Лактобактерин — корисний і дорослим, і дітям

Основними в складі лактобактерина є лактобацили — бактерії, які присутні в травній системі і сечовивідних шляхах здорової людини; крім того, вони є в деяких ферментованих продуктах і харчових добавках. Лактобактерин використовують для лікування і запобігання проносу, в тому числі таких його інфекційних різновидів, як ротавірусна діарея і діарея мандрівника. Крім того, цей препарат допомагає запобігти або вилікувати пронос, пов’язаний з прийомом антибіотиків.

Іншими показаннями до застосування лактобактерину є: синдром подразненого кишечника, кольки у новонароджених, хвороба Крона, запалення товстої кишки, некротичний ентероколіт (серйозне порушення роботи кишечника, яке іноді спостерігається у дітей, що народилися раніше терміну). Лактобактерин також використовують для лікування інфекцій, спричинених бактеріями Helicobacter pylori (цей різновид бактерій може провокувати утворення виразок), а також інфекцій сечовивідної системи, вагінальних дріжджових інфекцій; він допомагає запобігти застуді і інфекції дихальних шляхів у дітей та дорослих.

Лактобактерин також може бути ефективний при алергічному дерматиті і акне. Його рекомендують в якості засобу для нормалізації рівня холестерину в крові; пацієнтам з непереносимістю лактози, хворобою Лайма, кропив’янкою. Лактобактерин є дієвим засобом для стимуляції роботи імунної системи.

Лікарська взаємодія

Антибіотики

Антибіотики використовуються для знищення шкідливих мікроорганізмів, але вони можуть також вбивати і корисні бактерії. Тому ці препарати можуть знизити ефективність лактобактерину. Щоб уникнути цього, потрібно приймати лакотобактерін не менше, ніж за дві години до або через дві години після прийому антибіотиків. Найкраще, однак, почати приймати лактобактерин після закінчення курсу прийому антибіотиків.

Медикаменти, що пригнічують імунну систему

Лактобактерин містить живі бактерії та дріжджові мікроогранізми. Імунна система зазвичай контролює їх розмноження, щоб запобігти можливим інфекції. Прийом імуносупресантів послаблює імунітет і збільшує ризик розвитку інфекцій, в тому числі, і через бактерій, що містяться в лактобактерин. Тому приймати лактобактерин разом з імунодепресантами можна тільки при необхідності і за рекомендацією лікаря.

Як приймати лактобактерин

Перш ніж давати лактобактерин дитині, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем. Якщо дитина приймає або приймав антибіотики, для відновлення мікрофлори давайте йому по 0.25 чайної ложки розчину або 0.25 капсули лактобактерину. Для лікування різних інфекцій зазвичай потрібно щоденний прийом такої ж дози лактобактерину, однак краще, знову ж, порадитися з лікарем.

Дорослі можуть самостійно почати приймати лактобактерин, особливо якщо вони приймали його раніше. Визначити дозування допоможе інструкція на упаковці препарату. Якщо незабаром після початку прийому лактобактерина у вас з’являться пронос, нудота, блювання або якісь інші побічні ефекти, потрібно зменшити дозу або зовсім припинити прийом лактобактерину. Якщо симптоми не пройдуть через добу після цього, зверніться до лікаря.

Для більшості людей лактобактерин є абсолютно безпечним. Вірогідність серйозних алергічних реакцій, таких як анафілактичний шок, при прийомі цього препарату вкрай мала.

Не слід приймати лактобактерин для поліпшення роботи імунної та інших систем організму протягом більш ніж двох або трьох тижнів. Більш тривалий прийом може призвести до того, що організм звикне до «допомоги» і без препарату буде працювати значно гірше, ніж раніше.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.