L-карнітин — додає організму енергію

загрузка...

L-карнітин — це препарат, який допомагає організму переробляти жир в енергію. Він містить левокарнітіна, речовина, яка виробляється в організмі і накопичується в скелетних м’язах, а також в серці, мозку і спермі. Левокарнітіна також міститься в червоному м’ясі (особливо в баранині), молочних продуктах, рибі, птиці, темпі, пшениці, спаржі, авокадо і арахісовій олії.

У нормі організм виробляє стільки левокарнітіна, скільки йому необхідно. У деяких людей, однак, спостерігається брак левокарнітіна або тому, що організм не може виробляти його в достатніх кількостях, або тому, що він з якихось причин нездатний транспортувати його до нужденних в ньому тканинам.

Такі стани, як стенокардія та переміжна кульгавість, а також прийом деяких медикаментів, також можуть викликати недостатність левокарнітіна в організмі.

Оскільки L-карнітин сприяє зменшенню окисного стресу (пошкодження клітин, викликані процесом окислення), його прийом призначають для лікування багатьох порушень. Деякі з цих порушень дуже серйозні — у таких випадках прийом L-карнітину проходить під наглядом лікаря і використовується як додаткова терапія.

Стенокардія

У ході декількох клінічних досліджень було встановлено, що L-карнітин допомагає зменшити симптоми стенокардії, значно покращує самопочуття пацієнтів з цим захворюванням і навіть дозволяє їм займатися спортом, не відчуваючи при цьому болю в грудях. Хоча L-карнітин можна купити без рецепта, самостійно приймати рішення лікувати їм симптоми стенокардії настійно не рекомендується. Хворі стенокардією повинні приймати цей препарат виключно під наглядом лікаря.

Інфаркт

Поки було проведено недостатньо досліджень, щоб зробити обгрунтовані висновки про те, наскільки корисний L-карнітин для пацієнтів, які перенесли інфаркт. Однак згідно з деякими даними у пацієнтів, які починають приймати L-карнітин після інфаркту, знижується ймовірність повторного інфаркту, смерті від захворювань серця, розвитку порушень серцевого ритму або серцевої недостатності. Прийом L-карнітину також може допомогти впоратися з м’язовою слабкістю.

Деякі вчені вказують на ефективність застосування L-карнітину в лікуванні пацієнтів з серцевою недостатністю. Однак поки ця практика не набула широкого поширення, оскільки ці дані вимагають додаткового підтвердження.

Захворювання периферичних судин

Зменшений через атеросклерозу приплив крові до ніг часто викликає болі і спазми під час ходьби або занять спортом. Ці болі називають переміжною кульгавістю, а для позначення зниженого припливу крові до нижніх кінцівках використовують термін захворювання периферичних судин. L-карнітин сприяє полегшенню цих симптомів і значно збільшує відстань, які пацієнти можуть проходити, не відчуваючи болю.

Діабетична невропатія

Так називається стан, при якому високий рівень цукру в крові призводить до пошкодження нервової тканини, особливо в руках, ногах і ступнях. L-карнітин допомагає зменшити біль в уражених нервах; є припущення, що він також сприяє регенерації нервової тканини, проте це дія препарату поки вважається недоведеним.

Ефективність тренувань

L-карнітин популярний серед займаються спортом, особливо бодібілдінгом. Вчені сумніваються в тому, що він сприяє збільшенню м’язової маси, однак він точно допомагає знизити вагу. L-карнітин зменшує жирову масу і збільшує тривалість тренувань за рахунок зниження втоми.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.