціональних розладах роботи органів травлення, наприклад, при переїданні, вживанні неякісних продуктів.
 • Приймають лактофільтрум за годину до їди або прийому інших лікарських препаратів по дві-три таблетки три рази на день протягом 14-20 днів. Для дітей встановлені наступні дозування: з 8 до 12 років — по одній-дві таблетки три рази на день, з 3 до 7 років по одній таблетці три рази на день, з року до трьох років — по половині таблетки тричі на день.

  Протипоказання для застосування Лактофільтрум:

 • непрохідність кишечнику;
 • внутрішні кровотечі з шлунково-кишкового тракту;
 • галактоземія — спадкове порушення обміну речовин, при якому порушується перетворення галактози в глюкозу;
 • індивідуальна непереносимість компонентів препарату.
 • З обережністю лактофільтрум слід застосовувати при загостренні виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки, а також при зниженні рухової активності кишечника (атонії кишечника).

  Дані щодо безпеки Лактофільтрум при вагітності та годуванні груддю виробник цього препарату не надав.

  У складі комплексного лікування лактофільтрум може бути використаний, але за умови дотримання часового інтервалу між його прийомом і прийомом інших лікарських препаратів.

  Побічні ефекти і передозування

  Побічна дія Лактофільтрум може проявлятися у вигляді проносів і здуття живота, але зустрічається це рідко. Можливі також алергічні реакції. При тривалому прийомі можливий розвиток гіповітамінозу (розвивається дефіцит вітамінів групи В).

  Передозування Лактофільтрум проявляється у вигляді запору і болю в животі. Лікування при цьому не потрібно, достатньо припинити прийом препарату.

  Лактофільтрум — це ефективний і безпечний лікарський препарат.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.