Квамател — захистить шлунок від підвищеної кислотності

загрузка...

Квамател — це лікарський препарат, який володіє противиразкових дією, так як пригнічує секрецію шлункового соку. Його широко застосовують при виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки, а також при деяких інших захворюваннях органів травлення.

Як квамател діє на шлунок

Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки розвивається під дією підвищеної кислотності шлункового соку. Велика кількість соляної кислоти у шлунковому соку викликає гастрити, езофагіти (запалення слизової оболонки стравоходу, що виникає через закидання в стравохід кислого вмісту шлунку), дуоденіти (запалення дванадцятипалої кишки), а також негативно відбивається на стані печінки і підшлункової залози.

Стимулює секрецію шлункового соку, в тому числі соляної кислоти, біологічно активна речовина гістамін: на поверхні секреторних клітин шлунка є молекули — рецептори, що мають спорідненість до гістаміну, які називаються Н2 рецепторами гістаміну (Н1 рецептори знаходяться в бронхах і кровоносних судинах і відповідають за розвиток алергічних реакцій).

Для того, щоб попередити підвищену секрецію шлункового соку, застосовують лікарські препарати, які називаються блокаторами Н2 рецепторів гістаміну. Одним з таких препаратів є квамател.

Особливістю кваматела є те, що він не тільки блокує Н2 рецептори гістаміну, але й ще активно впливає на шлунковий слиз, збільшуючи її кількість і вміст у ній різних захисних речовин. Такими захисними речовинами є, наприклад, простагландини, які завжди містяться у слизовій оболонці шлунка і захищають її від будь-яких зовнішніх впливів. Наприклад, при прийомі нестероїдних протизапальних засобів (НПЗЗ, наприклад, диклофенаку) пригнічується діяльність простагландинів, що може призвести до утворення в шлунку виразок. Простагландини сприяють також швидкому рубцюванню виразок.

Кому показано застосування

Застосовують квамател тільки за призначенням лікаря після попереднього обстеження та уточнення діагнозу. Основним показанням для застосування цього препарату є виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки. При цьому квамател усуває подразнює слизову оболонку фактор, збільшує її захист і сприяє швидкому рубцюванню виразки. Допоможе квамалел і при ерозивно-виразкових ураженнях шлунка та дванадцятипалої кишки, викликаних стресами і НПЗЗ.

У деяких випадках виразкового ураження слизової оболонки шлунка ще немає, але запальний процес у шлунку постійно підтримується роздратуванням його стінок шлунковим соком підвищеній кислотності. Таке захворювання називається гіперацидним гастритом і також вимагає придушення секреції шлункового соку.

Кислий вміст шлунку може закидати з стравохід, викликаючи роздратування його стінок (рефлюкс-езофагіт). Може потрапляти шлунковий сік і в дванадцятипалу кишку, викликаючи її пошкодження і запалення. У всіх цих випадках квамател принесе хворим значне полегшення.

Шлунок і дванадцятипала кишка можуть страждати і при аденомі (доброякісної пухлини залозистої тканини) підшлункової залози. При цьому в соку підшлункової залози міститься велика кількість гормону гастрину, який стимулює секрецію шлункового соку. В результаті розвивається синдром Золлінгера-Еллісона — виразкове ураження слизової шлунка та дванадцятипалої кишки. Квамател попереджає розвиток цього синдрому.

Нарешті, Квамател призначають у складі комплексного протирецидивного лікування для профілактики загострення будь-яких захворювань органів травлення, пов’язаних з підвищенням шлункової секреції. Скасовують квамател поступово, оскільки при різкому перериванні його прийому може розвинутися синдром відміни.

Коли квамалел протипоказаний і чи є у нього побічні ефекти

Квамател має мало протипоказань. Його не можна застосовувати під час вагітності та годування дитини груддю, в дитячому віці і при індивідуальній непереносимості хворим компонентів препарату. З обережністю квамател призначають при тяжких захворюваннях печінки і нирок з порушенням їх функції.

Квамател має ряд побічних ефектів, які проявляються відносно рідко, тим не менш, про них треба знати. Це втрата апетиту, сухість у роті, нудота, блювота, біль у шлунку, здуття живота, запор, пронос, минущі порушення функції печінки, гострий панкреатит. Зміни з боку крові можуть викликати зниження імунітету і загрозу кровотечі, а з боку серцево-судинної системи — порушення ритму серцевих скорочень, серцеві блокади і зниження артеріального тиску. Можуть турбувати також головний біль, запаморочення, млявість, сонливість, галюцинації, сплутаність свідомості, зниження зору і слуху, гормональні розлади (у чоловіків зміни за жіночим типом, у жінок — порушення менструального циклу), болі в суглобах і м’язах, вугровий висип, облисіння , алергічні реакції.

Квамател — якісний лікарський препарат, який виробляє відома фармацевтична компанія Гедеон Ріхтер (Угорщина).

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.