Лактофільтрум для дітей — тільки за призначенням лікаря

Лактофільтрум — це препарат, до складу якого входить пребіотик лактулоза та ентеросорбент лігніну. Пребіотик стимулює ріст нормальної мікрофлори кишечника, ентеросорбент виводить токсини. В цілому лактофільтрум — препарат для профілактики і лікування дисбактеріозу, очищення організму від отрут і продуктів обміну. Знайшов він широке застосування і в педіатрії.

Причини, що призводять до порушення кишкової мікрофлори у дітей

Причини порушення співвідношення нормальної та умовно-патогенної мікрофлори кишечника (дисбактеріозу) у дітей раннього віку можуть бути дуже різними. Найчастіше до таких порушень приводить комплекс причин. Це різна патологія в пологах, недоношеність, різні захворювання в ранньому дитячому віці, штучне вигодовування, неправильне вигодовування, часті простудні та будь-які інші захворювання, вроджена алергія (атопічний дерматит), рахіт, анемія, відставання у вазі.

У шкільному віці причиною дисбактеріозу найчастіше є неправильне харчування, особливо з перевагою м’ясних продуктів, хронічні запальні та алергічні захворювання, простудні захворювання, вегето-судинні порушення, гормональна перебудова організму, частий прийом антибіотиків або глюкокортикоїдних гормонів, стан після хірургічних операцій, тривалі стреси.

Дисбактеріоз кишечника у дітей майже завжди супроводжує будь шлунково-кишкові захворювання. Він характерний для дітей зі зниженим імунітетом часто і тривало хворіють простудними захворюваннями, а також для дітей з хронічними запальними та алергічними захворюваннями.

Лактофільтрум і його роль у відновленні кишкової мікрофлори

Для лікування дисбактеріозу у дітей призначаються лікувальне харчування, антибактеріальна терапія, ентеросорбція, призначення пробіотиків (лікарських препаратів, що містять колонії бактерій — представників нормальної мікрофлори кишечнику) і стимуляція росту корисної мікрофлори кишечника за допомогою пребіотиків (речовин немікробної походження, що стимулюють ріст і розвиток нормальної мікрофлори кишечнику), призначення ферментних препаратів.

Особливу роль у лікуванні дисбактеріозу у дітей може грати лактофільтрум, який має у своєму складі як ентеросорбент, так і пребіотик. В якості ентеросорбенту до складу Лактофільтрум входить лігнін, який пов’язує, утримує і виводить з організму токсини, продукти обміну речовин, збудників інфекції будь-якого походження.

Вхідна в склад Лактофільтрум лактулоза — це пребіотик, вона є прекрасним середовищем для розвитку корисної мікрофлори (головним чином, біфідо-і лактобактерій) в товстому кишечнику, що сприяє відновленню обмінних процесів, правильному всмоктуванню всіх компонентів їжі (білків, жирів, вуглеводів , вітамінів, макро-і мікроелементів).

В цілому лактофільтрум очищає кишечник і відновлює його нормальну мікрофлору, що призводить до згасання симптомів дисбактеріозу, поліпшенню перебігу запальних та алергічних захворювань, більш рідкісним простуд. Стінки очищеного кишечника починають посилено продукувати імунні клітини, які захищають організм від попадання в нього будь-яких інфекційних чинників (неспецифічний імунітет).

Лактофільтрум є дуже ефективним і при цьому безпечним ентеросорбентом, він не токсичний, швидко (протягом доби) і повністю видаляється з кишечника природним шляхом, не травмує слизові оболонки шлунка і кишечника.

Як приймати

Лактофільтрум дітям повинен призначати лікар, так як він має протипоказання і побічні ефекти. Призначається він дітям у віковому дозуванні: від 3 до 7 років по одній таблетці три рази на день, від 7 до 12 років — по одній-дві таблетки три рази на день, від 12 років і старше — по дві-три таблетки три рази на день. Приймати таблетки потрібно за одну годину до або через годину після їжі. Курс лікування 14-21 днів.

При необхідності лікар може продовжити курс лікування, але занадто тривалий прийом Лактофільтрум може призвести до дефіциту вітамінів групи В.

Протипоказання

Лактофільтрум протипоказаний при непрохідності кишечника, загостренні виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки, шлунково-кишкових кровотечах, галактоземії (уродженої ферментативної недостатності, при якій галактоза не може перетворюватися на глюкозу і накопичується в крові).

З обережністю лактофільтрум призначають при атонії (зниженні рухової активності) кишечника.

Лактофільтрум з успіхом застосовується для лікування різних захворювань у дітей, але тільки з урахуванням усіх показань і протипоказань і за призначенням лікаря.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.