Лактофільтрум для новонароджених: прийом можливий вже з чотирьох місяців

Новонароджені — це особливий контингент пацієнтів, які народжуються стерильними і відразу ж потрапляють в середу, наповнену мікроорганізмами. Заселення поверхні тіла і сполучених із зовнішнім середовищем порожнин (наприклад, шлунково-кишкового тракту) йде не завжди гладко і іноді дитині потрібна допомога.

Шлунково-кишковий тракт новонародженого

Різноманітна мікрофлора починає заселяти кишечник дитини відразу після народження. На цей процес впливають самі різні чинники: яким способом був народжений дитина (природним і при допомозі кесаревого розтину), його доношенности, вага, вид вигодовування (грудне, змішане, штучне) і характер харчування матері.

Заселення шлунково-кишкового тракту (ШКТ) дитини мікрофлорою відбувається в кілька етапів. Так, під час пологів в ШКТ новонародженого потрапляють різні мікроорганізми (не завжди корисні для організму дитини) з пологових шляхів матері. Відразу після народження упродовж кількох годин кишечник дитини заселяється змішаною мікрофлорою, до складу якої входять, як корисні, так і умовно-патогенні мікроорганізми.

Надалі мікрофлора кишечника немовляти формується під впливом його харчування. Ті діти, які отримують тільки грудне молоко, швидше адаптуються до існування у зовнішньому середовищі, так як в їх кишечнику переважають біфідобактерії, корисні для травлення. Якщо дитина перебуває на штучному вигодовуванні, то в його кишечнику присутні як біфідобактерії, так і умовно-патогенна мікрофлора.

Наступним етапом формування мікрофлори кишечника є введення прикорму. Він вводиться у віці п’яти-шести місяців при грудному вигодовуванні і в чотири-п’ять місяців при штучному. З введенням прикорму кількість біфідобактерій у кишечнику дитини різко знижується.

Нормальна мікрофлора кишечника забезпечує правильний розвиток дитини, тому що завдяки їй у дитини формується імунітет, правильно здійснюється процес травлення, корисна мікрофлора виробляє деякі види вітамінів і ферментів, регулює рухову активність і сталість середовища шлунково-кишкового тракту, впливає на стан слизової оболонки ШКТ і її всмоктувальної здатність.

Але іноді співвідношення між корисною та умовно-патогенною мікрофлорою змінюється і це здатне викликати численні порушення в організмі новонародженого. Причини таких змін можуть залежати від захворювань матері, ускладнень під час вагітності та пологів, раннього вилиття навколоплідних вод, кесаревого розтину, важкого стану дитини відразу після пологів, пізнього прикладання до грудей, недоношеності, відставанні у вазі, присутність у новонародженого вогнищ гнійної інфекції. Все це повинно враховуватися при призначенні новонародженому лікування.

Особливості дії Лактофільтрум

Лактофільтрум — це лікарський препарат, до складу якого входять два компоненти. Так, лігнін — це ентеросорбент, виготовлений на основі обробленої спеціальним способом деревини, тобто речовину, яка не всмоктується в кишечнику, осаджує на своїй поверхні отрути і продукти обміну, що скупчилися в кишечнику, і протягом доби виводить їх з організму.

Інший компонент Лактофільтрум — лактулоза, це синтетичний цукор, що складається із залишків фруктози і галактози. Лактулоза розпадається у кишечнику під впливом ферментів з виділенням великої кількості органічних кислот і служить живильним середовищем для нормальної мікрофлори. Комфортна для корисної мікрофлори і кисла середа, тоді як для умовно-патогенної мікрофлори кисла середа абсолютно не комфортна.

В цілому лактофільтрум очищає кишечник і сприяє його заселенню корисними для організму бактеріями. Це призводить до більш повного і правильному засвоєнню їжі, синтезу бактеріями необхідних організму дитини вітамінів, очищенню стінок і активізації імунітету і загального оздоровлення організму.

Чи можна давати лактофільтрум новонародженим?

В інструкції нічого не говориться про дітей до року, в тому числі про новонароджених, тобто про дітей перших чотирьох тижнів життя. Лактофільтрум не протипоказаний таким дітям, але дозування цього препарату для дітей до року не прописані. Очевидно, застосовувати чи ні цей препарат і в яких дозах новонародженим повинен вирішувати лікар. І в цьому випадку він повинен дуже ретельно зважити всі дані за і проти застосування цього препарату.

При призначенні Лактофільтрум враховуються особливості народження дитини, її загальний стан, характер вигодовування, захворювання матері і багато іншого. Безумовно, давати лактофільтрум новонародженим (та й взагалі дітям до року) самостійно, без призначення лікаря мати не може.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.